Помощ от колега за инсталация на аудио

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 12.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: F01/F02
Детайли за колата: M57D30

Помощ от колега за инсталация на аудио

Мнение от guttaville » 20 Окт 2014, 19:29

Здравейте колеги,искам да попитам някой от форума занимава ли се с инсталация на кар аудио,професионално или ентусиаст?
На една приятелка и слагахме аудио в автомобила,заедно с един приятел,но не го направихме както трябва и уж беше временно,но така си стои вече няколко месеца и ме дразни.Искам да си оправя кашата която сътворих,затова моля някой колега който си разбира да ми помогне.Ще черпя с бири :bchug: :bchug: :bchug:
Моля за помощ! :angel: :angel: :bowdown: :bowdown: :help: :help:
Няма нито едно БМВ блъснато отзад,защото не могат да ги стигнат!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж

Re: Помощ от колега за инсталация на аудио

Мнение от dabeda » 02 Ное 2014, 19:29

за какво точно става въпрос вият говорителите ли ,в каква кола сте монтирали кабелите

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 12.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: F01/F02
Детайли за колата: M57D30

Re: Помощ от колега за инсталация на аудио

Мнение от guttaville » 03 Ное 2014, 21:55

1. Захранващия кабел го прокарахме по възможно най-глупавия начин,през шофьорската врата и под калника.Там съответно се търка от затваряне и отваряне на вратата.Трябва да се пъхне под таблото някъде.Същият тоз кабел са реално 2 свързани с приблизително еднакво сечение,не ми харесва но е задоволително решение (и все пак бих го сменил)
2. Кабела за масата на усилвателя е усукан за една дупчица в багажника под корите за задните говорители и реално е висящо кабелче,защото не можахме тогава да измислим къде да го захванем и по какъв начин.
Няма нито едно БМВ блъснато отзад,защото не могат да ги стигнат!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж

Re: Помощ от колега за инсталация на аудио

Мнение от dabeda » 08 Ное 2014, 12:13

Първо много важно е кабела да е "истински" с кабелни обувки и т.н. бушон на не повече от 15см от клемата на акумулатора и да не минава през такива места както е сега където може да се наруши целостта на кабела и да стане голяма беля.Един дори и малък усилвател има достатъчно консумация за да загрее хлабавата връзка която сте оставили на масата (последствията са пак голяма беля).Това не е шега работа. Най-добрият вариант е един комплект истински кабели струват 20-30лв много по-малко от една кола

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.12.2008
Местоположение: Димитровград
Кара: BMW E36 m52b20
Мечтае да кара: същата кола с s50
Детайли за колата: D2 Racing Coilover, ALPINE, DSP Processor, GROUND ZERO components = 2400W.

Re: Помощ от колега за инсталация на аудио

Мнение от bored » 08 Ное 2014, 21:30

Относно силовия кабел - много от комплектите са некачествени - най-добре е да се използва български меден кабел, според усилвателя трябва да се съобрази сечението му, но ако е нещо нормално, до 200-300Вата, 10 квадрата ще е достатачно. Трябва да се внимава с всички свръзки, ако някоя е хлабава ще започне да грее и нещо ще се стопи или запали. Другото е че сигналите (тези от плеъра към усилвателя) и силовите кабели(токовите) не трябва да минават едно до друго - получава се шум в колоните.

*в касата на басовия говорител е добре да се постави ВАТА, тя обира високите пикове и звука се чува по плътен и мек - аз съм използвал вата от олекотено удяло, както и специална за тази работа. :)

*ако връзките са халтави няма да има и добър звук, няма да има паур баса, ако всичко друго е изпълнено. :)

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 12.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: F01/F02
Детайли за колата: M57D30

Re: Помощ от колега за инсталация на аудио

Мнение от guttaville » 09 Ное 2014, 12:58

Бушон сме сложили,там всичко е ок.Именно за това искам да се оправи защото е опасно така като се търка кабела от вратата.Парите не са проблем,въпроса е да се направи както трябва,па консумативи ще се купят каквото трябва.
Усилвателя мисля,че беше 400в макс. Именно понеже не ми се стува много качествен и кабела искам да го сменя.
Това го спазихме,от едната страна е сигналния кабел от другата е токовия.
Баса го взехме от един младеж с вече направена кутия от него и не сме разглабяли да видим вътре какво има,въпреки че ми се струва малка кутията за този говорител.Има бая kick от баса в интерес на истината.
Въпроса е някой да може да помогне,наи-вече с местенето на захранващия кабел (да се прокара там от където трябва) :bchug: :bowdown:
Няма нито едно БМВ блъснато отзад,защото не могат да ги стигнат!

Потребител
Аватар
Мнения: 5
Регистриран на: 3.03.2011
Пол: Мъж

Re: Помощ от колега за инсталация на аудио

Мнение от dabeda » 11 Ное 2014, 17:46

Еми аз пак ще питам в каква кола е това за да ти кажа къде има отвор

Потребител
Аватар
Мнения: 24
Регистриран на: 12.05.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е38
Мечтае да кара: F01/F02
Детайли за колата: M57D30

Re: Помощ от колега за инсталация на аудио

Мнение от guttaville » 13 Ное 2014, 13:17

Извинявай :oops:
Рено Лагуна 1 (1.8 mono)
Няма нито едно БМВ блъснато отзад,защото не могат да ги стигнат!

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook