Upgrade на Harman Kardon

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 24.05.2009

Upgrade на Harman Kardon

Мнение от tihich » 08 Яну 2013, 19:55

Здравейте,

Колата е Е46 комби фейс 2002г с фабрична музика Harman Kardon. Колата е с голяма навигация и СД чейнджър за 6 диска. Не ми остават думи да опиша колко съм разочарован от музката в колата като най-високо ниво на оборудване... В предната ми кола с нисък клас 13см Хертз и елипси Пайнер свиреше 10 пъти по-добре. Кажете какви варианти има да се засили музиката в колата без да се разваля стоковата визия със ново СД или слагане на бас каси в багажника. Четох, че самия радио модул вади лош звук, а колоните са си добре. Ако се изведе някак AUX дали няма да се подобрят нещата ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 221
Регистриран на: 20.06.2012
Местоположение: Germany München/Bulgaria/Sofia
Пол: Мъж
Кара: E30
Мечтае да кара: E30

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от Beamerdriver » 08 Яну 2013, 20:13

Колега какъв цвят ти е колата ? 8) шегувам се, ами значи Хаман Кардън са много готини,пък ти нещо не я одобраваш незнам защо става така,проверил ли си в настройките на самата аудио система?Виж Бас, ниски, високи всичко... според мен там се крие твоят проблем
39470

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от tngeorgiev » 08 Яну 2013, 20:47

tihich написа:Здравейте,

Колата е Е46 комби фейс 2002г с фабрична музика Harman Kardon. Колата е с голяма навигация и СД чейнджър за 6 диска. Не ми остават думи да опиша колко съм разочарован от музката в колата като най-високо ниво на оборудване... В предната ми кола с нисък клас 13см Хертз и елипси Пайнер свиреше 10 пъти по-добре. Кажете какви варианти има да се засили музиката в колата без да се разваля стоковата визия със ново СД или слагане на бас каси в багажника. Четох, че самия радио модул вади лош звук, а колоните са си добре. Ако се изведе някак AUX дали няма да се подобрят нещата ?


самият радио-модул може да свирне като слънце, а покрай него и всичко останало (аукс вкл), X/K е добра музика, а за радиото потърси съвет от колегата NAPSTERS ))
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от don_gori » 09 Яну 2013, 17:21

Мисля , че по качествен звук от чейнджъра в сравнение с АUX няма да извадиш. Harman Kardon е най-високия клас на озвучение и доста ме съмнява оранжевите херцки да се справят по-добре :mhihi:
Както спомена колегата по-горе провери настройките на звука , поиграй си малко и сигурно ще намериш желания ефект ;)
Но пък и има значение какво разбираш под "свирене" - за едни свирене означава всяка ламарина да дрънчи от бас , за други свиренето е малко по-специфично :winky:

Потребител
Аватар
Мнения: 27
Регистриран на: 24.05.2009

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от tihich » 11 Яну 2013, 0:35

Идеята тук е, че изобщо няма никаква дълбочина на звука. Да, има разлика от фабричната музика, но изобщо не е задоволително като за най-високо оборудване. Вече от няколко места разбра, че проблема е в източника и в случай, че съм с голямата навигация май няма много опции... Ще потърся колегата, цитиран по-горе. А относно 2та "баса" в багажника ? И те не се представят на високо ниво. За дълбочина там няма какво да говорим, но все пак има ли шанс да свирнат по-добре? Дали пък проблема не идва от стоковия усилвател ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 85
Регистриран на: 15.12.2010
Кара: 2001 BMW Е46 320Ci Convertable
Детайли за колата: Мартеничка...

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от freax » 23 Яну 2013, 12:14

Пробвай с един СД плеър, пайнер алпин или къфто намериш за тест...аз бях с Бизнес РДС, при смяната му с най-тъпия 10 годишен пайнер нещата се промениха дооста!
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 634
Регистриран на: 2.08.2006
Местоположение: София

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от tngeorgiev » 24 Яну 2013, 19:12

Mario Pankov написа:Тема от този тип е коментирана многократно ...

ПП: Харман Кардон е фирма, произвеждаща Hi Fi компоненти от нисък клас за непретенциозни хора и нови пазари, където по-сериозни марки все още нямат интерес да стъпват.


колега, с всичко съм съгласен, но това последното е абсурдно ))
Преди Х/К нямаше "Hi Fi" и "стерео" ако щеш, музиката на повечето днешни премиум коли е Х/К !!
E30 1986 318
E30 1993 318
E36 1991 320
E36 1997 328
E38 1997 735
Е46 2002 318

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d,Peugeot 407SW
Мечтае да кара: BMW E61

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от NicKo_8 » 24 Яну 2013, 19:22

Въобще не може да се говори, че harman/kardon произвеждат компоненти от нисък клас... :kuku:
The Power of Dreams!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от don_gori » 24 Яну 2013, 19:35

Чудно защо при всички нови модели BMW озвучението от високия клас е H/K , а за сравнение с нещо aftermarket и дума не може да стане.
Трябва да се налеят доста парички + да се обърне голямо внимание на изчисления, тестове и т.н. да се получи наистина хубав ефект.
А момчетата от BMW са си го измислили още в завода и се дава към колата перфектно изчислено , пасващо с интериора аудио озвучение.
Както казах всеки си има вкус и мнение за качеството на звука - за едни е хубаво да дрънчат всички ламарини по колата от бас , а за други е по важно да чуват тук там някой глас , китара :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от stony1 » 24 Яну 2013, 19:45

Нека и аз да напиша нещо. Теми като тази във форума има ужасно много и всеки път се започва един безмислен спор. Преди известно време си поиграх и сглобих една тема, която описва какво е саунд и какво е решението за автомобилите на база на теорията и практиката.
Понеже звукъет е разпространение на вълни с определена дължина и слухът на всеки човек е с различна чувствителност към звука в чуваемия спектър е нормално за едни НК да е супер, а за други не. Същото може да се каже и за Alpine, Pioneer, Bose, B&W, DLS, Focal и още хиляди (няма да ми стигне поста да ги изредя). Въпросът е какво точно иска да постигне собственика на автомобила, а отговорът е, че никога не си заслужава инвестицията, но въпреки това продължаваме да си правим гъдели с дребните неща в автомобила си :winky:
Дали НК в BMW звучи добре - да определено, но зависи от източника на сигнала и от "глухотата" на слушателя.
Последна промяна stony1 на 28 Апр 2013, 10:45, променена общо 1 път
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 235
Регистриран на: 28.09.2011
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW E46 320d,Peugeot 407SW
Мечтае да кара: BMW E61

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от NicKo_8 » 25 Яну 2013, 11:47

Не..предишната ми кола не е била москвич.И от къде знаеш, аз от какво имам представа и от какво не?Трето, в профила ми пише от къде съм.
Айде със здраве.
The Power of Dreams!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от don_gori » 26 Яну 2013, 17:16

Марио според теб колко пари трябват една кола да свирне според твоите представи ?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от don_gori » 29 Яну 2013, 19:00

Все пак надали има много хора , които биха дали пари колкото струва колата , за да си сложат хубаво аудио в ежедневната си кола.
Имам наблюдения върху озвучението във почти всички нови модели на BMW (говоря за модели след 2007г.) и да ти кажа съм напълно доволен как се представя то - оригинално си е , проектирано за съответната кола от специалисти в BMW , почти незабележимо и без никакви обременявания.
Предпочитам да си карам така колата вместо тепърва да давам куп излишни пари за тази цел и да преправям всичко наново ;)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от pimpo » 30 Яну 2013, 13:52

Автора на темата отдавна не следи темата (както винаги) и двама души са се хванали и спроят :)
Ок, нека сме трима :lol:
На всички е ясно, че фабриния звук на е46 е зле. Не колкото е36 и е39, но си е зле. HK е маалко по-малко зле. И то е логично, в предвид разположението на говорителите и оформлението около тях. В този смисъл ще се съглася с Марио, че ако тази система наистина е проектирана от звукоинженери, то те спокойно могат да си запалят дипломите.
В една друга тема бях писал какво може да се направи с много труд и малко пари за да заприлича малко на музика, това което се чува когато се включи радиото -> http://www.bmwpower-bg.net/forums/viewt ... 5#p3339042
Вече при е90 нещата са доста по различни и личи старание, но темата е за е46.
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 604
Регистриран на: 24.01.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е46
Детайли за колата: N42B20

Re: Upgrade на Harman Kardon

Мнение от pimpo » 31 Яну 2013, 13:54

Този разговор ще го продължим на лични. Няма смисъл да пълним темата :)
Кога се пише "И" и кога "Й"

1. В българския език няма дума, която в множествено число да завършва на "й"!!!
грешно --> правилно
- вибраций --> вибрациИ
- консултаций --> консултациИ

2. Думи в които може да има "и" или "й" според смисъла. Примери:
- моменТА в коЙто (ед.число)... / ...моментИТЕ в коИто... (мн. число)
- коЙ човек (ед. число) / коИ хора (мн. число)
- някоЙ човек (ед.число) / някоИ хора (мн.число)
- Моля не ме безпокоЙте! / Не, не ме безпокоИте
- един завоЙ (ед.ч.) / много завоИ (мн.ч.)

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook