Говорители отзад...

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

вълкодав
Аватар
Мнения: 1903
Регистриран на: 16.01.2007
Местоположение: Русйе
Пол: Мъж
Кара: go na 3ki :)

Мнение от RSxRacer » 02 Авг 2009, 11:53

vld написа:Има специален радел във форума за Кар Аудио, там ще получиш доста повече внимание и коментари на колеги които са минали по този път.
:arrow:


А в Кар Аудио има изписано колкото искаш за тези въпроси... не,че ме бърка да го напиша пак за незнам и вече кои път ама просто става банално.Вземете и използвайте търсачката.
20 кинта Рушвет,50 кинта Бензин, 100 кинта Задни Гуми - Да си в www.BMWPower-bg.net БЕЗЦЕННО
www.bizzart.info
Изображение
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 14.06.2008

Мнение от mg87 » 03 Авг 2009, 22:14

Днеска цял ден си прих експерименти-опитах се да вкарам едни трилентови на blaupunkt 17 см дето ми останаха от старата кола и останових че ше влезнат и ги вързах към cd-то без да ги монтирам и за мое учудване старите дребни нокии кат са в кутиите свират по добре от тях (извън кутиите е обратното)... на 17-ките им се губи баса някъде :( как да ги монтира така че да свират по добре ако просто ги оплътня здраво за ламарината по добре ли ше е? Идеи някакви... :help: :uups:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 03 Авг 2009, 22:24

Докато не се монтират и то както трябва не чакай звук !!!
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3285
Регистриран на: 25.02.2008
Местоположение: Somewhere In Space
Пол: Мъж
Кара: E38 750iL, 740i, 728i, E39 523i
Мечтае да кара: Е31 и BMW 507
Детайли за колата: E36 Limousine limited edition designed by Stony Style Corporation (SS Co). For more details follow the link: http://bmwpower-bg.net/forums/viewtopic ... 8&t=179527

Мнение от stony1 » 03 Авг 2009, 22:32

mg87 написа:Днеска цял ден си прих експерименти-опитах се да вкарам едни трилентови на blaupunkt 17 см дето ми останаха от старата кола и останових че ше влезнат и ги вързах към cd-то без да ги монтирам и за мое учудване старите дребни нокии кат са в кутиите свират по добре от тях (извън кутиите е обратното)... на 17-ките им се губи баса някъде :( как да ги монтира така че да свират по добре ако просто ги оплътня здраво за ламарината по добре ли ше е? Идеи някакви... :help: :uups:


Колега тези, които имаш "blaupunkt 17 см" трабва да ги монтираш на мястото на старите и тогава да прецениш как свирят. Просто свързани към плеара на колата нищо няма да излезе. За да изпъква баса трябва говоритела да монтиран в някаква "кутия". Багажника на колата като затворен обем изпълнява ролята на такава. Друг е въпроса, че за качествен звук и добро стерео е необходимо говорителите на левия и десния канал да бъдат в отделни кутии.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 14.06.2008

Мнение от mg87 » 03 Авг 2009, 22:36

stony1 написа:
mg87 написа:Днеска цял ден си прих експерименти-опитах се да вкарам едни трилентови на blaupunkt 17 см дето ми останаха от старата кола и останових че ше влезнат и ги вързах към cd-то без да ги монтирам и за мое учудване старите дребни нокии кат са в кутиите свират по добре от тях (извън кутиите е обратното)... на 17-ките им се губи баса някъде :( как да ги монтира така че да свират по добре ако просто ги оплътня здраво за ламарината по добре ли ше е? Идеи някакви... :help: :uups:


Колега тези, които имаш "blaupunkt 17 см" трабва да ги монтираш на мястото на старите и тогава да прецениш как свирят. Просто свързани към плеара на колата нищо няма да излезе. За да изпъква баса трябва говоритела да монтиран в някаква "кутия". Багажника на колата като затворен обем изпълнява ролята на такава. Друг е въпроса, че за качествен звук и добро стерео е необходимо говорителите на левия и десния канал да бъдат в отделни кутии.
има ли начин сам да си направя кутии или да разделя багажника на две :D

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 03 Авг 2009, 23:27

Каква кутия за 17см говорител бе колега ;) Монтирай си ги на кората както трябва добре уплътнени и си гледай кефа.
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 14.06.2008

Мнение от mg87 » 03 Авг 2009, 23:40

е на кората нема да може с е36 седан съм но пак имам идея решил съм да ги хвана отдолу за ламарината некак си като при монтажа да ги оплътня с силикон :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 8324
Регистриран на: 3.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: M340i
Мечтае да кара: Калибра
Детайли за колата: Portimao Blue, Turbo бензин

Мнение от vicho » 04 Авг 2009, 11:17

силикон? :shock:
що се занимавате с глупости?
You said: "Time will change!" What if it changes you?

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2055
Регистриран на: 3.04.2003
Местоположение: London N15 / Пловдив Тракия City
Пол: Мъж
Кара: Каквото ми попадне .
Мечтае да кара: Поне 790 iL xaxaxa
Детайли за колата: Лачена 39_ка .

Мнение от AGT » 04 Авг 2009, 23:46

vicho написа:силикон? :shock:
що се занимавате с глупости?

Щото някой хора имат свободно време да експерементират ;)
Съвет от КАТ !
"Не можеш ли да караш не си купувай книжка "

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 14.06.2008

Мнение от mg87 » 05 Авг 2009, 0:02

еми нямаме си работа и се занимаваме :D вижте са ко измислих:
Изображение

тва е кофа от протеин на която сам пробил дупка като замисала ми е да минтирам говорителя с капака от кофата под ламарината така че пищялките да се покажат точно на мрежите на кората и накрая да запечатя отдолу с кофата... пробвах го така както е на снимката и определено се появи бас :mhihi: а монтажа дали ше се получи утре ше ви кажа ако имам време :D
Последна промяна mg87 на 05 Авг 2009, 15:28, променена общо 1 път

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Мнение от dokie » 05 Авг 2009, 12:21

mg87 написа:еми нямаме си работа и се занимаваме :D вижте са ко измислих:
Изображение

тва е кофа от протеин на която сам пробил дупка като замисала ми е да минтирам говорителя с капака от кофата под ламарината така че пищялките да се покажат точно на мрежите на кората и накрая да запечатя отдолу с кофата... пробвах го така както е на снимката и определено се появи бас :mhihi: а монтажа дали ше се получи утре ше ви кажа ако имам време :D

Колега, не ми излиза картинката на тая кофа и не знам от какъв матриал е, ама вероятно няма да стане много добре - нито обемът е изчислен, нито материалът ще е подходящ за конструиране на озвучително тяло. Слагал съм говорители на кашони, сандъчета, кофи, варели и т.н. (експерименти), ама по-добро от ПДЧ-то е май само масивен гранит, ама там вече е трудна работата. Недей се занимава с с кофи... мой съвет: или вземи адаптери ако слагаш елипси или за тези 17-ките си изрежи от ПДЧ или може и шперплат да свърши работа с отвор, който да легне на ламарината отдолу и размери, такива че да уплътни говорителя (да легне плътно на изрязаната плоскост) - говорителя се монтира на ПДЧ-то, а то самото се завърта на ламарината и политаш с басите... един съсед точно на седан бе сложил така две 20-ки благоевградски и къртеше по махалата с някакво малко амп-че.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 331
Регистриран на: 14.06.2008

Мнение от mg87 » 06 Авг 2009, 18:08

отказах се да се занимавам с глупости и ги монтирах направо за ламарината с бот4ета и гаики и свире6е доста прили4но но след тва се опитах да ги наглася по добре и сигорно сам натиснал мембраната на едната колона и запо4на да издава неприятен шум от време на време след което я понатиснах малко като си мислех че ше се оправи :uups: и стана още по зле издава звук все едно при движение на мембраната стърже в нещо :| има ли оправия тва нещо или ми е писано да купувам елипси :D

ентусиаст
Аватар
Мнения: 862
Регистриран на: 15.09.2008
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: BMW e39, VW Golf, Audi
Мечтае да кара: Е60 М5

Мнение от dokie » 06 Авг 2009, 18:39

Taka като чета май е потеглила с теб към магазина... :confused:
Сега "грачи" нали - бобинката сигурно е леко деформирана и стърже отвътре при баси... освен ремонт не зная как може да се оправи... иначе нова. Не пипайте по мембраните (аз много пъти съм го правил, ама важното е как ;) ) - особено на малки говорители - лесно си заминават...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 84
Регистриран на: 26.10.2007

Re: Говорители отзад...

Мнение от E36TM » 06 Май 2014, 20:21

Колеги понеже знам, че е трудно намирането на такива - продавам си моите. Ако някой има интерес

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook