Съвет за бас

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 25.07.2004

Съвет за бас

Мнение от inkozikaas » 24 Авг 2004, 12:31

Значи колата е Ауди80.
Нещо такова

Изображение


Четейки Вашият форум, макар почти нищо да не разбирам от авто аудио системи, все пак ми става ясно, че обемната конфигурация на купето и на багажника имат значение при избора на бас говорител и начина на монтажа му. Въпроса ми е някой има ли представа какъв би бил подходящия бас за мене, в каса ли да бъде и на къде да бъде насочен или да е открит закачен на кората ( респ. чрез значително изрязване на металната планка под кората).

:arrow: Имам съмнение, че ако сложа баса в каса в багажника просто няма да се чува почти нищо когато затворя капака .. А имайте в предвид и това, че резервоара на този модел е на гърба на задната седалка. Багажника е доста добре уплътнен или поне аз така мисля.

:arrow: Дайте някакви мнения, базирани по скоро на практичния опит с аудиото на подобен или същия модел каруца. Виждам с теоретици този форум изобилства - не ми се четат постове със спорове, графики и т.н. Благодаря

:!: Може би трябва да добавя - касетофона ми е P DEH 5630 Mp - 4*50w а задните говорители са Магнат Rms/Peek=100w/200w. За сега съм решил бъдещото стъпало да е 4канално - за задните говорители и за баса ... но то ще бъде определено след като реша (с Ваша помощ надявам се :D) какъв да е баса :!:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 24.07.2004
Местоположение: София

Мнение от dZvero » 24 Авг 2004, 12:52

Аз пак да си напиша :lol: на едно Audi 90 му преправях музиката правена от TOYAGA... та те беха сложили баса на кората (15" пентагон на Sony X-Plod внесен от Англия, но след 3-5 месеца изгоря) и дънеше невероятно, а и си имаше много ниски честоти (свиреше ги чисто, до колкото може като ти вибрират ламарините) :shock: хехеехех
Ако си направиш каса може да изхара бас-рефлексната тръба на кората и така ще дъни още по-яко и чисто, но за това тръбата/ите трябва да е/са леко огромна/и. Басове, мисля че ти спонемах вече...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 3.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Bass_Man » 24 Авг 2004, 19:22

Аз не бих ти препоръчал да правиш бас на кора . По-добре си направи кутия . Винаги ще свири по-добре . А и въобще не трябва да те притеснява изолацията. Ниските честоти минават през всичко , разбира се ако ги има :) . Направи си една хубава кутийка и си я сложи в багажника без да правиш каквито и да било допълнителни дупки . И ще си стане перфектно.
Варианта с кората е възможен само ако искаш да си возиш нещо в багажника и не можеш да жертваш обема :) . Ама то не може хем музика хем товарна кола :) .
А подходящия бас е този за който имаш пари :) . По-подходящ от него няма :) . Ако искаш спомени някаква цифра да може малко да се конкретизират нещата.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 25.07.2004

Мнение от inkozikaas » 24 Авг 2004, 20:53

Не мисля да давам повече пари от 350лв за бас говорител + касата - ако ще е в каса де .... но не съм решил още

И като че ли съм се спрял на
http://www.electron.bg/product_info.php ... 9d8edae1d2

в комбинация с
http://www.electron.bg/product_info.php ... 9d8edae1d2

въпреки че мното бих искал и баса да ми е Магнат, може би:

1. http://www.magnat.de/english/car/subwoofer/xtc.php#250
2. http://www.magnat.de/car/car.php?serie= ... =2&lang=en

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 3.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Bass_Man » 27 Авг 2004, 8:53

Аз мога да ти предложа едно не лошо решение. С малко по-скъп говорител но пък не ти трябва много мощен усилвател и ще ти се получи даже по евтино цялостно. Значи говоря ти за това:
http://audiomania.911.bg/a2/offers.asp?p=660035
Говорителя реално си е 250W и вече имаш доста по-голям избор усилватели , които можеш да вземеш. Иначе и HRWDC12-ката , която си си избрал не е никак лоша но за нея трябва доста по-скъп усилвател.

Потребител
Аватар
Мнения: 18
Регистриран на: 14.01.2004
Местоположение: Sofia

Мнение от Milen » 27 Авг 2004, 16:20

Аз съм с 80-ка и да си призная намирам озвучаването за доста трудна задача! Карам с две 12" на кората и четириканален амп, който ги храни мостово, но резултатът не е задоволителен за мен.
Онзи ден метнах една каса с 12" говорител от приятел в багажника - но почти не се чуваше, за разлика в неговата ксантия прави лудница с по-слаб амп!!! М/у другото трудно я вкарах отзад, поради ограниченото пространство от газовата...Обмислям варианта да изрежа съвсем ламарината под кората, да метна един плат отгоре и да набласкам някак си два бокса с 12"-ки...

ПС: Може да чуеш как звучи баса на кората, когато желаеш...

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 3.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Bass_Man » 28 Авг 2004, 1:23

Ми докарай го в събота до гаража ако искаш да пробваме туй онуй и да видиме защо така не свири таз музика в тази 80-ка. Пък и да пробваме някой работи. Ако искаш драсни някакви координати да се разбереме нещо.

Потребител
Аватар
Мнения: 35
Регистриран на: 25.07.2004

Мнение от inkozikaas » 28 Авг 2004, 21:51

Bass_Man , къде ти се намира гаража ?

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook