Шум от AUX-a

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 7.01.2008
Пол: Мъж
Кара: F650

Шум от AUX-a

Мнение от viktor86 » 13 Авг 2013, 12:30

Колеги, изкарах си AUX букса от Blaupunkta (изкарва се от задната част на системата със специална blaupunkt aux букса, аз я вързах с обувки за кабели, тъй като не успях да намеря такава). Проблема е, че когато вдигам оборотите на колата и слушам музика през AUX-a се чува един писклив шум, който се усилва при по-големи обороти. Имате ли някакви идеи как мога да го изолирам?
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 142
Регистриран на: 24.05.2009
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: E60
Детайли за колата: 523i 06'

Re: Шум от AUX-a

Мнение от Диан » 30 Сеп 2013, 16:20

Не съм много сигурен но се сещам за две възможности.
1-вата е, ако кабелът който си изкарал, опира някъде и се получават смущения
2-рата е да си ги има смущенията и да трябва да сложиш някакъв филтър.

Два пъти съм се сблъсквал с подобно нещо
Единият път когато аз си прекарвах кабели до отзаде за усилвател, имах същото пищене. Ползвах стар remote кабел който влизаше в оплетката на сигнала. След като подмених remote кабела с нов отделен, шумът ми изчезна.
А другият път, изкарвах на брат ми на колата oux от едно фабрично радио, за да може да си слуша музика от телефона. Имаше същият шум и се оказа, че когато телефонът е пуснат в зарядното (в запалката) шум има, а когато не е на зарядно няма. Плюс това имаше моменти в когато размърдаш буксата влизаща в запалката и шума спираше. Не съм се занимавал по-вече да установявам точно от какво е, може някой по компетентен от мен да каже.
Успех!
Изображение

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook