CD Sony + Елипси Pioneer ?

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 1.07.2014
Местоположение: Chepelare, Smolian, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 318i DiamantSchwarz
Мечтае да кара: BMW E39 M5 ///
Детайли за колата: Ако съзреш на огледалото за задно виждане четири фара и два бъбрека отбий в дясно и се наслади на гледката!

CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от kriskoo_95 » 11 Яну 2015, 4:00

Здравейте! Миналия ден си купих СД модел SONY CDX-G2001UI - http://www.technomarket.bg/products/091 ... dx-g2001ui

И колонки за отпред 5.2 инча пак Сони (понеже нямаше в Смолянския магазин налични пайнер и елипси сони взех само СД и за отпред колони) - SONY XS-GT1338F - http://www.technomarket.bg/products/091 ... xs-gt1338f


Въпроса ми е следния: Трябва да купувам елипси за отзад и съм намерил пайнер с честотен обхват ( 27-38000Hz ) - което е много по-добре от елипси на Сони които са ( 40-24000Hz ) Знам че трябва да си е комплект Сони но пайнер елипсите са по добри както споменах по-горе нямаше нищо налично на пайнер и се принудих на сони за сега съм доволен свири идеално чисто и опростено му е менюто абе СД-то е супер искам да знам мога ли да сложа елипсите на Пайнер с по-големия честотен обхват или ако не стават тези има други на пайнер който са ( 27-27000Hz )
Един шофьор от Ада.Една красавица от Рая и едно невероятно BMW оформят симфония от свирещи гуми!


BMW не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от AGT » 11 Яну 2015, 23:46

С този плеър каквито и да сложиш все тая . То и с друг плеър с изброените говорители пак ще е все тая .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 1.07.2014
Местоположение: Chepelare, Smolian, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 318i DiamantSchwarz
Мечтае да кара: BMW E39 M5 ///
Детайли за колата: Ако съзреш на огледалото за задно виждане четири фара и два бъбрека отбий в дясно и се наслади на гледката!

Re: CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от kriskoo_95 » 12 Яну 2015, 12:05

AGT написа:С този плеър каквито и да сложиш все тая . То и с друг плеър с изброените говорители пак ще е все тая .



Това хубаво ли е? :D :D :D в смисъл дали ще свири добре понеже касата заема много място в багажника и искам по-добри елипси и предни да са знам че няма да свири като с каса но поне да има някъв бас.
Един шофьор от Ада.Една красавица от Рая и едно невероятно BMW оформят симфония от свирещи гуми!


BMW не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от AGT » 12 Яну 2015, 18:07

Думата Сони и караудио в едно изречение няма как да се употребят . Единственото което можеш да направиш за да подобриш малко ситуацията ( поне от към бас НО без каса ) е да се инавестира в усилвател и качествени елипси за отзад . Което само по себе си клони към солидно наливане на пари . Не знам дали си заслужава след като е редно да се започне от хубав плеър а тук той липсва. Само по себе си в една аудио система е важно абсолютно всеки един компонент за да "свирне " както си трябва ( плеър, кабели , усилвател, говорители ) . Сони като цяло не става за нищо ..... Pioneer от своя страна само най високите класове и то не всички ........ и от там вече започваме да говорим за звук ( и пари ) . Затова ти казах , че при монтирано вече Сони ..... каквито и говорители да слагаш от изброените от теб......... ВСЕ ТАЯ . Набиване на пари на вятъра . Слагай тия дето на теб най ще ти харесат като звук . Характеристките и при двете марки са "изсмукани " от пръстите и нямат нищо общо с написаното.
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 1.07.2014
Местоположение: Chepelare, Smolian, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 318i DiamantSchwarz
Мечтае да кара: BMW E39 M5 ///
Детайли за колата: Ако съзреш на огледалото за задно виждане четири фара и два бъбрека отбий в дясно и се наслади на гледката!

Re: CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от kriskoo_95 » 13 Яну 2015, 7:59

AGT написа:Думата Сони и караудио в едно изречение няма как да се употребят . Единственото което можеш да направиш за да подобриш малко ситуацията ( поне от към бас НО без каса ) е да се инавестира в усилвател и качествени елипси за отзад . Което само по себе си клони към солидно наливане на пари . Не знам дали си заслужава след като е редно да се започне от хубав плеър а тук той липсва. Само по себе си в една аудио система е важно абсолютно всеки един компонент за да "свирне " както си трябва ( плеър, кабели , усилвател, говорители ) . Сони като цяло не става за нищо ..... Pioneer от своя страна само най високите класове и то не всички ........ и от там вече започваме да говорим за звук ( и пари ) . Затова ти казах , че при монтирано вече Сони ..... каквито и говорители да слагаш от изброените от теб......... ВСЕ ТАЯ . Набиване на пари на вятъра . Слагай тия дето на теб най ще ти харесат като звук . Характеристките и при двете марки са "изсмукани " от пръстите и нямат нищо общо с написаното.

Братле само са ти кажа че "паинер" бе "паинер" на времето сега ги "изпаинериха" не че хваля и сонито но според мен е много по просто и под просто нямам предвид че не става за нищо а самото меню самия дизайн е опростен и направен така разбираемо например настройките на еквалайзера има само ниски средни и високи докато паинера имаше 60hz 80hz SLA нз си какво т.е трябва дето се вика да имаш висше образование да работиш с него то вярно може и маистор да го направи ама махнеш ли акумулатора или да изгори бушон... не ми се мисли не че защитавам сонито или плюя паинера имал съм от двете и дори от паинера бях донякъде по-доволен но беше модел 2004 ;) т.е истински паинер вече не са същите колега разбери! ;) всичко e made in China!даваш си парите на вятъра не искам да спорим за глупости големи хора сме просто исках да знам дали ще свири прилично понеже са уж различни марки, а в крайна сметка всички да един дол дренки! И аз както всеки друг Българин а и не само ние вярваме на написаното, просто исках съвет от човек които розбира повече от мен т.е има повече опит. Извинявам се за ако има нещо! :) Надявам се че си ме разбрал правилно :)
Един шофьор от Ада.Една красавица от Рая и едно невероятно BMW оформят симфония от свирещи гуми!


BMW не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от AGT » 13 Яну 2015, 12:53

Абсолютно си прав . Затова ти написах , че каквото и да вземеш от тук нататък ще свири по един и същ начин . Ако имаш възможността чуй ги и двете и си избери това което повече ти харесва на звук . На хартия е друго .

P.S. Притежавам само стари машини които НЕ заменям за нищо ново . Няма да ги изброявам , че да не точат лиги някой хора . Успех.
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 1.07.2014
Местоположение: Chepelare, Smolian, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 318i DiamantSchwarz
Мечтае да кара: BMW E39 M5 ///
Детайли за колата: Ако съзреш на огледалото за задно виждане четири фара и два бъбрека отбий в дясно и се наслади на гледката!

Re: CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от kriskoo_95 » 13 Яну 2015, 15:47

AGT написа:Абсолютно си прав . Затова ти написах , че каквото и да вземеш от тук нататък ще свири по един и същ начин . Ако имаш възможността чуй ги и двете и си избери това което повече ти харесва на звук . На хартия е друго .

P.S. Притежавам само стари машини които НЕ заменям за нищо ново . Няма да ги изброявам , че да не точат лиги някой хора . Успех.

Сега разбра ли защо старото си е най-баш ;) всичко ново е само реплика на старото! И не нямам възможност да ги чуя а и да имам трябва да са си в моята кола понеже има разлика (поне така мисля)
Един шофьор от Ада.Една красавица от Рая и едно невероятно BMW оформят симфония от свирещи гуми!


BMW не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Re: CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от AGT » 13 Яну 2015, 22:35

Аз лично съм го разбрал преди доста години , не си намерил човека на който да го обясняваш . Въпроса е как има още хора които набиват пари в нови БОКЛУЦИ !!! Успех .
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

Потребител
Аватар
Мнения: 19
Регистриран на: 16.03.2011

Re: CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от stefanoff » 16 Яну 2015, 19:09

Ми аз съм точно с такава комбинация, защото ми гепиха елипсите отзад 6х9", които бяха сони xplod, плеъра също е такъв . Взех си pioneer елепси, за 40лв нови 3 лентови от продавалника (е кой по дяволите ще краде нещо толкова евтино ебати :banghead: ) Сонито свиреше значително по-силно, тея са по слабички (май 40 вата се водят не съм много сигурен), но така или иначе не могат да се слушат над 70% от мощността, защото баса започва да "пърди" (това и за сонито важеше)
Не Мы такие, Жизнь такая

Потребител
Аватар
Мнения: 45
Регистриран на: 1.07.2014
Местоположение: Chepelare, Smolian, Bulgaria
Пол: Мъж
Кара: BMW E36 318i DiamantSchwarz
Мечтае да кара: BMW E39 M5 ///
Детайли за колата: Ако съзреш на огледалото за задно виждане четири фара и два бъбрека отбий в дясно и се наслади на гледката!

Re: CD Sony + Елипси Pioneer ?

Мнение от kriskoo_95 » 19 Яну 2015, 19:20

stefanoff написа:Ми аз съм точно с такава комбинация, защото ми гепиха елипсите отзад 6х9", които бяха сони xplod, плеъра също е такъв . Взех си pioneer елепси, за 40лв нови 3 лентови от продавалника (е кой по дяволите ще краде нещо толкова евтино ебати :banghead: ) Сонито свиреше значително по-силно, тея са по слабички (май 40 вата се водят не съм много сигурен), но така или иначе не могат да се слушат над 70% от мощността, защото баса започва да "пърди" (това и за сонито важеше)

Братле сложих усилвател 2х120в на задните елипси който все още са JVC 60w nominal power свирят уникално много по-готино от касата както свиреше (по мой виждания и вкус де) а с тези който от 10 Януари чакам и още ги няма са 100вата номинална мощност и ще е много по-добре или поне така мисля :mhihi: :mhihi: със тоз усилвтаел саунда стана уникален и с предните трилентови сони 5.25 инча ;)
Един шофьор от Ада.Една красавица от Рая и едно невероятно BMW оформят симфония от свирещи гуми!


BMW не е нито най-бързата кола, нито най-луксозната, сигурно не и най-красивата, тя е просто НАЙ-ДОБРАТА!

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook