Въпрос за JBL

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 27.07.2004

Въпрос за JBL

Мнение от autopilot » 30 Юли 2004, 8:54

Вчера бях в Технополис и видях woofer JBL LC-S1050W. Цената му 115 лв. Обаче като го поразгледах видях надпис "Made in China". Това менте ли е според вас?
Че повечето от големи производители се изнасят в Азия е ясно, но JBL???

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 86
Регистриран на: 1.02.2004
Местоположение: Tulsa,USA (Ruse,BG)

Мнение от carampguru » 31 Юли 2004, 2:49

Тези надписи ще се виждат все по-често и по-често различни продукти. Ще трябва да се свиква.99% от USA(и Европа) car audio фирми имат филиали или ползват услуги на азиатски фирми за производството си.Главно на Китай и Корея.Това е единствния начин
за по ниска себестойност на продукта.Това обаче не означава, че
качеството е лошо.Фирмите упражняват сериозен качествен контрол
на продукцията.Китайците имат вече дългогодишен опит в производството на какво ли не.Имат и много сериозна екипировка и машини.И мнооооого работници.За Корейците се знае ,че имат дори и
по-добро качество(но услугите им са по-скъпи)
Лошо е обаче ,когато не си сигурен дали продукта не е менте.
Правен от неизвестна куца китайска фирма и сложено фирмено лого.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 257
Регистриран на: 24.07.2004
Местоположение: София

Мнение от dZvero » 31 Юли 2004, 11:46

Така е всяка голяма фирма гледа да изнесе заводите си в тези страни, защото всичко им излиза на смешни стотинки. Вече почти няма такива "балъци", които да си правят продукцията в страните си :shock: . На JBL аз лично до сега ментета не съм виждал. В Технополис няма начин да има също такива, по простата причина, че всички са от музикална къща "Фактор". Така, че ако ти харесват взимай ги! :shock: Опааааааааааааа :shock: . Видях баса в интернет :shock: и моля те недей да си го взимаш. Правил съм кутия за такъв и да ти кажа не си заслужава и 50лв. да дадеш за него! Това е най-"изкецаната" серия на JBL и е така да се каже старичка. Предназначена е (така като я гледам) за хора, които... а бе искат да си купят JBL на смешна цена :!: Не прави тази ГРЕШКА :!:
За тези пари можеш да зи вземеш нещо много по-добро! Продавам бас, който е на 1 месец с мощтност 700W MAX Power - 225W RMS на 4 ома. Говоря за Boschmann ALX-122SP. В момента се разнасят митове и легенди за тази марка - "е става за нищо", "направо смешна", но това са мнения на хора, които или изобщо не са в час, или просто си говорят, или не са чували нищо на фирмата (или този говорител). Има скапани продукти нема спор, но при всичко трябва да можеш да избираш. Този говорител е с ниска резонансна честота, добра чувствителност, много здрава мембрана, голям успокоител - за мен е доста добър говорител. Цената му е 120лв. Ако искаш може да дойдеш да го видиш и чуеш! Имам и чисто нови:
- Extreme 124X за 129лв. (12")
- Directed 215D за 189лв. (15")
- Pyle PLG15 за 119лв. (15") много яко бичи и е на невероятно ниска цена за това!
- Pyle PLEW15D за 189лв.
Мога да ти направя някаква отстъка (около 5%).

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook