Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 29 Ное 2012, 12:15

Колеги здравейте обмислям няколко варианта да променя малко музиката в колата.
В момента съм с едно субче 12-ка с правена от мен каса , за да имам максимално място в багажника.
Сауда е доста добър , като се има предвид , че съм с оригиналното радио с изведени аукс + изход за усилвател и има бая загуби ;)
Но вече багажника ми омаля и търся начин да разкарам буфера , но добрия бас да се запази.
Колата си е с оригиналното стерео озвучение.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/S ... eo_system/
Единия вариант е да сменя цялата система с такава от по-високия hi-fi клас с 8-те говорителя + усилвателя към тях.
http://bmwfans.info/parts/catalog/E36/S ... _system-2/
Другия вариант е да сменя говорителите долу в краката и отзад на кората с някакви Херцки или друго от сорта + евентуално усилвателче към тях.
Въпроса е да се получи добър саунд , който обхваща всичките честоти - ниски средни и високи. Държа да отбележа , че не съм фен на силната музика , а по скоро на качествената стокова музика , където си има от всичко :yes:
Дайте мнения кой вариант ще бъде най-сполучлив :yes:
Ако има хора със стоковото hi-fi озвучение или другия вариант в Хасково и околността да пишат , може да се срещнем някъде да сравним и обсъдим кое как ;)
Поздрави :wave:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 503
Регистриран на: 25.05.2010
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от No0k » 29 Ное 2012, 12:32

Един приятел си търсеше Е36ца, та отидохме ние да гледаме една която беше с HK + cd23
Звука беше просто невероятен. Не мръднах 10 мин от вътре, даже не исках и да излизам.
Много хора ще ти кажат, че това е 10-13-15 годишно озвучение и че има много афтърмаркет които да изкарат същия звук, но за мен хк си е хк. А hi-fi-то на е36 идея си нямам как свири, но предполагам, че и то ще е доста добро.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 29 Ное 2012, 12:44

За H/K няма спор , но е цифра. Интересува ме как се представя само hi-fi озвучението :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 05 Дек 2012, 22:02

Колеги няма ли някой от Хасково/Димитровград с хи фи пакета да се видим да послушаме музика и да ударим малко лаф :bchug:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от stony1 » 05 Дек 2012, 23:00

Идвай до Бургас да се порадваш на саунда :mhihi: Hi-Fi в Е36 звучи много добре, Top Hi-Fi звучи още по-добре. И двата варианта са добри.
Относно афтърмаркет озвучаването и качеството на звука - добре че има хора, които вярват, че могат да постигнат нещо с бюджет до 1000 лв, за да има търговците какво да ядат :mhihi:
Последна промяна stony1 на 06 Дек 2012, 23:01, променена общо 1 път
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 06 Дек 2012, 21:00

Хах да беше над 30 градуса веднага паля колата , ама ся с тея минусови температури само вятъра ще ме обрули :D
Днес си сложих чейнджъра и качеството в звука се промени коренно , просто с тоя 3.5 жак дето съм си го изкарвал има доста загуби за жалост :roll:
И аз съм на мнение , че най-добра си е сток музиката. В C класата саунда е невероятен , новите Х5 и Х6 имат също един пакет дето много радва :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 03 Яну 2013, 22:02

Аз съм с E36 Touring с Hi-Fi пакет, и ситуацията е плачевна...буквално никакъв бас няма, средите и те се мъчат горките, само високите държат фронта. Не знам каква е тая работа...в купето на един приятел пак с Hi-Fi пакет същите песни, които слушаме звучат много по-добре...
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 05 Яну 2013, 12:05

Ами може да има значение дали е комби , седан/купе . В комбито отворения обем е доста по-голям от този в седан/купе.
Ако искаш бас сложи си някоя каса + усилвател и ще получиш доста добър резултат в комбито. Но аз не съм фен на големия бас , имам си правена каса в колата вече 2 години , но като оригиналния звук няма как да докараш. Съмнява ме да надхитриш с 2-300лв. цял институт , който се занимава с това ;)
Сравнявал саунда на Е70 с оригиналния Hi-Fi ProLogic с правено озвучение и хич не ми се излизаше от Х5-цата със стоковто озвучение, саунда беше просто перфектен (за моите изисквания де) .
А една от главните причини да сложа hi-fi пакет и да разкарам касата е нуждата от повече място в багажника , иначе нямаше да я махам , баса съм си го нагласил съвсем леко да се усеща и добре се чува вътре де.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 750
Регистриран на: 8.09.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: E63 650i

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от ръб » 07 Яну 2013, 23:04

бюджетно решение - компонентна система на хертц + усилвателче за нея
другото решение (което между другото също не е твърде скъпо) - компонентна система на DLS пак + усилвателче

естествено, каквито и говорители да сложиш, ако плеъра е дърво, е все тая. това включва всичко с до 3 лентов еквалайзер и без хайпас и лоупас филтри и суб контрол. аз лично останах доста очуден, като чух как се мести сцената на звука пред мен с настройка от плеъра.

Пък който иска, нека си мисли, че фабричното узвочение е много добро :mhihi:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 20.10.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BigBlockV8 и чат-пат SmallBlockV8
Мечтае да кара: бангия с предно
Детайли за колата: ;)
Big: Hemi 370 cu. in.
Small: S62B50 с жокери

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от Nickelback » 08 Яну 2013, 0:15

Аз съм с Харман Кардън оригинално. Харесва ми доста как свири. За целта допринася и по-доброто шумоизолиране на купето, което идва с ХК системата. По-дебели изолации, има някакви плюшени уплътнения и т.н.

Sent from my GT-N7000 using Tapatalk 2
Изображение Изображение

"За тЕя пари има Е-шеесе" - форумна пословица.
Лето две и седемнаесто.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от stony1 » 08 Яну 2013, 19:58

ръб написа:бюджетно решение - компонентна система на хертц + усилвателче за нея
другото решение (което между другото също не е твърде скъпо) - компонентна система на DLS пак + усилвателче

естествено, каквито и говорители да сложиш, ако плеъра е дърво, е все тая. това включва всичко с до 3 лентов еквалайзер и без хайпас и лоупас филтри и суб контрол. аз лично останах доста очуден, като чух как се мести сцената на звука пред мен с настройка от плеъра.

Пък който иска, нека си мисли, че фабричното узвочение е много добро :mhihi:


Това с компонентната система на Hertz си е чисто разхищение на пари. Компонентната система на DLS, която би подобрила саунда в колата е доста над бюджетното решение. А сток узвучаването може да изкара уникален саунд, стига да си поиграеш да пресметнеш нещата и да сложиш правилните говорители.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 477
Регистриран на: 8.08.2012
Местоположение: Пловдив
Кара: e36 AC Schnitzer, e46 328i
Мечтае да кара: e31
Детайли за колата: малко по-различна

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от kichuka » 09 Яну 2013, 19:23

В предната кола бях със говорители херц и каса блаупункт като така взех колата. Доста съм доволен от постигнатия ефект.Мисля да обзаведа е36-цата с ECX серията: отпред 13см , а отзад елипси, но естествено и с усилвател. Когато го направя ще споделя постигнатия резултат, но макар и да чета негативни мнения аз лично съм много доволен от марката и мисля да и остана верен.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 09 Яну 2013, 21:45

Аз имам питанйе - в Hi-Fi озвучението на E36 туринг има ли включен усилвател? И ако има къде е и какви са му параметрите?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от stony1 » 09 Яну 2013, 22:23

Tristaiosemnaiseis написа:Аз имам питанйе - в Hi-Fi озвучението на E36 туринг има ли включен усилвател? И ако има къде е и какви са му параметрите?


Има, намира се в лявата страна на багажника зад кората.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 313
Регистриран на: 19.06.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: тист
Мечтае да кара: непрекъснато
Детайли за колата: 08' E91 325d - сега; 'E36 316i Compact - сега; '02 E46 330i Touring - преди; '97 Е36 318i Touring - преди; '00 BMW 540iA - преди; '02 BMW E46 330Ci SMG - преди; '99 BMW E36 328i Touring - преди;

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от Tristaiosemnaiseis » 15 Яну 2013, 22:51

Параметри някакви знаят ли се, понеже потърсих доста, ама нищо по тоя въпрос... Само оригиналния номер пише и точка.
Изображение

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook