Качествена музика ...

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Качествена музика ...

Мнение от Turturelo » 07 Май 2002, 9:51

Преди няколко дена, нямайки какво да правя реших да си сменя касетофона в колата (Pioneer KEH-6000RDS доста старичък) със Kenwood KRC-152LYG на 2 години касетофон, купуван нов, които остана от предната ми кола, когато я продадох! В сегашната ми Golf 3 GT TDi има сериини колони, 2 доста добри високи в таблото, 2 в предните врати, и високи и силно казано баси в задните! При Pioneer-а се чуваше добре, дрънчаха тапицерии при по-усилен бас, но като цяло се чуваше доста чисто и истински! В момента в които сложих Kenwood-а, от които м/у другото бях много доволен, защото на старата си кола имах доста добра музика (смъкнах я разбира се, струваше повече от колата), та Kenwood-а си свиреше чудесно, дори бях фен на Kenwood и горещо го препоръчвах на всички! Разликата м/у звученето на Pioneer-а и Kenwood-а се усеща, на едни и същи колони, с едни и същи касетки .... Високите, които бяха невероятно чисти и ясни, сега ги има но просто са замазани?! Среди преобладават в момента, басите преди бяха меки и плътни (колкото го позволяваха колоните), а сега е нещо от рода на кик бас, някакви гадни мид баси?! Общо взето съм отвратен от Kenwood-а! Та от превърженик на Kenwood в момента твърдя, че които иска качествена музика да подмине просто марката Kenwood! Мойе би по-скъпите модели са по-добре направени, но факт е че 2 касетофона с еднакви функции и разлика поне 5 години в модела имат коренно различно звучене! Критериите са еднакви и разликата е налице! Май се потвърждава идеята ми, че едно време са правили всичко като хората, а сега колкото да го продадат?!

Новият ПИКАСО
Новият ПИКАСО
Аватар
Мнения: 5525
Регистриран на: 29.04.2002
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: The Dark Side of the Force
Мечтае да кара: S
Детайли за колата: E30 325i - RIP
E30 320is - RIP,sold
E24 635csi - sold
E36 316i coupe - sold
E46 320d sedan- sold
E36 325i coupe - sold
E36 318tds SW - sold
E36 316i sedan - sold
E39 525d sedan - sold
E46 320d SW - sold
E61 530xd LCI - sold
E30 318is coupe - sold
E46 320dA SW - sold
MB CLK270-sold
Е46 320Ci
E87
E30 320 cabrio

отг::Качествена музика ...

Мнение от madpetio » 07 Май 2002, 12:43

Да напълно си прав сега гледат само да продават некачествени изпълнения. А Kenwood-a имат доста
пръчки аз съм по привърженик на Pioneer-a ама и те имат малко брак:) с две думи - качествената музика иска качествени пари!

BMW-DIESELPOWER

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

отг::Качествена музика ...

Мнение от Nikolay1 » 07 Май 2002, 15:44

Predi sedmica na edin friend v kolata (opel vectra) slojihme edin kenwood 4x40 koito totalno razbi o4akvaniqta mi.Makar i seriinite koloni da ne sa varha po skapan bass ne bqh 4uval.Daje bass e silno kazano tolkova posna rabota prosto sam otvraten.Discmana mi e Kenwood i ot tam bqh fen na markata no za car audio Kenwood sucks.Neznam kak im sa govoritelita a smqtam da si vzema subwoofer ot kenwood i ako nqkoi ima vpe4atleniq ot tezi im produkti da kaje predi da sam napravil eventualna gra6ka!

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

отг::Качествена музика ...

Мнение от Turturelo » 07 Май 2002, 17:06

Аз имах в стария автомобил 6x9" Kenwood двулентови колони от които съм много доволен! Изхвърлих кутията преди седмица и немога да се сетя точно модела.. :( Та тези Kenwood-и преди да ги сложа ги бях закачил на домашната си уредба Sony G99AV (1вата малка уредба с Dolby Surround ProLogic, която излезе навремето) и свиреха доста по-добре от сериините колони на самата уредба независимо, че Sony-то са 3лентови, в кутия, за която се предполага, че е смятана за тези говорители и т.н., а Kenwood-а ги бях оставил на земята! Естествено бас нямаше, защото просто нямаше какво да ползват за обем! Тогава започнах да ставам фен на Kenwood. По-миналата година си взех subwoofer Kenwood KFC-WF303 (от тези сините завъртяните по средата), в книжката на самия говорител има една много полезна табличка с дадени размери за box за този говорител, дадена е и графика в зависимост от порт-а на кутията как се изменя самия бас от kick бас до deep бас. Даден е и препоръчителен материал за изработка на кутията и чертеж с размери (м/у другото може и другите subwoofer-и да са така, просто несъм купувал друг такъв нов) изпълних почти дадените размери като дърводелеца беше ги по-уголемил с някой друг сантиметър. Говорителя е 30см 160вата реална мощност и 600вата пикова на 4ома. За порт ползвах PVC тръба, за материал талашитени плоскости дебелички - общо взето може да се направи значително по-добре, но тогава бързах да го сложа и да слушам и не ми се търсеше материал (сега мисля да направя кутията като хората, защото си продадох колата и съм я смъкнал) както и да е! Този box го захраних с Boss Audio AVA-400TR стъпало-400вата bridge-вано да захранва само този говорител, с филтър включен само да вади ниски (ще потърся книжката му да видя филтъра за какви честоти става въпрос) - резултата беше потресаващ! Невероятно плътен, мек и усещащ се бас! Независимо дали беше усилена или тихо пусната музиката басите се чуваха невероятно! Няма значение дали се слушаше техно, рап, джаз или класика! Просто звука си беше супер! Още по-голям фен на Kenwood станах :) Дори тогава слушах на горе споменатия касетофон, но явно понеже си имаше отделни говорители за среди, високи и ниски и не се усещаше замазването на честотите, което открих сега! Хвана ме яд като се сетих, че можех да сложа този Pioneer на онази музика :) Този subwoofer свиреше доста по-добре от на един познат 2x15" Pioneer, сложени на кората зад задната седалка?! Но немога да ги сравня, защото захранването е различно, усилвателите са различни, аз бях с box в багажника, тои ползваше самия багажник за обем ...?! Определено аз съм много доволен от този говорител, при подходяща кутия и хубав усилвател свири чудесно!

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 244
Регистриран на: 11.02.2002
Местоположение: София

отг::Качествена музика ...

Мнение от Astor » 10 Май 2002, 22:22

Ako spodelite tezi hubavi neshtica kakvi sa im cenite shte sym mnogo radosten. Ta da znam dali da si pravq ilusii za hubava muzika il ida se otkaja dokato e vreme :o)

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

отг::Качествена музика ...

Мнение от Nikolay1 » 10 Май 2002, 23:43

Ami zavisi kak si re6il da q pravi6 s ili bez dopalnitelen usilvatel.Ako pogledne6 v www.get.bg 6te se orientira6 gore dolu v cenite na komponentite za car audio.Za primer 12" subwoofer kenwood okolo 100-130lv.Za usilvatel ako me pita6 vzemi si vtora upotreba ima dosta hubavi na prili4ni ceni.Nqkade iz forumite 4etoh , 4e e po-dobre da si vzeme6 sreden moje i ne now kasetofon ili cd i hubav uslivatel.Az li4no se bqh zasilil za Kenwood ama mai 6te si vzema nqkoi 6to gode nov Pioneer i hubav uslivatel.Ako zadeli6 kam 300lv moje6 da si spretne6 prili4no stereo v kolata po moq precenka.

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

отг::Качествена музика ...

Мнение от Turturelo » 11 Май 2002, 9:30

Наистина на Kenwood 12" subwoofer е в този промеждутък 100-130лв., преди 2 години като излезе беше 126лв. (поне аз за толкова го взех). Ако си решил да правиш музика с бас и усилвател и почваш от нула (нямаш до момента никаква музика) мисля, че 300лв няма да ти стигнат?! Според мен особено за стъпала и касетофони или cd-та ги вземайте или от познат или нови, защото се получават едни космични ремонти ако изгори нещо.. :( Но всеки според бюджета. За 300лв можеш да си вземеш 2 елипси ( 6"x9" ) и касетофон - нови! И според мен ще свири прилично! По-добре е разбира се да си вземеш cd, но пак опираме до бюджета :( И по-късно да добавяш стъпала, баси, още музика и т.н. Наскоро гледах Blaupunkt стъпало за 150/160лв ново, тук някъде в Русе, незнам как свири, но е новичко :) отделно се дават на изплащане на доста места, винаги има вариант :) Ако си решил да правиш нещо кажи ще помогнем с каквото можем!

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

отг::Качествена музика ...

Мнение от Nikolay1 » 11 Май 2002, 13:09

Turturelo prav si , 4e ako zapo4va6 ot nulata nqma da ti stignat tiq pari .Sega kato si go 4eta otnova i az se ubedih v tova.Iskam da te pitam dali 6te se polu4i hubav sound ako muzikata v kupeto si e seriiniqt kastofon ili player 4x40 ili 4x45 a se izpolzva usilvatel samo za subwoofera okolo 150w?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

отг::Качествена музика ...

Мнение от Turturelo » 12 Май 2002, 8:24

Принципно може да стане, 4x40 watt ili 4x45 има достатъчно "хляб" да захраниш говорители да възпройзвеждат средни и високи честоти и стъпалото да му подадеш само сигнал, да си захранва subwoofer. Хубаво е стъпалото да има честотен филтър, за да му пуснеш само ниски честоти на subwoofer-а. Казвам принципно, защото има значение какви говорители ще сложиш за високи и среди и трябва да си регулираш стъпалото да не се получи bass only в колата :) От колонките за средите не искаш да чуеш бас, така че и по вратите можеш да си ги сложиш, целта е да не кривят като усилиш. При положение, че имаш изход на касетефона (cd, mp3, md и т.н.) на чинчове за стъпалото ти остават 4те канала на самия касетофон и можеш да закачиш на всеки среди и високи, което прави 8 говоритела?! Мисля, че ще стане хубаво! Трябват проби обаче, да видиш стига ли му мощност на касетофона, трябва да му пуснеш хубаво захранване на него и отделно на стъпалото с доста по дебел кабел?! Тока е много важен в една музика!

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

отг::Качествена музика ...

Мнение от Nikolay1 » 13 Май 2002, 8:12

Za filtrite e qsno , no se 4udq dali nemoje da izpolzvam otdelen izhod za usilvatelq koito veroqtno 6te e v mono rejim . Taka da si izpolzvam celiq diapazon ot 4estoti na 4 - te kanala , a ne samo sredi i visoki?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

отг::Качествена музика ...

Мнение от Turturelo » 13 Май 2002, 11:23

Разбира се, че можеш. Повечето нови касетофони са си с изведен изход от предусилвателя на чинчове откъдето ще вземеш сигнал за да подадеш на стъпалото! При положение, че ще имаш закачен subwoofer на стъпалото не ти трябва стерео звук. Трябва да гледаш стъпалото дали има възможност да се bridge-ва така, че да използваш цялата му мощност за захранване на въпросния subwoofer. Така ще си закачиш останалите колонки на касетофона, ще си ползваш целия честотен диапазон и ще си имаш и само ниски от subwoofer-а и ще стане хубаво :)

Кой кашля?
Аватар
Мнения: 1062
Регистриран на: 28.04.2002
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: D779676

отг::Качествена музика ...

Мнение от Nikolay1 » 13 Май 2002, 17:04

A ako nqma izvod za uslivatel?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

отг::Качествена музика ...

Мнение от Turturelo » 13 Май 2002, 23:40

Мисля, че някъде из този форум го обсъждахме, общо взето вариантите са или да се отвори касетофона и да му се извадят чинчове от предусилвателя или да ползваш стъпало (усилвател) с вход по високи честоти, но така губиш единия канал :(

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook