ИМАМ ВЪПРОС???

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.11.2002

Мнение от Аватарче » 06 Авг 2004, 12:25

хубаво - ама айде да питам сиа :)

начи казахте по - горе - 4х45 кат пишело на касетофона - максимум 20 вата на канал реално било (аз кат пазарих колоните казаха, че даже 17 вата били тия 45). Та аз си зех 45 вата РМС колони - уж добра марка дет не лъже в мерки и теглилки :) - ама пак - касетофона е до 60 па над 40 почва да криви яко :) Та - не виждам логиката баси :/

колоните 45 - усилвателя 20 - би трябвало да може да изпълни 20 и толкоз - кво го бърка него кви са колоните, щом импеданса им е подходящ?

мое малко лаишка да ми е логиката - ама ако ме осветли някой шсъм благодарен, щото обясненията за дебита и отношение входно/изходен сигнал неми се струват реални когат да кажем свири ЦДто :)

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 29.07.2004
Местоположение: софия, ХИПОДРУМА

Мнение от Don Curleone » 06 Авг 2004, 12:27

пусках го и на друга кола, същото, а имам едно старо радио PHILIPS 4Х25 и свири без грешка(обаче не му работи касетката).Звъннах на един приятел дето с това се занимава има магазин за car audio на ъгала на Симеон и Опълченска и ми каза, че може да е от крайно стъпало, обаче щял да ходи за 10 дена на море и неможел да го види и сега трябва търся някъкъв майстор дето не дере щото пробвах на няколко места и те се изхвърлят много с цифрите.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 06 Авг 2004, 12:53

Аватарче написа:...
Май пак ша задълбавам, обаче отзад напред.
Не "отношение входно/изходен сигнал", а отношение входно/изходен ИМПЕДАНС.
Всяка една музика се състои от няколко стъпала: източник на сигнал /микрофон, грамофонна доза, магнетофонна глава, лазерен ЦД плейър, външен вход, и за друго не се сещам/, предусилвател, еквалайзер /по желание/ и крайно стъпало. Между тях са регулаторите /за съгласуване и стандартните-volume & balance/. Някои от стъпалата може да са в един корпус, но това не значи, че липсват. Твоя компютър е един пример - чуваш ли разлика като слушаш /през саундкартата/ нещо от ЦД-то и като слушаш същото нещо копирано на HDD-то. Та между които и да са от тези стъпала ако няма съгласуване - имаш изкривявания и риск да останеш без някое от двете. За проба можеш да вържеш изход за колони към директен вход на усилвател и да дадеш жега на изхода за колони /не ти го препоръчвам/.
А който е казал "4х45 кат пишело на касетофона - максимум 20 вата на канал реално било" - да ти отговори.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 06 Авг 2004, 13:22

Don Curleone написа:... те се изхвърлят много с цифрите.

Виж това http://www.electroninvest.com/shop/search.php?s=tda8571&ot=0- цена за tda8571 4х40 /за подробности тук-http://www.sales.semiconductors.com/pip/TDA8571.html/, сложи труд /работата след установяване на повредата е под 20мин. :wink: / и прави сметка за цените.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 26.11.2002

Мнение от Аватарче » 06 Авг 2004, 14:17

ivantchoG написа:......


ясна работата - принципно :)

лошото е следното:
ЦДто - среден ценови клас - 250 лв примерно... викаш си - абе пука ти на черепахата, че нема екстри... треа да свири поне ПРИЛИЧНО :)
после са чудиш за колони - зимаш магнат-ки към 150 кинта дет да отговарят на импеданс и мощност гоооооре долу към ЦДто и си викаш - абе тва дискотека няма да стане - ама прилично да си се чува вътре ше е ок. Е - ок е - ама до 2/3ти от мощността - па останалите ги няма :)

малко дразнещо - и то не щот ги няма - ми щот гъгне - точно дет вика Дон-а пуснал темата - за което пък му се извинявам на него, че пиша и аз тука :)

инак сички знаем с повече пари как да напраим музиката или как да стигнем до тояга - ама - то излиза че треа само пайниир висок клас ресивъри да купуваме и серуин вега говорители, че да ни е мирна главата... :)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 06 Авг 2004, 14:39

Аватарче написа:...инак сички знаем с повече пари как да напраим музиката или как да стигнем до тояга - ама - то излиза че треа само пайниир висок клас ресивъри да купуваме и серуин вега говорители, че да ни е мирна главата...
За цените съм напълно съгласен, а има и друго. Теорията и практиката са ми ясни, но с цени не се занимавам. Във форума има доста членове, които с това си изкарват хляба и затова си пазят знанията. Писал съм в началото /2002г./ и тогава форума беше насочен повече към "това се прави така, а това - така", а сега е повече насочен към "това се прави там, за такива пари". Писал съм и в http://www.bmwe30.net, но там като питаш "как" ти отговарят "как", а не "къде" и "за колко пари".
Извинявам се на модераторите за офтопика.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 27.07.2004

Мнение от autopilot » 06 Авг 2004, 15:28

ivantchoG написа:За съгласувано стъпало 20Вт, 4 Ома - І=2.24A /ако говорителите са >20Вт - всичко е ОК, без да коментираме качеството/ ...

Става въпрос за това, че искаме да слушаме музика, а не изкривен сигнал, нали?

ivantchoG написа:На говорителите пише "20Вт, 4 Ома" - значи те са за мах ток 2,24А. Слагаш ги на стъпало 50Вт, 4 Ома - съответно мах изходен ток 3,46А - говорителите отначало започват да кривят /намотката си променя формата и съпротивлението, защото проводникът и е изчислен за някакъв мах ток/ и после спират /изгарят/.
Мислех, че това е ясно, затова не съм го писал по-горе.

Не съм казал че при по-мощен усилвател и по-слаби говорители последните няма да изгорят. Нали затова написах, че в този случай усилвателя не трябва да се увеличава над необходимото ниво.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 204
Регистриран на: 2.12.2003
Местоположение: PB
Пол: Мъж
Кара: E39 Touring 525d
Мечтае да кара: с четири ауспуха...
Детайли за колата: Лайфстайл комби просто.

Мнение от didodi » 07 Авг 2004, 12:06

Don Curleone , има вероятност просто да не достига тока на крайното стапало, тоест при по-малък ток интеграла започва да криви (от недостиг на захранване се получават изкривяванията в звука) , та мисълта ми е да си пуснеш директно захранване с по-дебел кабел директно от акумулатора :wink:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1956
Регистриран на: 23.06.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: 1985 BMW E30 M10B18

Мнение от ivantchoG » 09 Авг 2004, 9:23

autopilot написа:
ivantchoG написа:За съгласувано стъпало 20Вт, 4 Ома - І=2.24A /ако говорителите са >20Вт - всичко е ОК, без да коментираме качеството/ ...

Става въпрос за това, че искаме да слушаме музика, а не изкривен сигнал, нали?


ivantchoG написа:Всеки усилвател /и всеки говорител/ в двете крайни положения /min & max/ изкривява /ако е без ограничители/
:arrow: Това съм имал предвид с уточнението "ако говорителите са >20Вт - всичко е ОК, без да коментираме качеството". За справка - виж "ivantchoG Пуснато на: 06 Авг 2004, 10:56"

Потребител
Аватар
Мнения: 41
Регистриран на: 29.07.2004
Местоположение: софия, ХИПОДРУМА

Мнение от Don Curleone » 15 Авг 2004, 23:39

bmwdriver написа:При касетофон 4х35 въобще не се достигат 16-20 вата :wink:

ТАКА Е! ЗАЩОТО ИМАМ ЕДНО УСИЛВАТЕЛЧЕ 70ВАТА(РЕАЛНИ) И ВЪРЗАХ ЕДНИ УШ 200 ВАТОВИ КОЛОНИ И КАТО УСИЛЯ МАЛКО ПОВЕЧЕ И ТРЪГВАТ ДА ХВЪРЧАТ МЕМБРАНИТЕ.
Една жена иска един мъж да й задоволи всички желания, а един мъж иска всички жени да задоволят неговото желание!!! اُمّر

Предишна

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook