Почти "Hi-Fi" в Е36 туринг - малко помощ

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 5.03.2012
Местоположение: Китен / Казанлък
Пол: Мъж
Кара: BMW E39 TOURING 3.0D

Почти "Hi-Fi" в Е36 туринг - малко помощ

Мнение от Tsaneff » 19 Фев 2015, 14:02

Здравейте Колеги,

Преди две години си взех въпросното комби, което има доста фабрични екстри заложени. Една от тях е Hi-Fi пакет, но е било на фризьор. Някой е подстригал Hi-Fi-то и е свързал директно говорителите, направо отзад, от букса в букса (дори преди буксите е подстригвано). Започнах да си търся усилвател за Е36 и не след дълго си намерих, но пък дълго ми стоя в гаража. Междувременно намерих в една авто-морга и бас туба BOSE, от Ауди А8. През студените нощи на Януари ми беше скучно и възстанових връзките на буксите, сложиш усилвателя и всичко свирна. В колата имам десет говорителя, които не минаваха през усилвател и когато усиля, плейърът ми започваше да премигва. При повече усилване направо си гаснеше. Сега вече не е така, след монтажа на усилвателя, проблемите с липса на мощност изчезнаха. Звукът се подобри значително.
Дойде ред на субвуфера, BOSE с вграден усилвател, влиза плътно в резервната гума и става много грамотно. Багажникът ми е празен, и нищо не се търкаля из вътре. BOSE-то си има собствен усилвател, затова не товаря допълнително CD-то или усилвателя, който монтирах. Проблемът е, че когато пусна сигнал от SW изхода на CD-то, сигналът е много слаб. Когато пусна сигнал от изводите за колони преди усилвателя, сигналът явно не се възприема от субвуферът и резултатът е нула. Взех сигнал след усилвателя, който монтирах (оригинален от E36 Hi-Fi пакет), но само от задна лява колона. От задна, защото задната линия я слушам по-тихо, а BOSE-то свири, че чак не се трае. Басът е хубав, плътен, мек, но и много силен. Затова намалям силата на задната линия и е OK. Обаче сигналът е моно (естествено, дори не е моно, а е само от ляв канал), следователно част от звуците се губят в другия канал (десен), от който не взимам сигнал.

Мислих си дали не мога да монтирам усилвател от Е39, тъй като са със субвуфер и предполагам, че трябва да си синтезират бас сигнал и да имат такъв извод. Другият вариант е да взема сигнал от двата канала и през някакъв преобразувател да го направя на моно сигнал и да го пусна към касата.

Ако някой има някакви идеи, или някой знае как стоят нещата при е39 и струва ли си да взимам такъм усилвател, нека пише тук.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook