Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 16 Яну 2013, 10:17

Усилвателя от хи-фи пакета е с номинална мощност от 200W 10-канален.
А H/K усилвателя от top hi-fi пакета е с номинална мощност от 320W.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от didodi » 27 Апр 2013, 23:58

А някой има ли с афтермаркетско радио и оригинален усилвател ??? По мощност тоя усилвател е колкото радиата в момента , но пък е филриран за всеки говорител по отделно което е добре мисля ?
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 29 Апр 2013, 14:12

Аз наскоро смених старото Business RDS с един Pioneer. Няма никакви проблеми, но сигнала който ходи към усилвателя от плеъра май идва леко висок и е добре да се намали с някакъв делител. Фабричните усилватели вадят филтриран сигнал - баси , среди и високи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от didodi » 29 Апр 2013, 14:29

Той нали си взима сигнала от говорителите , тоест радиото като не е усилено - няма проблем , проблем е само като се усили почти до край ? Трябва да си забелязал голяма разлика в звука , фабричните радиа са дървета по принцип :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 29 Апр 2013, 15:12

Е като усиля плеъра към максимума и сигнала започва да се изкривява. Докато фабричното радио подаваше сигнал с доста по-ниско ниво и като го усилех до край нямаше кривини. Не е голям проблем това просто няма да усилваш до край , мен не ми се занимава , че ще отиде цял ден в мерене и смятане :D
Разлика в звука не усетих толкова голяма просто защото усилвателя и говорителите могат толкова , източника на сигнал не е от толкова голямо значение щом има усилвател. Просто си взех друг плеър заради екстрите не толкова до звука ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от didodi » 29 Апр 2013, 15:44

В голямо заблуждение си за източника и някой ден като го смениш този Pioneer с нещо по-читаво и си пусниш нормален диск ще рабереш :yes:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от stony1 » 29 Апр 2013, 15:57

Той Пайнъра си е читав, но зависи, от къде ща вземеш сигнал, за да го подадеш на усилвателя. Ако се ползва сигнал от изходите за говорителите, какъвто и плеар да сложиш в колата винаги при усилване над 50% ще се получават изкривявания.
Аз пробвах различни плеари към оригиналния усилвател и мога да кажа, че когато се ползва сигнал от предусилвателя на плеара разилка в саунда трудно може да се усети. Когато се ползва сигнал от изходите за говорителите нещата стоят доста по-различни. Масовите плеари на пазара са с интегрални крайни стъпала, което дава саунд като при оригиналното аудио. Това обезмисля инсталирането им е колата.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 30 Апр 2013, 11:38

didodi написа:В голямо заблуждение си за източника и някой ден като го смениш този Pioneer с нещо по-читаво и си пусниш нормален диск ще рабереш :yes:

Миаля , че моя Пайнер си е достатъчно добър и няма нужда да го сменям. Плеъра си има 2 изхода - за усилвател и съббуфер , но инсталацията на оригиналния усилвател е съвсем различна.
Само със смяна на плеъра няма да стане - говорители , разположение , кабели и тогава може да има добър резултат , ако мислиш че като смениш плеъра колата ти ще свирне жестоко се лъжеш :mhihi: .
За момента съм доволен от стоковото озвучение и не ми трябва повече, а плеъра си го взех да му ползвам функциите и блазинките , както и да си го вържа към мултиволана.
Ако вземеш сигнал за усилвателя след предусилвателя на радиото , както каза колегата почти няма да усетиш разлика каквото и да сложиш.Проблема на стоковия усилвател е , че взима сигнал директно от изходите за говорители на плеъра,а не трябва да е точно така.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от didodi » 03 Май 2013, 8:03

Аз смених оригиналното CD на Е36-ца с афтърмаркетски Kenwood и благодарение на филтрите му звука се подобри чувствително :yes: Разбирасе подпомагам с една 12" отзад за да покри всичко под 120 Hz. Скоро ще монтирам Hi-Fi пакета с усилвателя към него и ще пробвам с 1 заводско радио да чуя пак кое как свири. Основната идея ми е напълно стоков вид, но ако не съм доволен от радиото ще си върна Kenwooda. Благодарения на тая джаджа вече може да се слуша музика от USB и на заводските радиа които управляват CD changer.Някой ползва ли такова ?
Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от didodi » 18 Фев 2014, 9:37

don_gori написа:
didodi написа:.....
Само със смяна на плеъра няма да стане - говорители , разположение , кабели и тогава може да има добър резултат , ако мислиш че като смениш плеъра колата ти ще свирне жестоко се лъжеш :mhihi: ...


От известно време съм с BECKER TRAFFIC PRO и имам един Buissenes RDS под ръка - когато поискаш може да ги пуснем и 2та за сравнение :mhihi: С HI-FI пакет съм , разликата разбира се е голяма дори на радио само като се слуша , за CD няма да коментирам :winky:
Питанка към знаещите , предните говорители ако се сменят с Е38-цови 13-ки ?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от stony1 » 18 Фев 2014, 11:38

didodi написа:
don_gori написа:
didodi написа:.....
Само със смяна на плеъра няма да стане - говорители , разположение , кабели и тогава може да има добър резултат , ако мислиш че като смениш плеъра колата ти ще свирне жестоко се лъжеш :mhihi: ...


От известно време съм с BECKER TRAFFIC PRO и имам един Buissenes RDS под ръка - когато поискаш може да ги пуснем и 2та за сравнение :mhihi: С HI-FI пакет съм , разликата разбира се е голяма дори на радио само като се слуша , за CD няма да коментирам :winky:
Питанка към знаещите , предните говорители ако се сменят с Е38-цови 13-ки ?


Не вземай говорители от Е38 ще стане по-зле. Относно Бекера, най-добре свири BMW Indianapolis, но саунда на CD53, което е произведено от Алпайн и се монтира в Е39, Е53 и Е46 е по-добър и по-плътен.
Относно сравняването на саунда с различни плеари и различни усилватели, мога да изпиша една подробна тема, но се съмнявам, че някой ще си направи труда да я прочете, а и дървените философи в БГ са повече от кюшетата по улиците.
Българския вариант:
1. Изваждаме предпазителя;
2. Подменяме го с чисто нов, който сме купили минути преди манипулацията;
3. Тестваме дали всичко работи;
4. Ако всичко работи, значи е били изгорял старият предпазител;
5. Ако системата пак не работи, започваме да псуваме и да пускаме теми във форума;
6. Колеги от форума дават съвети, а ние все повече и повече питаме;
7. Изминава една седмица и проблемът все още не е решен;
8. Случайно срещаме познат, който има някаква представа от "тоци" и той ни помага;
9. Пишем във форума (в повечето случаи нищо не пишем), че проблемът е решен с помощта на приятел;
10. Това се повтаря при всеки проблем, възникнал по колата.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 601
Регистриран на: 9.03.2010
Пол: Мъж
Кара: BMW ///E36

Re: Мнения за оригинално Hi-Fi озвучение в E36

Мнение от don_gori » 18 Фев 2014, 20:27

didodi написа:
don_gori написа:
didodi написа:.....
Само със смяна на плеъра няма да стане - говорители , разположение , кабели и тогава може да има добър резултат , ако мислиш че като смениш плеъра колата ти ще свирне жестоко се лъжеш :mhihi: ...


От известно време съм с BECKER TRAFFIC PRO и имам един Buissenes RDS под ръка - когато поискаш може да ги пуснем и 2та за сравнение :mhihi: С HI-FI пакет съм , разликата разбира се е голяма дори на радио само като се слуша , за CD няма да коментирам :winky:

Това хвалба ли трябва да е :roll:
Иначе браво за избора :yes: Преди мислех да взема един такъв и да му вържа parrot че да си свързвам и телефона , но като ударих чертата и ме заболя главата :mhihi:
Те тогава съвсем случайно мернах тоя Пайнер и го взех , така си реших проблемите за доста по-малко пари. Иначе и аз съм ЗА стоковите плеъри и качеството им , но просто предлагат твърде малко екстри за парите си.
Ако пък наистина искаш качество на звука в Е36 имам един харман кардън за продажба :mhihi:

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook