Въпрос за трансмитер с AUX?

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Въпрос за трансмитер с AUX?

Мнение от mit-kong » 01 Фев 2015, 1:56

Имам изкаран AUX от касетофона (фабричния) и слушам музика от мп3 плеър. Видях обаче, че са излезнали едни трансмитери с аукс и ако кажете, че сигнала може да се предаде по него до касетофона ще ми спести няколко главоболия, които плеъра ми причинява:

Плеъра не тръгва сам като запаля колата, а трябва да го пускам ръчно. Съответно и след като изгася колата трябва да го спирам него.
След като го пусна трябва да натисна още 2 бутона за да ми тръгнат песните.
Осветлението му е мн. слабо и дисплея мн. малък и през деня е убииствено да си избера песен.
Трябва да го зареждам от време на време.

Трансмитера изглежда да има доста по голям и ярък дисплей.
Някой имат и дистанционно. (удобна смяна на песни, особно по дупките)(позволява скриването на самият трансмитер)
Тръгва и спира заедно с колата и няма нужда от зареждане, тъй като се захранва от запалката.


ПС. Знам за gom и другите дигитални чейнджъри, но на този етап не ми се изръсва толкова.
Питането ми е само за трансмитер с АУКС, тъй като не желая да слушам мп3 по радиото, както са повечето за 5лв.

http://olx.bg/mp3-transmiter-za-avtomob ... -i68259512
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 774
Регистриран на: 6.01.2013
Пол: Мъж
Кара: E91 325d
Мечтае да кара: отново E36 318is

Re: Въпрос за трансмитер с AUX?

Мнение от k.milanov » 01 Фев 2015, 10:11

За мен всичките FM трансмитери са пълен минус и качеството на звука е ужасно. Щом имаш изкаран АУКС според мен звука е много по-качествен от този, който ще получиш през такъв трансмитер. Специално този не мога да ти гарантирам, че ще е гаден, но съм слушал музика от 2 или 3 различни фм трансмитера и винаги качеството е било отврат.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 580
Регистриран на: 20.12.2011
Пол: Мъж
Детайли за колата: ARKTISSILBER METALLIC (309)

Re: Въпрос за трансмитер с AUX?

Мнение от red_bull92 » 01 Фев 2015, 10:33

k.milanov написа:За мен всичките FM трансмитери са пълен минус и качеството на звука е ужасно. Щом имаш изкаран АУКС според мен звука е много по-качествен от този, който ще получиш през такъв трансмитер. Специално този не мога да ти гарантирам, че ще е гаден, но съм слушал музика от 2 или 3 различни фм трансмитера и винаги качеството е било отврат.

+1 и от мен. Не съм чувал по-некачествен звук от този на трансмитер. Мой съвет е по- добре да си купиш оригинално Sony например с usb и проблемите ти се решават. С трансмитера няма да постигнеш желания ефект. Също така звука от аукс също не е много добър. От моите наблюдения най- качествен е звука от усб или диск.
Кола с предно предаване е като жена с малки цици, върши работа, но не доставя удоволствие!
BMW E36 318is (m42b18) на части -> http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 5#p3958725

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 365
Регистриран на: 16.01.2013
Пол: Мъж
Кара: 320d & 322ci
Мечтае да кара: e30 с V8

Re: Въпрос за трансмитер с AUX?

Мнение от Silverlight » 01 Фев 2015, 10:38

Както каза колега по-горе трансмисера е много лош вариант. Аз почти една година слушах с такъв и всичките ми приятели казваха, че се губи качеството на звука, но аз си бях свикнал така... После реших да си купя едно по-хубаво CD и след като сложих CD-то не можах да повярвам на ушите си сега си мисля, как толкова време съм слушал с така боза. Вариантите са два щом искаш да ти излезе по-евтино или си купи CD или пък такъв кабел за AUX на който да можеш да вържеш MP3 player или пък телевон и да го ползваш, като CD Changer не знам това колко е надеждно, но като гледам в тубата си е по-хубаво от FM трансмисера..
http://www.ebay.com/itm/AUX-Input-Cable ... 1156821765

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 95
Регистриран на: 7.09.2014
Местоположение: София

Re: Въпрос за трансмитер с AUX?

Мнение от mit-kong » 01 Фев 2015, 10:53

Съгласен съм, че звука от трансмитер, не е добър. Но предполагам вашето наблюдение над тия джаджи е като са пуснати да предават към радиото (FM) и сигнала с улавя от антената. Пак да кажа, че това не е това, което аз целя. Искам сигнала да минава през АУКСА на трансмитера (ако е възможно (това е главният ми въпрос)) и разлика с мп3 плеъра няма да има (според мен) с изключение на минусите на плеъра, които изброих и заради, които искам да го сменя. :bchug:
Изображение

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook