Pioneer 5530 (5500) - свързване на суб?

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 4.02.2004

Pioneer 5530 (5500) - свързване на суб?

Мнение от TheSaint » 22 Юли 2004, 14:46

Здравейте!

Радиото ми е Pioneer 5530 (или 5500, еднакви са), има 4 чинча - 2 за front, 2 за rear или sub bass (това се избира от радиото).

В момента имам 4 говорителя (2 front, 2 rear) включени на 4-те чинча през стар усилвател Blaupunkt (4x30W - ако не се лъжа).

Виждам следния проблем: Като пусна суб, ще остана без rear, ако искам да си оставя Blaupunkt-a (а аз искам ;)).

Знаете ли решение на проблема?

Благодаря ви предварително!

П.П.: По-късно ще се разровя и ще постна линк към модела (мисля имаше и мануал там, но в него няма нищо по въпроса...)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 252
Регистриран на: 21.03.2002
Местоположение: Пловдив

Мнение от Vento » 22 Юли 2004, 15:39

Има вариант да си оставиш задните изходи да свирят всички честоти (все едно REAR, НЕ SUB), на края на чинчовете да ги разклониш и да ползваш усилвател с филтър, който да ти отреже разклонения сигнал да свири само до 50-80Hz (само бас). Но при всички положения ще ти трябват 2 стъпала или едно 6-канално, ако искаш и предни, и задни, и бас да са ти през усилвател. :wink: Ако не искаш предните да са - чинча им остава свободен, вързваш ги директно към плейъра, а назад остава същата схема с 4-канално стъпало! :wink:
D.
ИзображениеИзображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 4.02.2004

Мнение от TheSaint » 22 Юли 2004, 17:18

Благодаря ти Vento за бързия отговор! Надявах се да пишеш! :)

По начина по който предлагаш ти, ще загубя доста ценна според мен екстра - direct sub control-a. :(

Май ще е най-безболезнено да се свържат към радиото колоните (те и без друго да стари и болни), а суба да е на чинчовете...

Суба ще е активен btw. Има възможност да вземе сигнал от задните колони например, или да се свърже директно към радиото това което искам аз за да мога да го управлявам (има 2 стерео входа).



Vento написа:Има вариант да си оставиш задните изходи да свирят всички честоти (все едно REAR, НЕ SUB), на края на чинчовете да ги разклониш и да ползваш усилвател с филтър, който да ти отреже разклонения сигнал да свири само до 50-80Hz (само бас). Но при всички положения ще ти трябват 2 стъпала или едно 6-канално, ако искаш и предни, и задни, и бас да са ти през усилвател. :wink: Ако не искаш предните да са - чинча им остава свободен, вързваш ги директно към плейъра, а назад остава същата схема с 4-канално стъпало! :wink:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 69
Регистриран на: 4.02.2004

Мнение от TheSaint » 25 Юли 2004, 11:56

Nикой ли не се сеща друго?

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook