Вграждане на таблет в бмв

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 26.03.2012
Местоположение: Tryavna
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i 1998 М52B20 / M54B20
Детайли за колата: ебати бавареца :)

Вграждане на таблет в бмв

Мнение от bohcho » 25 Яну 2013, 14:58

Здравейте колеги, някой правил ли е това:
http://www.bmdroid.co.nz/

имаго и в Е39:
http://www.youtube.com/watch?v=ENLADT0dWtA

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: Софийските кафета
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сувалка

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от Бай Митьо » 25 Яну 2013, 16:14

Таблета го купих. Проучих нещата как става. Надявам се да ти кажа как е станало до някоя др. седмица.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от nikolay.peshev » 25 Яну 2013, 17:02

Наскоро приключих проектчето с таблет в колата:

Проекта е готов:

Нискобюджетен проект за мултимедия в е46 и подобряване на звука
Компоненти:
Таблет НавиТаб - NaviTablet RK2818 (iRobot) - http://nhmobiletech.blogspot.com/2011/0 ... et-pc.html - цена нов 96лв!!

Pioneer DEH 2900-mpb - http://www.pioneer.eu/eur/products/arch ... /page.html - цена втора ръка -30лв.

Thunder TCA-4080 - http://www.hifi-pictures.net/base-car-a ... 80/amp.htm
Boschmann Zx 122Xro
усилвателя и баса са отпреди - обща цена около 140лв.

От таблета звука отива в CD-то, а CD се използва и за радио тунер. Панела на CD-то е монтиран под подлакътника.
Голям проблем беше рамката за таблета - цена за нова оригинална почти надвишава общата цена на проекта (CD+таблет+кабели и др.~150лв., рамка оригинална минимум 120лв.) Рамката е Home made, от 2 преходни рамки за CD за е46 + една двойна рамка за друг автомобил (общо 35лв.), с малко "труд и техника" се получи хубава рамка.
Изведен е и бутона за пускане и спиране на таблета под подлакътника (има още работа в тази насока!!) CD-то по подразбиране няма аукс, но с малко търсене по интернет и игра с поялника вече има :-)
Единствения проблем, който е налице е зарядното за таблета. Когато се зарежда таблета (първоначално идеята беше да се зарежда постоянно, когато колата е на контакт) има смущения в звука , който идва от таблета - ще се търси качествено зарядно за кола! Като временно решение се ползва вградения ФМ трансмитер в таблета - таблета си го има като "екстра" , звука е приличен и доста качествен когато таблета не се зарежда и сигнала минава през аукс-ина

Заключение:
Звука е в пъти по-добър от оригиналните радия,CD-тa и т.н. Имам си навигация (даже 2 IGO и Sygic), за в момента 8+4=12ГБ + USB за влашки, дискове и т.н. Wireless, който ако няма наблизо антена го настройвам към WiFi HotSpot-a на телефона.

Клипче: http://www.youtube.com/watch?v=EyvbP5qEaT8

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 26.03.2012
Местоположение: Tryavna
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i 1998 М52B20 / M54B20
Детайли за колата: ебати бавареца :)

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от bohcho » 25 Яну 2013, 19:12

Аз мисля да го направя с оригиналния радиокасетофон тъй като има изваден АУКС( както е в темата която пуснах). Рамката ще си поиграя да е от фибран или някъква дървена плоскост евентуално облечен/а с карбоново фолио.Но силно ме притеснява смущението от зарядното защото и до сега с оригинално зарядно на нокиа зареждам телефона от който плейвам и пак има дразнещ шум.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от nikolay.peshev » 25 Яну 2013, 22:14

Аз търсих доста по проблема със зарядното и намерих няколко полезни поста - едно момче е имал точно същия проблем със зарядните. Прилагам темата (от друг форум е надявам се да не проблем) - http://www.bgaudioclub.org/showthread.p ... 1%82%D0%B5

Все още съм в процес на решаване на проблема - относно оригиналното радио, ако нямаш мултиволан не виждам смисъл да го запазваш. Като качество на звук и сила pioneer-а е далеч над оригиналното. :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от kichuka » 26 Яну 2013, 9:27

[quote="nikolay.peshev"]Наскоро приключих проектчето с таблет в колата:

kолега от къде купи таблета

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от nikolay.peshev » 26 Яну 2013, 13:47

Таблета го взех с голяма промоция - по принцип цената е друга, но този беше последна бройка и беше използван за мостра, но като цяло има много таблети втора ръка, които ще свършат работа. 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: Софийските кафета
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сувалка

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от Бай Митьо » 28 Яну 2013, 14:15

до тук: Купен таблет Toshiba JournE Touch tablet
Аз съм с Business CD за E39 - оказа се че няма как да изкарам AUX от това CD. Сега следва филма - купуване обикновенно CD, както е направил колегата по-горе, но за да не изкарвам панела ще купя такова с дистанционно и CD-то ще бъде вътре в таблото. Отгоре ще е таблета, но най-стряскащото е че аз искам таблета да се махам, колкото може по-лесно, защото знаете вечерно време ще ме сюрпризират някъде по улиците на София. Това как ще се маха и слага го мисли един приятел, който се занимава със самолети с дистанциони - той ще го гради от стъклопласт рамката. Ще ви държа в течение.
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 26.03.2012
Местоположение: Tryavna
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i 1998 М52B20 / M54B20
Детайли за колата: ебати бавареца :)

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от bohcho » 28 Яну 2013, 15:09

С нетърпение очаквам развитие с тази рамка! Наистина по-безопасно за нашите коли ще е ако таблета не нощува в колата.
Аз все още търся изгодна сделка за устройство , което ще използвам само за плеар и навигация.
п.п. Малко не ми се иска да използвам обикновено циди в жабката на колата :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от rhase » 28 Яну 2013, 15:36

Ще следя темата. Интересно решение е таблет с навигация + другите екстри. В подфорум Е36 имаше колеги които също работеха по тази задача. Може да разгледате там за идеи. Може да се направи капак с канали/водачи, който да се плъзва върху таблета, когато той не се ползва...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 88
Регистриран на: 21.12.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW e60

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от nikolay.peshev » 28 Яну 2013, 21:00

По скоро аз мислех начин да се демонтира цялата рамка с панела. Кабелите да са на някаква букса - лесно да се включват и изключват например RJ45 или подобен и една розетка. Остава проблема с физическото закрепването на таблета с рамката по време на пътуване - мислех за магнитно закрепване, но май електрониката на таблета :lol: няма да го хареса, друг лесен вариант е текстилна лепенка, например като на някои маратонки - не съм го решил, още се мъдри. За момента търся решение на смущенията от зарядното - временното ми решение е скрит бутон, с който си пускам зарядното когато падне батерията на таблета. Макар, че си държи батерията - вече 3ти ден - средно по 1 час и отгоре на ден. 8)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 13.07.2007
Местоположение: Софийските кафета
Пол: Мъж
Мечтае да кара: Сувалка

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от Бай Митьо » 30 Яну 2013, 13:32

Така да ви кажа моето решение след 2 дни питане, обикаляне среща с различни майстори и колеги от форума. Спирам проекта поне не намеря по-лесно решение. Значи трябва да търся друго CD. да му намеря място вътре, зада може таблета да е отвън. Да се сваля - отново доста сложна задача се оказа.

Колега относно зареждането - има филтри, които се поставят между тока от колата и самия таблет. Ако с нещо друго мога да помогна ще помогна. За сега съм с един таблет напред, хаххаха
Не е важно да блъскаш във фитнеса, важно е как и с какво!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 26.03.2012
Местоположение: Tryavna
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i 1998 М52B20 / M54B20
Детайли за колата: ебати бавареца :)

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от bohcho » 02 Фев 2013, 11:45

Така взех таблет още не съм започвал да монтирам но е въпрос на време.
Имам обаче още една идея. Налични са ми слушалки от нокиа 5800 с дистанционно на него има бутони за следваща/предишна/плей/пауза/стоп мога ли да го модифицирам някак си за да го използвам и за таблета тъй като в момента разпознава , че са свързани слушалки но не командва.

п.п Модела е следния Слушалки Nokia HS-45 + AD-54 Music Headset
http://adora.bg/%F1%EB%F3%F8%E0%EB%EA%E8-nokia-hs-45-ad-54-music-headset_6989

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 504
Регистриран на: 1.06.2010
Местоположение: София/Русе
Пол: Мъж

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от rhase » 02 Фев 2013, 12:12

Мисля че много трудно ще стане това колега. Ако се загледаш на жак-а за слушалките има 3 черни ленти. Това предполагам са - 2-те за лява и дясна слушалка, и 1 за микрофона. Имам Нокиа и когато слушалките ми заминаха не можех да слушам с обикновени 3.5мм слушалки, точно заради наредбата на тези "контакти". Трябваше да държа леко изваден жака за де се чува и стерео, и достатъчно силно. Незнам на таблета как е, но мисля че няма да стане. Сложи някоя песен и виж как се чува :yes:
Може би с блутуут хендсфри, което има такива бутони ще стане :dunno:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 26.03.2012
Местоположение: Tryavna
Пол: Мъж
Кара: BMW 520i 1998 М52B20 / M54B20
Детайли за колата: ебати бавареца :)

Re: Вграждане на таблет в бмв

Мнение от bohcho » 02 Фев 2013, 12:26

Всичко се чува нормално. Слушалките са с преходник 1 джак преди слушалките пасва идеално и се чува с всички слушалки и стандартния джак за аукса в колата ми тъй като втория е нормален 3.5.
Само в контрола е проблема.

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook