музика за Е34

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 57
Регистриран на: 20.01.2003
Местоположение: Sofia

музика за Е34

Мнение от bk » 05 Апр 2003, 22:53

Кажете ми къде да си сменя колоните на колата. Оригиналните колони са пълна трагедия (особено задните 12ки). Искам да сложа отзад две елипси 6х9 Magnat или нещо от този клас. В Тояга ми предложиха да ги сложат от вътрешната страна на ориганлните, което не ме кефи като концепция. Освен това не ми харесват и цените на Магнат там. В Технополис колоните са по-евтини, но "специалистите" от монтажния център въобще не ми вдъхват доверие. Дайте идея къде да ми сложат две готини елепси на нормална цена?

Пък по нататък ще гледам да оправя и останалите неща (amp, sub) и ми трябва стабилна фирма, където мога да си сложат нещата с преспектива. И да разбират от BMW-та разбира се :) Авител не ме кефят по комплексни причини.

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 06 Апр 2003, 13:47

MVN по доброто качество на по-добрата цена. Намират се в квартал "Красна поляна" до пазара (питай някои да ти обясни, защото са на гърба на един блок).
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 10 Апр 2003, 14:19

АКО СА ОРИГИНАЛНИ НЕ МОЖЕ ДА СА 12_ки МИСЛЯ ЧЕ 6_ци.АКО СА СИ ОРИГИНАЛНИ НАИСТИНА СА ЗЛЕ.АКО ИСКАШ ПРИЛИЧНА МУЗИКА ЩЕ ТИ СЕ НАЛОЖИ ДА РЕЖЕШ КОРАТА.СЛОЖИ СИ LANZAR.СМЯТАМ ЧЕ
СЪОТНОШЕНИЕТО ЦЕНА-КАЧЕСТВО Е ДОБРО.АЗ СЪМ ОТЗАД С ДВЕ 12" PIONEER Min.160/Max.500W SW- 303F.СВИРЯТ ОТЛИЧНО,СКОРО ЩЕ ПРИБАВЯ ОЩЕ ДВЕ.ВСЕКИ ЛУД С НОМЕРА СИ.
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 11 Апр 2003, 17:37

AGT написа:АЗ СЪМ ОТЗАД С ДВЕ 12" PIONEER Min.160/Max.500W SW- 303F.СВИРЯТ ОТЛИЧНО,СКОРО ЩЕ ПРИБАВЯ ОЩЕ ДВЕ.ВСЕКИ ЛУД С НОМЕРА СИ.


Вместо да си тъпчеш колата с 4 баси Pioneer, ги продай и си вземи един истински говорител на цената на 4те с едно хубаво стъпало и кутия можеш да постигнеш далеч по-добри резултати от тези с Pioneer било то 4 на брой ..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 521
Регистриран на: 18.01.2003
Местоположение: Sofia

Мнение от Viktor » 11 Апр 2003, 21:26

Напълно вярно, драги ми Turturelo. Длъжен съм да потвърдя препоръката ти - по добре повече пари за потихата , но по-чиста музика. Знаеме ги Pioneer при кои марки се нареждат по качество , особено за колоните им ако говорим....

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 11 Апр 2003, 22:07

Аз също съм фен на чистата музика - любимия ми тест е като си затворя очите да не мога да определя кой говорител къде се намира. Всичко да е достатъчно дозирано - високи, среда и ниски. Нищо да не дразни и да се чува кристално - да имаш чуството, че си част от музиката!
Това, което имах предвид обаче в поста по-горе е, че 4 Pioneer-a никога немога да свирнат като един hi-end суб на JL Audio или Cervin Wega в хубава кутия.. Просто честотите, които възпроизвежда един сериозен суб говорител и db, които може да изкара, при положение, че е захранен като хората - немогат да бъдат докарани от такива говорители ... били те 4 на брой!

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София

Мнение от ognianfotev » 22 Апр 2003, 21:48

По добрият вариант за суббас е Cervin Vega монтиран на дебела 3-4 см. дъска, облечена с кече и мониран в багажника. Дупката за ски багажник се избива и от там се показва и свири баса. Задължително захранен от отделен усилвател.Така не заема много място в багажника.
Говорителят трябва да е 12" или 15", да е с мека гънка и по възможност 4 ома. Вижте в Динакорд-България 978 20 25.Който има повечко пари може да си позволи Stroker на Cervin Vega.Той вече иска по сериозно стъпало с дебели захранващи кабели директно от акумулатора, бушон 50А, умножител на напрежение....Измерванията на нивата и настройките на кросоверите се правят със спектроанализатор Klark Techniс и специален тестов микрофон (много скъп), който се монтира в средата в купето или на шофьорското място.Така може да се изглади характеристиката, да се видят и корегират евентуалните дупки в честотната лента и да се постигне най-приятно балансиран звук.Освен суббаса са необходими поне 4 бр. широколентови говорители (Cervin Vega) или по добре разделени среди и пиезокристална високочестотна пищялка, всеки с отделно стъпало и кросовер.Задължително ви трябва CD changer (може и свирещ МР3) и радиокасетофон за управление.Всичко това може да се монтира в багажника, а отпред до мигачите да се залепи дистанционното управление (джойстика) примерно на Сони.Така на таблото нищо не се вижда, а дупката за касетофон се запушва с капачка.Който се интересува от по подробна информация да ми се обади.Всичко това го бях монтирал в Е34.Преди да я продам сам извадил цялото оборудване и се чудя дали да го монтирам в Е38 или да го продам.Който се интересува след трети май.

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 23 Апр 2003, 7:27

Ето така се прави музика.... с пари! На горе посочената "свирня" :wink: аз бих добавил и променил няколко неща, но вече е въпрос на личен вкус. Браво колега наистина добра конфигурация! 8)

:bowdown: Cervin Wega

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 24 Апр 2003, 13:14

БРАВО БЕ КОЛЕГА-ognianfotev .ГОРЕОПИСАНОТО НАИСТИНА ЩЕ СВИРНЕ ДОСТА ДОБРЕ,САМО ДЕТО ИЗБРОЕНИТЕ НЕЩА СТРУВАТ КАМАРА ПАРИ.НО НАЛИ ЗНАЕТЕ ЧЕ ВСЯКО УДОВОЛСТВИЕ СЕ ЗАПЛАЩА СКЪПО ??? ЧУВАЛ СЪМ И ЗА ПО ДОБРА МУЗИКА АМА И ПАРИТЕ И БЯХА "ДОБРИ".САМО ИСКАМ ДА ПИТАМ.КАТО ИЗБИЕШ СКИ БАГАЖНИКА,ПОДЛАКЪТНИКА ВЪТРЕ ТРЯБВА ЛИ ДА Е СВАЛЕН ?? АКО НЕ Е СВАЛЕН КЪДЕ ОТИВА ВЪЗДУХА ,КОЙТО СЕ НАГНЕТЯВА ОТ БАСА ?
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 24 Апр 2003, 17:13

Най-добрия вариант е да е свален, но и да не е или ако нямаш подлакътник пак се чува и то много добре. Все пак да не забравяме, че ниските чистоти минават през всичко а подлакътника и малко плат и донапрен :wink:
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

автомобилен поклонник
Аватар
Мнения: 4969
Регистриран на: 17.02.2002
Пол: Мъж

Мнение от Turturelo » 24 Апр 2003, 20:43

Fast-and-Furious написа: Все пак да не забравяме, че ниските чистоти минават през всичко


:yes:

И мен ако ме питате при наличието на хубав говорител въобще няма нужда да се маха/реже/смъква нищо

Потребител
Аватар
Мнения: 43
Регистриран на: 26.03.2003
Местоположение: София

Мнение от ognianfotev » 07 Май 2003, 16:25

Когато се прави настойката на звука в колата, подлакътника се сваря.До 4 човека в колата сваления подлакътник на задната седалка не е проблем.При прибран подлакътник баса затихва,
но въпреки това звука се чува добре.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook