новите говорители свирят лошо

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

новите говорители свирят лошо

Мнение от kichuka » 31 Окт 2013, 21:19

Колата е е36 седан. Предната линия беше фабрична, но басовете в краката не са стандартните нокии, а някакви други пак с емблема на бмв на тях. Бяха свързани с усилвател hertz ep5 като свиреха доста прилично . Харесал съм си hertz esk 130 компонента система, но ми предложиха ecx 130 коаксиална система на много добра цена и не можах да не я взема. Днес монтирах новите говорители на фабричните места в краката и се оказа, че свирят по-зле и от фабричните. Тук търся съвети каква може да е причината. Съмненията ми са за липса на обем понеже новите говорители са доста по-обемни от старите и влизат почти плътно в гнездото за монтаж. От усилвателя пробвах всички видове настройки, но резултата е един и същ - силни високи, доста слаби среди и абсолютно никакви ниски честоти. Иска ми се да оправя този проблем, за да не си продавам новопридобитите колони които са в доста добро състояние. Ще съм благодарен да получа адекватни съвети.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 624
Регистриран на: 21.02.2007
Кара: М40, 1.6

Re: новите говорители свирят лошо

Мнение от Chapai » 31 Окт 2013, 21:26

Пробвай чрез баланса как свири само една от тях. Ако има подобрение значи двете са свързани с различен поляритет.
Едно е да се държи като отегчена съпруга, друго си е като ококорена комшийка.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: новите говорители свирят лошо

Мнение от kichuka » 31 Окт 2013, 21:40

пробвах ги колега и свирят еднакво. Свиреха на намалени hi-pass от усилвателя. Преместих на full и свирнаха малко по-добре, но доста от рано започват да кривят. Преди бях пробвал с най-евтината серия dcx130 и свиреха почти по същия начин. Елипсите ми са hertz ecx 690 и като ги сложих не можах да повярвам, колко силно свирят и колко силен бас имат за елипси дори си махнах бас касата. Очаквах същото и при 13-ките, но ефекта е точно обратен. Взех сигнал директно от колоните, взех сигнал и с чинчове, но резултата е един и същ - само високи и кривящи среди без никакви басове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: новите говорители свирят лошо

Мнение от don_gori » 31 Окт 2013, 23:55

Колега пробвай да изолираш добре тая "кухина" в ламаринат с някакво шумоизолационно фолио.
Но според мен каквото и да правиш Херцките са си пълен боклук спрямо оригиналните Нокии , сравнявал съм ги същите и при мен резултата бе същия. Много пъти съм го казвал ще го кажа отново - по-добро решение откъм цена/качество няма да намериш от стоковото озвучение специално за Е36 ;)
Успех :yes:

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: новите говорители свирят лошо

Мнение от Atsalov » 01 Ное 2013, 0:05

Искаш ли да минеш да ги чуя? Може да помогна с нещо.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: новите говорители свирят лошо

Мнение от stony1 » 01 Ное 2013, 0:32

Аз за пореден път, вече нямам идея кой по ред, ще кажа, че безмислено харчите пари за афтърмаркет говорители. Пак казвам - 70% от говорителите на пазара свирят по-зле от стоковите.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: новите говорители свирят лошо

Мнение от kichuka » 01 Ное 2013, 10:11

Atsalov написа:Искаш ли да минеш да ги чуя? Може да помогна с нещо.

къде да мина колега за утре може да се разберем ,че съм на работа сега
относно другите изказвания- стоковите говорители свирят добе , но са доста слаби. Елипсите отзад почти трябва да ги спра за да чуя предните.
П.С. Пробвах с плеър алпин понеже моя е сони и колоните свирят доста по-добре въпреки че звука минава през усилвател. Ще сменям плеъра и нещата ще се наредят.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: новите говорители свирят лошо

Мнение от stony1 » 04 Ное 2013, 19:57

Аз за поредн път ще предложа да прочетете една тема, която писах преди няколко години: viewtopic.php?f=13&t=249439
След това си задайте въпроса какво реално може да се получи в един автомобил и го сравнете с това какво желаете да постигнете. След това ви каня да чуете саунда в два автомобила Е36. Единият е моят седан, а другият е комби и е на един приятел. Аудиото е изградено изцяло с ОЕМ компоненти на БМВ. Дори мога да ви демонстрирам каква е разликата в саунда само с подмяната на един ОЕМ плеар с друг ОЕМ плеар.
Аз не се оплаквам от липса на бас. Имам си достатъчно и в предната част на автомобила и в задната.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: новите говорители свирят лошо

Мнение от kichuka » 08 Ное 2013, 19:49

Предните ми говорители са оем на бмв и вадят добър бас, но не ми е достатъчен. Свързани са в усилвателя. Не знам точно какви са, но няма надпис нокиа както на тези от другата е36-ца която карам. За годините си говорителите са перфектни, но все още си търся вариант да ги сменя с нещо по-добро. Замислям се да си купя предна hi-fi линия от е36 и да си я свържа в усилвателя на херц евентуално с филтри.

Ацалов
Аватар
Мнения: 3412
Регистриран на: 16.03.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: Колело
Мечтае да кара: Лодка в морето

Re: новите говорители свирят лошо

Мнение от Atsalov » 08 Ное 2013, 21:15

Освен да влошиш нещата друго не виждам ,нямаш нито обем нито размер за по голяма мощност. По добре ги одрежи на 125Hz и тогава им дай сила.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook