Какво ви е мнението за......

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

сбъркал колата, но не и форума
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 13.01.2003
Местоположение: Blagoevgrad

Какво ви е мнението за......

Мнение от Calibra16V » 04 Май 2003, 12:38

бас колони KENWOOD 2 броя и усилвател Kenwood 2 x 100 watts

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 04 Май 2003, 18:14

Кажи модели де ....?!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от Viktor » 05 Май 2003, 17:38

Басови колони означава Субуфери предполагам... Ако е Kenwood Tornado направо не ми ги хвали... Ако става дума за dB+ моделите - взимай без да му мислиш...

сбъркал колата, но не и форума
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 13.01.2003
Местоположение: Blagoevgrad

Мнение от Calibra16V » 06 Май 2003, 0:59

Viktor написа:Басови колони означава Субуфери предполагам... Ако е Kenwood Tornado направо не ми ги хвали... Ако става дума за dB+ моделите - взимай без да му мислиш...

subwooferi са ,но още незнам какви модели са въпроса е,че заедно с кора усилватела и двата subwoofera ше ми земе 350 лева според теб много ли е?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 06 Май 2003, 1:17

Ми зависи какви са?! Как да ти кажем дали е много или малко като нито размер си казал, нито модел?! 12" прост суб на kenwood e 120лв. нов!

сбъркал колата, но не и форума
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 13.01.2003
Местоположение: Blagoevgrad

СПЕШНО УТрЕ ДА ПОрЪчВАм лИ?

Мнение от Calibra16V » 06 Май 2003, 21:25

Turturelo написа:Ми зависи какви са?! Как да ти кажем дали е много или малко като нито размер си казал, нито модел?! 12" прост суб на kenwood e 120лв. нов!


Промених си мнението ще взимам Sony XpLOD usilvatel + subwoofer
комплект моделите са както следва:
усилвател Sony Xplod :XM-222 2x100watts 1x222watts
subwoofer Sony Xplod: XS-L1240F 600 watts 30cm 4 ohm
ще се получи ли според вас добра комбинация?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от Viktor » 06 Май 2003, 22:32

Абе какво да ти кажа... Аз лично не смятам КЕНУУД за идеалната кар - аудио марка , но личното ми мнение е , че са по-добри и по качество , и по цени... Но една птичка пролет не прави , така ,че независимо от това ,че аз мисля така , не бързай да избираш преди и колегата модератор да се изкаже по въпроса... Аз лично от личен опит знам ,че единственото в кар-аудиото в което Сони са добри е дизайна /отнесено до Кенууд става дума./ Моят съвет е да чуеш и двете как свирят една след друга и ще усетиш разликата... Но нека видим какво мислят другите по този въпрос...

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 06 Май 2003, 23:35

Калибра според моето скромно мнение нито KENWOOD нито SONY са най-добрия избор за суббас. Незнам какви са им цените, но мисля че не са много ниски. Какво ще кажеш за една комбинация на MAGNAT :?: Например виждам, че си се загледал в 12 инчови говорители има един модел Xpress 1201 цената му е 115лв. И като го захраниш с един усилвател BullPower 3000 - цена 249лв. ще стане лудница. За усилватели има и други варианти този е оптималния иначе можеш да го вържеш и към малко по-слаб усилвател (BullPower 2200 или Classic 2000 - цените са им към 200лв.) и пак ще свири чудесно. Или другия вариант според мен е Pioneer, усилвател GMX372-цена 210лв. и говорител пак Pioneer има доста модели с цени около 150лв, но като човек чувал и двете марки ти казвам MAGNAT-a свири много по-качествено.Ако имаш въпроси питай спокойно.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

сбъркал колата, но не и форума
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 13.01.2003
Местоположение: Blagoevgrad

Мнение от Calibra16V » 06 Май 2003, 23:46

Fast-and-Furious написа:Калибра според моето скромно мнение нито KENWOOD нито SONY са най-добрия избор за суббас. Незнам какви са им цените, но мисля че не са много ниски. Какво ще кажеш за една комбинация на MAGNAT :?: Например виждам, че си се загледал в 12 инчови говорители има един модел Xpress 1201 цената му е 115лв. И като го захраниш с един усилвател BullPower 3000 - цена 249лв. ще стане лудница. За усилватели има и други варианти този е оптималния иначе можеш да го вържеш и към малко по-слаб усилвател (BullPower 2200 или Classic 2000 - цените са им към 200лв.) и пак ще свири чудесно. Или другия вариант според мен е Pioneer, усилвател GMX372-цена 210лв. и говорител пак Pioneer има доста модели с цени около 150лв, но като човек чувал и двете марки ти казвам MAGNAT-a свири много по-качествено.Ако имаш въпроси питай спокойно.


Значи разполагам към 360 лева заделени точно за един що годе хубав усилвател и съббуфер мога утре да дойда на софия да ги купя
обаче с този град съм на вие .Та въпроса ми е следния PIONEER комплекта за който спомена ми звучи доста приемливо остава да кажеш откеде мога да го купя в софия и има ли количества?
говорим за усилвател + съббуфер до 360 лева

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 07 Май 2003, 7:29

Варианта на Иво е много по-добър отколкото аналога на Sony или Kenwood. Макар, че го има и момента, че говорим за low-end компоненти и разликата в звученето няма да е драстична... Мога да кажа със сигурност, че 12" Kenwood суб свири добре (мързи ме да ходя да видя модела) WF303 .... по памет, в добра кутия, размерите, на която ги има в книжката на говорителя - цена 120лв.
Можеш да направиш комбинация от суб на една фирма и стъпало на друга..

Принципно, както каза колегата Viktor, най-добре е да се чуят, макар всеки суб си иска определен размер кутия... Аз така от върл почитател на марката Kenwood, я омразих до безкрайност - на едни и същи колони смених от стар касетофон Pioneer (скъп за времето си модел) с новичък Kenwood (пак скъп за времето си) - отвратителна разлика! Kenwood-a беше продаден на следващия ден на безценица. По стечение на обстоятелствата сега пак съм с Кenwood касетофон + changer :(

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 07 Май 2003, 9:41

Значи до цената която си дал ти сглобих 2 комбинации:
1: Pioneer -говорител- TS-W304C(цена 150лв.)+усилавател - GMX372(цена 211лв.)=общо 361лв. (усилвателя е малко слаб за този говорител, но цената му е добра)

2: MAGNAT -говорител- XPRESS-1201(цена 115лв.)+усилвател - BullPower 3000(цена 249лв.)= общо 364лв.

Това да цените в АВИТЕЛ и хората имат всичко на склад. Според мен място за сравнение в качеството няма МАГНАТА ще надсвири Пайнера 10 пъти, но ти си решаваш. Ако искаш като решиш ми прати едно ЛС да те заведа в магазина.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

сбъркал колата, но не и форума
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 13.01.2003
Местоположение: Blagoevgrad

СлОЖИХ мУЗИКАТА!!!!!!!!!!!!!!

Мнение от Calibra16V » 09 Май 2003, 23:52

усилватела е модел KAC-901 2x100watts istinski i e izmervan (Kenwood)
2 броя subwoofers Kenwood model: KFC-WF252 400watts

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Re: СлОЖИХ мУЗИКАТА!!!!!!!!!!!!!!

Мнение от Turturelo » 10 Май 2003, 8:28

Calibra16V написа:усилватела е модел KAC-901 2x100watts istinski i e izmervan (Kenwood)
2 броя subwoofers Kenwood model: KFC-WF252 400watts



Говорителите са 10", така че 400watts им е пиковата мощност, рално предполагам, че са около 100watt-a +/- 20. Стъпалото силно ме съмнява да е 2x100 реална мощност, защото трябва да е доста голямо като размер пък и Kenwood имат редовна практика да послъгват :) Това стъпало има ли възможност за мостово свързване? Ако има може да го вземеш, но ще ти стигне да захраниш само 1 говорител. За да свирне по-някакъв начин като хората ти трябва още 1 усилвател за другия! Закачиш ли ги всеки канал - говорител, аз ще съм първия дето ще почна да ти се смее ако ти чуя музиката... Отделно виж стъпалото дали има филтър, за да отрежеш говорителите да не възпроизвеждат нищо друго освен бас, и то нисък ... (колкото им е по възможностите де)

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 10 Май 2003, 9:19

Калибра с колегата TURTURELO си изтъркахме клавиатурите да ти обясняваме кое е по-добро и защо ти си държиш на твоето. Като е така защо изобщо питаш :?: Взимай Kenwood-а и идвай да се смееме какъв чудовищен бас ще извади :lol:
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

сбъркал колата, но не и форума
Аватар
Мнения: 275
Регистриран на: 13.01.2003
Местоположение: Blagoevgrad

Мнение от Calibra16V » 10 Май 2003, 9:59

Fast-and-Furious написа:Калибра с колегата TURTURELO си изтъркахме клавиатурите да ти обясняваме кое е по-добро и защо ти си държиш на твоето. Като е така защо изобщо питаш :?: Взимай Kenwood-а и идвай да се смееме какъв чудовищен бас ще извади :lol:


така като дойда в софия ще ти пусна да видиш за какво става въпрос
а усилватела е измерван и реалната му мощност е 2 по 96вата говорим за истински!!! остава да сложа две пищялки и да сменя оригиналните колони и да сложа CD .Питах и за магнат и той ми каза,че ако искам нещо стойностно от тази серия ще ми излезе над 1000 лева това което
аз направих за тези нищожни пари всеки би ми завидял ! Готов съм
в софия да ти демонстрирам и ще видим дали ще се смееш !Ако
имах пари магнат щях да взема задължително!

Следваща

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook