помощ

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

помощ

Мнение от © » 13 Апр 2003, 21:17

не разбирам нищо ..
като гледам колата - като консервена кутия е
няма къде да се реже, навсякъде ламарини .. дупките за стандартните тонколони са малки, задните седалки не се свалят т.е. няма дупка към багажника - има ламарина
пълна скръб :roll:
дайте някаква идея:?:
с какво да сменя оргиналните тонколони? и къде може да се сложат допълнителни .. и какво да направя за да се чува някакъв бас? -
пробвах с туба в багажника, но по скоро щеше да ми се разпадне колата - всичко трепери - включително и номера отзад :lol: :lol:
навил съм се да режа корите на задните врати обаче пак не знам дали ще стане .. а и салона не ми се разваля - едва ли ще намеря говорители със сиви мрежи отгоре / салона е бяла кожа със сиво / :? :roll:
за сега съм купил само някакъв Кенууд - 6090 с МПЗ - нещо такова беше

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 13 Апр 2003, 21:40

Както за всичко и затова има начин :wink:
1-во - Режеш си кората която ти е под задния прозорец и слагаш два хубави трилентови говорителя (Pioneer, JBL, Magnat..)..(имаш вариант да сложиш и отделни колони за среди и пищялки, но ще ти се загуби високия бас а ако сложиш и говорители за него ще трябва да отрежеш цялата кора)
2-ро - В багажника слагаш говорител 12 инча със усилвател разбира се. Най-доброто място за монтаж (след дълги проучвания се убедих) е на задната страна на седалката за пътниците отзад. Режеш в ламарината отвор да е в диаметър колкото е диаметъра на суб-а, монтираш една кора от МDF или шперплат по цялата облегалка и на нея монтираш говорителя като лицето му да думка в седалката.
3-то отпред слагаш някъде две пищялки и две среди и работата става перфектна.

П.С. Ако искаш да имаш наистина сериозна музика тогава ще трябва да купиш още един двуканален усилвател за задните елипси и да слагаш и отпред освен пищялките и средите и говорители за високия бас и няма да е лошо и на тях да им сложиш усилвател и филтри.

Ако съм пропуснал нещо или имаш още въпроси казвай.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 14 Апр 2003, 21:56

а какво мислиш за рязането на корите на задните врати?
дали има смисъл да се слагат и там тонколони?

под задната кора няма ли пак ламарина? :?

как се режат тези ламарини .. трябва да ходя при някой джамбазин да ми среже колата / с какво ли ..:?/ :lol: :lol:
каква марка е най-добре да са тонколоните?/цената не е толкова важна/ и с какви усилватели?

не знаеш ли някое място където "културно" може да монтират всичко?

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 15 Апр 2003, 18:52

От рязане на задните кори няма голям смисъл, защото са много близко до евентуалните елипси на задната кора и събуфер-а. Под задната кора има ламарина, но не е проблем да я отрежеш (аз съм с елипси 6х9 и съм я рязал). Силно ти препоръчвам да тидеш при специализирана фирма да ти отрежат кората иначе ще я направиш на нищо. За марки колони и усилватели мога да ти говоря до вдругиден :wink: Добри марки според мен са Alpine, Magnat, Pioneer... за усилвателите важат същите марки. За да добиш горе-долу представа за колко пари ще имаш музика ще ти напиша някои цени:
Хубави трилентови елипси 6х9 - от 100 до 300лв.
Двуканален усилвател нисък клас - от 160 до 250лв.
Двуканален усилвател висок клас - от 250 до ???лв.
Среди с пищялки (има ги комплект заедно с филтри) - от 100 до ???лв.
Бас говорител - от 100 до ???лв.
??? - означава, че цените могат да варират много.

За културно място на което можеш да си купиш нещата и да ти ги монтират се сещам и даже хората са ми приятели. Ако вземеш няклко неща мисля, че и отстъпка ще може да се измисли. Хората са в София.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 16 Апр 2003, 23:13

Fast-and-Furious АДСКИ СИ ПРАВ.И АЗ САМ ГО ПРАВИЛ ТОЗИ НОМЕР САМО ЧЕ С ДВА БАСА 12" НА ОБЛЕГАЛКАТА.ЕФЕКТА Е ПОРАЗЯВАЩ.ОТ СУБУФЕР В БАГАЖНИКА НАИСТИНА ВСИЧКО ПО КОЛАТА ТРЕПЕРИ АМА В КУПЕТО ХИЧ ГО НЯМА.ЗАДЪЛЖИТЕЛНО ОБАЧЕ С ДВЕ ИЛИ ПОВЕЧЕ СТЪПАЛА.
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от Viktor » 17 Апр 2003, 22:10

Абе недейте да си режете оргиналните кори. Намерете дърводелец да ви направи копия , толкоз ли не се сещате , та ако един ден махнете колоните или ви ги дигна , ше стоите с 2 дупки...

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 18 Апр 2003, 1:48

Viktor написа:Абе недейте да си режете оргиналните кори. Намерете дърводелец да ви направи копия , толкоз ли не се сещате , та ако един ден махнете колоните или ви ги дигна , ше стоите с 2 дупки...

Колега ти май беше писал, че си имал БМВ ама май не е точно така. Виждал ли си кората на БМВ, че обясняваш на хората да не си режат корите :?: Къде ще влязат тия колони ако не си отрежеш кората :?: Ако искаш ще ти дам точните размери на 10 вида трилентови колони 6х9 да ми кажеш колко трябва да е висока тая дървена кора, че да събере колоната :!: Ако говориш за бас говорителя и аз не съм те разбрал, пак искам да те попитам как ако не отрежеш ламарината през къде точно ще чуваш тоя бас :?: А за дупките: Изкуството изисква жертви
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от Viktor » 18 Апр 2003, 22:09

Аз имах Е36 преди време , но никога не съм обръщал внимание на кората... Просто не съм и пускал касетофона дори...нещата беха други тогава , но все пак признавам , че не съм достатъчно компетентен...


Аватар
Мнения: 1452
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кво ли не...

Мнение от Nasti » 27 Апр 2003, 9:13

abe zashto reshihte che s 2 elipsi i edna tuba stawa hubawa muzika samo ne razbrah az?!?!
nqmalo da se chuwa wisok bass, to nisyk nqma da se chuwa i s tuba i 2 elipsi kriwi ta ne e istina ti za wisok bass si se pritesnil 8)
Предпочитам да сера на метеното, отколкото да мета насраното...

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 27 Апр 2003, 20:04

Nasti написа:s tuba i 2 elipsi kriwi ta ne e istina


Ако си е оставил ръцете този дето е правил цитиранта комбинация ще криви... Неможе да отсечеш - 2 елипси и туба щом е - криви! Глупаво е ..

Аз също несъм привърженик на тубите - дори съм противник, защото неможе да извади истинския звук, които трябва да се чува от един бас говорител. Елипсите също не са върха на сладоледа, но е добър компромисен вариант .. Но тази комбинация е възможно най-не заемаща място и тънка като цена! ...и винаги трябва да се изхожда от личните предпочитания на шофьора (собственика) на гюролтииката .. За мен една музика може да е пълна боза, за друг да е супер качествена ...

Слави
Аватар
Мнения: 7952
Регистриран на: 20.03.2003
Пол: Мъж

Мнение от © » 01 Май 2003, 22:10

Nasti написа:abe zashto reshihte che s 2 elipsi i edna tuba stawa hubawa muzika samo ne razbrah az?!?!
nqmalo da se chuwa wisok bass, to nisyk nqma da se chuwa i s tuba i 2 elipsi kriwi ta ne e istina ti za wisok bass si se pritesnil 8)

ти какво предлагаш?


Аватар
Мнения: 1452
Регистриран на: 11.06.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Кво ли не...

Мнение от Nasti » 15 Май 2003, 13:20

Turturelo, със старата музика която му беше 2 елипси и една туба беше отврат а при мен не си оставят ръцете, просто тия които пипат Аудито нямат такива навици щото после берат ядове, та... музиката беше нарпавена добре и за нищо не ставаше

Сега съм с 2 баса на кора + 2 среди и 2 високи и предните колони за основа... и няма нищо общо, не искам да чувам за туба и елипси...

До няколко дни слагам и суб.. за да има повече лумбур :lol: :lol: :lol:
Предпочитам да сера на метеното, отколкото да мета насраното...

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook