Аудио проект врати е36 купе как?

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от alexcivic » 29 Сеп 2013, 19:13

Аудио проект врати е36 купе как.
Колеги които са запалени на тема кар-аудио нека да ми дадат съвет.
Искам да си направя нещо по въпроса с озвучението отпред,за целта едва ли оригиналните места ще са удачни за свирене.
Мисля за вграждане на 16см. компонентна система в вратите но все още не мога да измисля,как да бъде монтирана ако някой има снимки на проект нека да ги сподели,какво се използва и как трябва да е монтирано за да стане най удачно,и да се постигне най доброто звучене.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от stony1 » 30 Сеп 2013, 9:08

По въпроса за звука в Е36, мога смело да кажа, че оригиналните места на говорителите са си доста добри. Друг е въпросът какви са говорителите, какъв е усилвателя и какъв е плеара. Във форума има досто изписано по темата и схващането, че оригиналните компоненти са калпави и звукът в Е36 не е добър са глупости. Много пъти съм писал, че по-добро озвучаване от стоковото няма как да се купи за цената, на която може да се събере една сток Hi-Fi система. При това могат да се ползват различни компоненти, монтирани в БМВ. Последният проек, който един приятел релизира, в който аз уаствах с идеи и компоненти беше в Е36 комби. В момента звукът му е доста добър, като има възможност за съвсем малка донастройка, а басът в комбито е супер, като не са ползвани субуфъри.
Идеята за говорители във вратите не е лоша, но няма да доведе до значително подобряване на звука, а по-скоро до повишаване на инвестицията.
Последна промяна stony1 на 17 Окт 2013, 11:53, променена общо 1 път
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от alexcivic » 30 Сеп 2013, 20:19

Да колега обаче според мен доста звуци се губят след като ти свирят на краката,не че не се чува музика но не е каквато трябва,може и да се лъжа просто не знам какви компоненти да използвам,за да се получи добра сцена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от alexcivic » 07 Окт 2013, 19:09

Някой да даде идея как и къде да инсталирам ето тези хертцове http://www.dek.bg/main.php?action=car&t ... =HCX%20100
засега се замислям да ги скрия под оригиналните места на пищялките или под тях насочени към водача.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от alexcivic » 17 Окт 2013, 17:57

Херцовете ги монтирах на мястото на високите,премахнах изцяло компонента с решетка резба и т.н. разширих отвора и монтирах говорителчетата.
Звука се подобри осезаемо в пъти,интересното е че след монтажа и прослушаването,вече чувам доста звуци които преди не.Много съм доволен от цялата работа нищо че трябваше да прежаля кората,единственото което засега обмислям е как да направя решетки като оригиналните.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от sas_88 » 25 Окт 2013, 7:45

Само идейно,ако искаш да чуеш звук в тая кола.Одавна минах по този път,без отливки нестава,а и не се правят кой знае колко трудно. :yes: Виж линка който съм ти дал.

кори.JPG




http://www.tuning.bg/forums/index.php?/ ... %B0%D0%BD/
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от sas_88 » 25 Окт 2013, 11:50

Винаги съм бил силно резервиран към драйвери с алуминиеви,карбонови,пластмасови и амнай си кви шпули,хартията си е хартия.Най натурално звучащите драйвери са именно хартиени.Аз и затова се насочих към такива ШЛ макар и профита на Биема,а и цената на едро от 21лв бройката си каза думата :mhihi: Но пък съм силно изненадан от звука,преди тези имах компонентни системи на DLS R6 и Hertz не помня точния модел.При директно сравнение Биемите биха неколкократно по скъпите си събратя.Не ми се струва удачен вариант да качиш средите от 350hz на ушите ти,отражението в стъклото ще ги направи непоносими за слушане,от алуминиевия 3" fr88. За ВЧ е удачно да сложиш добър куполен във А колонките или в триъгълника на огледалото,там където аз съм набутал моите Hivi t28,директно-кръстосано насочени.Срязани според зависи,в моя случай са на 3,5khz.За да се постигне добра ударност на мидбаса във врата се иска сериозно обработване и наливане на пари-нещо което аз прескочих във е36-цата,но в бъдещия ми проект във е38 ще се постарая максимално.Силно препоръчвам да не се ползват пасивни филтри а да се наблегне на активни срезове,колкото по малко боклуци по пътя на сигнала-толкова по добре.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от sas_88 » 25 Окт 2013, 14:20

Айде сега добави и цената на добре изработени бобини със въздушна сърцевина,и качествените неполярни кондензатори.Затова казвам ,че не е удачно защото в един момент може да се окаже ,че цената на филтъра далеч надминава цената на говорителите.Все пак говориме за DIY компонентна система от нисък клас където бюджета небива да надвишава да речеме ~400лв.Знаеш направата на пасивен 3-лентов(в твоя случай) филтър идва дебело като цена.Спомням си когато сглобявах моите домашни 2,5 лентови DIY ОТ с говорители на HiVi Research,при тях цената на филтъра леко надмина цената на говорителите.

Със един качествен процесор,елиминираш нуждата от напасване на скъпоструващи елементи.Представи си момента ,че току що си дал една торба пари за филтър и решаваш ,че искаш да смениш мидбасите примерно.А и при кадърно направена инсталация шанса за шумове намаля драстично,винаги съм се кефел на евтини RCA грижливо стегнати със миши опашки за силовия кабел,маса хваната на пантата на багажника и т.н. и после въпроси от рода "имам турбо като пусна cd-то" :mhihi:

Може ли малко инфо какви компоненти смяташ да ползваш като CD,усилватели и т.н. Може и на лично.

Dynamat е изключително скъп материал :kuku: Незнам как може да продават квадрат битум на цената на 10,има далеч по евтини и добри заместители.

Потребител
Аватар
Мнения: 34
Регистриран на: 1.12.2008
Местоположение: Димитровград
Кара: BMW E36 m52b20
Мечтае да кара: същата кола с s50
Детайли за колата: D2 Racing Coilover, ALPINE, DSP Processor, GROUND ZERO components = 2400W.

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от bored » 25 Окт 2013, 19:49

Идейно:

Изображение
Изображение
Изображение
Изображение
Последна промяна bored на 20 Апр 2014, 16:57, променена общо 1 път

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от alexcivic » 26 Окт 2013, 12:21

А колеги така и не разбрах дали някой си е правил изолация на предните врати,защото на купето не мога да го измисля как да стане при условие че има ножица,моторче и общо взето почти няма ламарина откъм кората,трябва да измисля нещо като капаци за да мога да я затворя като хората.
Иначе някой свалял ли е задните кори на калниците за да разгледа дали не може,да се скрият някакви 8-ци буфери или нещо от сорта.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от sas_88 » 26 Окт 2013, 12:33

Flashband ползвай за изолация,моторчето и ножицата не ти пречат,вътрешната част на вратата се лепи нацяло.След това ако евентуално имаш проблеми с ножицата(100% ще имаш все някога :mhihi: ) Режеш флашбанда и си работиш спокойно.Да знаеш ,че флашбанда цапа много.

За отливки отзад 100% има къде да се направят,но трябва да се подберат добри говорители.8" чак едва ли ще станат за там но W6 на Tang Band може да дойде много подходящ,ако искаш да стане семпло,и да свири добре без да се лишаваш от багажното.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от alexcivic » 26 Окт 2013, 19:13

Колега имах предвид под корите на калниците,иначе на кората отзад съм с преходни фланци с елипси на пайнер хартиени и съм доста доволен в интерес на истината.А тези танг банд къде ги има за да ги разгледам евентуално поръчам.
п.п. къде мога да си намеря решетки за херцовете отпред.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 928
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: Шопско
Пол: Мъж
Кара: чайник

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от sas_88 » 26 Окт 2013, 22:58

http://steadygroup.com/bg-636/W6--1139-SUB.html

Решетки има на бройка в магазина на Thunder в Младост,или Radimex Гео Милев.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 132
Регистриран на: 13.07.2011
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: ибрахим
Мечтае да кара: е36-ца с предно :)
Детайли за колата: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 4#p4004524

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от alexcivic » 27 Окт 2013, 11:55

Лошото е че съм от пловдив,но нищо ще потърся из тукашните магазини.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Аудио проект врати е36 купе как?

Мнение от kichuka » 29 Окт 2013, 18:25

alexcivic написа:Лошото е че съм от пловдив,но нищо ще потърся из тукашните магазини.

магазин на Thunder има и в Пловдив срещу Ботев стадиона в една уличка виж им в сайта.

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook