Стар pioneer vs нов kenwood

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: Стар pioneer vs нов kenwood

Мнение от AGT » 14 Мар 2015, 12:48

Леле колко мъка има по този свят . :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Стар pioneer vs нов kenwood

Мнение от stony1 » 14 Мар 2015, 13:03

VIKING_WARRIOR написа:Колега AGT и по-полека със писането във Червен Цвят да не вдигнеш кръвно или да не Ти изтекат околоплодните води (незнам с какъв пол кореспондирам). Ако малко разбираш какво си цитирал сам ще намериш отговор на това което се опитвам да Ти кажа от самото начало на породената "полемика-дискусия" помежду ни. Уж си отворен ама поне да си беше превел това което си копирал и пейстнал за да ме "смачкаш". ;)
Nakamichi is a public company that is 58%-owned by Hong Kong's Grande Group, which also owns 69% of Japan's Sansui. Grande is also majority owner of Akai and Kawa. Grande purchased majority ownership in Nakamachi in 1997.
Това е в моя подкрепа отново. Благодаря Ти за съдействието. ;) Колкото да риторичният ми въпрос дали изобщо си се докосвал до Nakamichi отговора ми е ясен: Нямаш и грам понятие какво представлява нито старото нито новото Nakamichi. Затова на тази тема по-скоро си замълчи. Не се напъвай да ми показваш пътя по който аз отдавна съм минал и вървял по него. ;) Предполагам съм ясен ако ли не Твой проблем Колега AGT.


Sent from my iPhone using Tapatalk

`
Колега, какво си се наел като балканче на баир :dunno: Не разбирам какъв е смисълът да хвърляш толкова много усилия в неправилната посока? Нищо лично, но като четеш и цитираш части от публикации в интернет, защо не започнеш от самото начало?
Например с това "Кога и как е създадена въпросната компания", после да видим с какво точно се е занимавала и накрая да проверим дали случайно не е фалирала и кога се е случило това.
Време е да се направи ясна граница между "Фирма" и "Търговска марка".
Фирмата Nakamichi не съществува, отдавна е фалирала и двамата братя, които са я създали са продали търговската марка "Nakamichi" на китайска фирма. Тук изобщо не става въпрос за изнасяне на производството.
Относно производството на фирмата, добре е да се отбележи, че касетните декове са тяхната сила, но след навлизане на CD формата нещо не им се получават нещата и фирмата фалира. Новото производство е изцяло китайско и гамата е разшитена. Предлагат се телевизори, кар аудио, Hi-Fi, но тази продукция няма нищо общо с фирмата Nakamichi, просто носят тази търговска мярка, защото китайците са я купили. Това е нещо подобно на българските компютри "Правец", сега като се появи на пазара компютър Правец, той каква връзка има с производството през 80'те години на предния век. Тогава да не вземете да спорите по въпроса за възраждане на родното производство в гр. Правец :mhihi:

Не желая да заставам на ничия страна, просто поствам малко информация и разсъждени, които смятам, че са важни, защото в БГ много се бъркат нещата.
Иначе по темата Pioneer or Kenwood - колега вземи това, което ти допадне най-много като визия в твоята кола. Качеството на 70% от плеарите и говорителите, които се предлагат на пазара не си заслужават парите. Това е мнение, което пиша от 8 (осем) години не само в този форум.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Стар pioneer vs нов kenwood

Мнение от k.milanov » 15 Мар 2015, 20:49

:shock:
:shock:

Два дена не съм чеквал темата и то какво се е случило :mhihi:

Малко по-спокойно, колеги! Избягахме много далеч от въпроса в темата.
Питането беше дали след подмяната на стария пайнер с новия кенууд ще има някаква осезаема разлика. Установихме, че и двата плеъра са нисък клас и разлика реално няма да усетя.Нищо повече, вие къде отидохте - някакви марки, които човек ,неразбиращ от музика като мен, дори не е чувал.

Благодаря на всички, които взеха участие :yes: , като се позакрепи времето ще взема най-вероятно един кенууд, че сега няма смисъл да го купя и да седи в нас, защото на тоя студ да го сменям не ми се иска :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Стар pioneer vs нов kenwood

Мнение от sas_88 » 15 Мар 2015, 22:34

Плеър със предно USB е най голямата простотия която може да си сложиш в колата,дори по голяма от това да сложиш Кенууд,на тоя свят има една добре свиреща марка плеъри и тя се казва Alpine,но не в ниския клас!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Стар pioneer vs нов kenwood

Мнение от k.milanov » 16 Мар 2015, 9:50

Дали капачето ще е затворено или ще съм сложил от тези микро флашките, който са колкото bluetooth-ите за мишките не мисля че има разлика. :yes:

Старши скрапер
Аватар
Мнения: 2700
Регистриран на: 16.04.2008
Местоположение: Бургас и малко в София
Пол: Мъж
Кара: ше е21/316, сега 318ci и е93/335dct
Мечтае да кара: е21 без ръжди със S54
Детайли за колата: Powered by M43b19

Re: Стар pioneer vs нов kenwood

Мнение от Lenco » 16 Мар 2015, 12:54

За мп3-ки от Замунда и високоговорители за 100лв, едва ли има значение, какъв е плеара.
Относно стария pioneer, едната служебна кола няма радио, а случайно видях в мазето, че има един KEH6900 с касетка и 6 диска от началото на 90-те години на миналия век. Позабърсах го и си свирна :shock: все едно излиза от магазина, за касетката говоря. Е, няма USB .... :paranoid:, а е струвал към 1000лв :banghead:


ПП: Винаги съм молил някой от разбирачите, вместо да се плюват да понапишат за реални тестове на НАКАМИЧИ, ПИОНЕР, АЛПАЙН, КЕНУУД, НЕО......
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Стар pioneer vs нов kenwood

Мнение от k.milanov » 16 Мар 2015, 17:01

Lenco написа:За мп3-ки от Замунда и високоговорители за 100лв, едва ли има значение, какъв е плеара.


Не ги знам какви пари са оригиналните говорители в 36тицата, но предпоалгам, че не са по-хубави :mhihi: :lalala:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Стар pioneer vs нов kenwood

Мнение от stony1 » 16 Мар 2015, 21:06

k.milanov написа:
Lenco написа:За мп3-ки от Замунда и високоговорители за 100лв, едва ли има значение, какъв е плеара.


Не ги знам какви пари са оригиналните говорители в 36тицата, но предпоалгам, че не са по-хубави :mhihi: :lalala:


В пъти по-добри са. Ако имаш път към Бургас, обади се да ти пусна малко звук от ОЕМ говорители.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook