Мнения за Pioneer DEH 3630MP?

Или всичките неща, които можем да натъпчем в един автомобил.

Модератор: Icco

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнения за Pioneer DEH 3630MP?

Мнение от kay » 31 Авг 2004, 9:46

Какво мислят запознатите по въпроса? :)

Искам да сменя моето ЦД с нещо малко по-добро, задължително с МП3. Гледах един Кларион за по-малко пари, но този Пайнер ми хареса повече, 3630 е черен с червени и бели светлини.

Как звучи? Един приятел има 3500 и е много доволен, но неговата система е доста различна като говорители. Как ще звучи със стандартните? Как се връзва червеното и бялото на панела с оранжевото в БМВ-то? Други забележки?

Плана ми за по-натам е да сменя Нокиа говорителите с Пайнер 5" средни/пищялки отпред в стандартните дупки долу (пищялките във вратите), и Пайнер 4" коаксиални в оригиналните кутии отзад, и след време 600 ватов 4 канален усилвател. Ако не изкарва достатъчно бас , ще добавя 10" суб на отделен усилвател. Не си падам много по дуф-дуф, така че може и без суб да ми стигне... Коментари? :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 328
Регистриран на: 3.02.2004
Местоположение: София

Мнение от Legba » 31 Авг 2004, 10:40

Аз съм с такъв точно.
До сега съм го сравнявал само с Сони и Канууд и вади много пъти по-добър звук от тях. От предишното Сони дето беше в колата разликата е като от небето до земята. Все едно преди бях слушал няква радоточка баси.
До сега само веднъж ме е притеснявал - Понякога много бавно почва да чете ЦДта с МП3та. Можеби е само при мен... и май ще го нося да го видят къф му е проблема. Мисля че е добър избор за тая цена.

Ценко изложбения
Аватар
Мнения: 3813
Регистриран на: 26.11.2003
Местоположение: Регистриран на: 26 Ное 2003 | Мнения: 1117
Пол: Мъж
Кара: дългия да си плати входа !!!

Мнение от rtzankov » 31 Авг 2004, 10:51

Пайнера който си избрал е хубав .. няма да ти дава ядове ... но според мен (и не само според мене) недей да пипаш ппредната система от говорители .. виж задните са си за смяна от всякъде ... а това с тубата .. ако си служиш някоя яка 10" и тя ще ти разепи главата от бас !
Изображение
Изображение
R.I.P Landikar

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 31 Авг 2004, 14:12

Благодаря за информацията :)

Ще видя как звучи със стандартните говорители, може би ще ги прекарам тях през амп, но не мисля че ще понесат много повече от стандартните 25-30 вата РМС.

Чувал съм как звучи в Е36ца подобен Пайнер с 12" суб на отделен амп + 8 говорителя (6 отпред - 2 средни, 2 пищялки във вратите, 2 ниски в краката) + стандартните нокиа отзад на 600 ватов амп и беше страшно. Не им вярвам много на тези стд. Нокиа глупости :)

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 31 Авг 2004, 18:36

Смисъла да си вземеш 3630 е никакъв според мен, защото за малко повече пари (поне в БГ) можеш да си вземеш 5630 чийто преимущества са че има HPF, LPF, Subwoofer direction и опция за IRD Remote control, което не е за пренебрегване при разлика от 30-40 EUR.

За говорителите аз смятам, че предната система няма никакъв смисъл да се пипа освен да се отережат говорителите в краката да свирят бас, говорителите във вратите да свирят среда и да се изведат пищялки на колонките до предния прозорец, но това е ако искаш да си като в камерен салон, което в кола е почти непостижимо. Задната система определено има нужда от смяна, като при положение че не искаш да режеш кората (което напълно подкрепям) мисля, че най логично е да се сложат едни преходници на които да се монтират хубави 3/4 лентови елипси 6x9. Аз лично обичам баса и затова бих добавил и един субуфер 10' или 12' в зависимост от мощността, показателите и от това колко място искаш да загубиш защото задължително трябва да е в затворен обем.

Да вържеш стандартните говорители през амп. е абсолютно безмислено защото те са макс 30W RMS а Pioneera ти дава реални 4x22W. От амп. има смисъл за субуфера или в най-добрия случай взимаш 4 канален като връзваш два от каналите на bridge и захранваш суба а с останалите 2 канала захранваш елипсите, като след това ще ти се наложи посредством плеара да си изместиш звуковата картина малко по-напред за да не заглъхне при теб.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

просветлен
Аватар
Мнения: 1421
Регистриран на: 17.03.2003
Местоположение: Йоханесбург, РЮА
Мечтае да кара: по празни пътища

Мнение от kay » 31 Авг 2004, 19:12

Благодаря много за детайлния отговор! :bchug:

Проверих разликата в цените между 36хх и 56хх, определено имаш право! :yes: Има ли смисъл да гледам други марки в диапазона $250-$350? (Sony X-Plod? Kenwood? JVC? Clarion?)

Въпрос: аз си мислех, че стандартните говорители във вратите са пищялки. Не са ли? Не искам да слагам външни пищялки... В този случай, значи ли че е най-добре да оставя стандартните пищялки във вратите и стандартните говорители в краката? Тогава има ли нужда от смяна на филтъра? Има някакви елементи вързани към говорителите на вратите - това ли играе за филтър фабрично? Не съм отварял да погледна тези в краката.

Чувал съм как звучат 6х9 на задната кора на Е36 и не бях впечатлен, може би не беше настроена като хората системата, но звуковата картина беше изместена прекалено назад. Ако ще добавям субуфер, той ще е 10" най-вероятно, и в подобаващо голяма кутия - багажника ми за друго почти не се ползва :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 3.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Bass_Man » 31 Авг 2004, 22:41

Аз пък съм на малко по различно мнение от до сега изказалите се.
Специално за плеърите не съм забелязал да има космическа разлика в полза на Pioneer 36xx и 56xx. Напротив сравнявал съм ги специално с Kenwood , Alpine и Clarion. И общо взето впечатлението с което съм останал е , че Pioneer са най-капризни към вида на дисковете и съответно най-много се услушват при четене на кофти дискове , като и имат най-агресивни настройки и остро звучене (което лично на мен не ми харесва). Като Alpine се справят най-добре ( в момента говоря за клас около 500лв).
Аз лично бих ти препоръчал ако ще даваш повече от 450лв ( а 5600МП е повече) си вземи ето този Alpine :
http://www.alpine-europe.com/alpine/cms ... &details=1
Като него можеш да го намериш в диапазона 450-490лв.
Ако искаш нещо по-евтинко . Бих ти препоръчал Kenwood , JVC или Sony. Те имат CD плеъри , които подържат MP3 формат в ценовия диапозон - 300-350лв.
Ако ще слагаш някаква кутия с 10" и нагоре инча басов говорител в багажника слагай разни коаксиалки кръгли не повече от 5" по корите. Но ако няма по-добре отзад някакви елипси 6"х9" .

по-добре 2л пепси от 1.6л хонда
Аватар
Мнения: 5880
Регистриран на: 8.03.2002
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: каквото намери в гаража

Мнение от I.Voykov » 31 Авг 2004, 23:34

Kay аз досега съм имал бая плеари и съм най-доволен от Pioneer така, че аз лично не бих гледал друго (имал съм удоволствието да чуя този Alpine който предлага колегата и изобщо не съм впечатлен).

За говорителите във вратите не съм абсолютно убеден че са пищялки по скоро са отрязани посредством тези филтри които и ти си видял, но пак повтарям, че няма много голям смисъл да пипаш отпред и така е доста добре.

За елипсите отзад не е оптималния вариант разбира се, една компонентна система на кората би звучала много по-добре, но това е компромисен вариант с добри резултати без да пипаш цялостта на купето. За звуковата картина аз ти го написах и в предишния пост, ще търябва да си поиграеш с fader-a за да я изместиш където трябва.


Bass man при вас може и да е повече 5630, но всъщност не е :wink: За мнението ти че ако ще слага суб не му трябва нищо повече от стандартните коаксиалки отзад също не съм съгласен защото пропускаме понятието kick bass, което е доста важно според мен. Ако сложи 6х9 също ще му трябва суб, защото ако си говориме сериозно елипсите никога не могат да изкарат нисък бас.
Изображение
http://WWW.BMWBG.CLUB
---------------------------------------------------------------------------------------------------
Are you ///M enough ...?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 3.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Bass_Man » 01 Сеп 2004, 0:55

Fast-and-Furious написа:Kay аз досега съм имал бая плеари и съм най-доволен от Pioneer така, че аз лично не бих гледал друго (имал съм удоволствието да чуя този Alpine който предлага колегата и изобщо не съм впечатлен).

Bass man при вас може и да е повече 5630, но всъщност не е :wink: За мнението ти че ако ще слага суб не му трябва нищо повече от стандартните коаксиалки отзад също не съм съгласен защото пропускаме понятието kick bass, което е доста важно според мен. Ако сложи 6х9 също ще му трябва суб, защото ако си говориме сериозно елипсите никога не могат да изкарат нисък бас.


За плеъра това е моето мнение :) . Слушах го на едни и същи колони с усилвател и уфер и според мен е по-добър. Но все пак всеки има право на мнение. А пък и нали за това е форума да се обменят мнения и разни идеи :) .
Това " при нас " ми е малко странно . Защото магазина "Аудиоманиа" работи по ценови листи изпратени от Глобал Електроникс. Не измислена цената от някъде си :) . Ако го има по-евтино явно или е от друг вносител ( нещо без ДДС и тн . което си е близо 20% по-малко ) или нещо промоциика или просто дъмпинг. Но както и да е . Надявам се се изясни , че цената не е повдигана изкуствено допълнително :) .

Не съм казвал да остави стандартните , а някакви читави до 5" , което е напълно достатъчно за музика от такъв клас. Може би не е станало ясно. В интерес на истината стандартните не ги знам въобще какви са :).
Дефакто трябва целия спектър да го има , а не да се набляга на супер ниски , средни или високи. Така , че в крайна сметка трябва да се донастроят нещата при всяко положение.


А за плеърите ако искате може да си направиме един тест драйв :) . Само трябва да събереме кандидати със съответните модели плеъри и може да ги слушаме един по един на различна музика и тестове. Като аз ще имам грижата да подсигуря хубаво стъпало с бас. И останалите компоненти. И може да тестваме за качество за грешки при четене за капризи и тн. Ако има мераклии само се разбираме кога и го правиме . И така всички виждаме за какво става въпрос :) . И после постваме във форума. И веднъж за винаги уточняваме нещата 8) .

Правопис Мастър
Аватар
Мнения: 434
Регистриран на: 17.03.2004
Местоположение: Sofia
Пол: Мъж
Кара: X5

Мнение от MOPKOB » 01 Сеп 2004, 8:07

Ами аз като лаик определено искам да тествам Клариона си. Продавача в Тойага прекара доста време да ме убеждава. Все пак вие сте гурутата. Моя избор към Кларион пред Пайнер бе само защото едната марка се монтира фабрично в МБ.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1316
Регистриран на: 16.12.2002
Местоположение: София

Мнение от tsvet40 » 01 Сеп 2004, 8:22

И не е случайно...7-8 години ползвах такъв, докрая четеше абсолютно всякакви дискове и не прескачаше...Защо само правят толкова отвратителни дизайни? :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 412
Регистриран на: 11.07.2003
Местоположение: Пловдив
Кара: BMW X3 3.0d '04

Мнение от DIDO » 01 Сеп 2004, 16:01

Смених си плеъра с Пионеер 7600, отпред сложих ТС-Е135C 160Wmax 35RMS, на задната кора TS-E1395 160Wmax 35RMS като
ползвах преходниците на Pioneer UD-M130, които са за BMW E36.
Не съм пипал само вратите, към предните колони вървят и пищялки
но не съм ги сложил защото не знам това във вратите какво е /колона,пищялка, мощност/.
Определено звукът е много добър. А колкото до Нокиите - да добри са но не могат да се сравнят с Е серията на Pioneer. Другите серии на Pioneer са доста посредствени с изключение естествено на PRS серията. Единственото което според мен може да се добави е един бас 12" с усилвател.
BMW - Усещане за автомобил

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 189
Регистриран на: 3.08.2004
Местоположение: София
Пол: Мъж

Мнение от Bass_Man » 02 Сеп 2004, 22:57

MOPKOB написа:Ами аз като лаик определено искам да тествам Клариона си. Продавача в Тойага прекара доста време да ме убеждава. Все пак вие сте гурутата. Моя избор към Кларион пред Пайнер бе само защото едната марка се монтира фабрично в МБ.


:OT:
Ами дайте да спретнеме една тема и да се посаберат хорица с различни модели и да видиме за какво иде реч :) .

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 7.07.2004
Местоположение: Мадагаскарец

Re: Мнения за Pioneer DEH 3630MP?

Мнение от Magnum » 15 Сеп 2004, 13:26

Аз да изкажа мнение за 3630
Изображение
Преди седмица си го взех, но доста го почовърках от тогава, така че мисля го познавам вече.
Като звук и мощност е перфектен. 27W DIN (около 23W RMS). Не съм имал друго качествено СД, с което да го сравня, но вади по-чист и ясен звук в колата, отколкото уредбата ми вкъщи, а е сони 2х100вата рмс
Аз съм отзад с елипси 6х9 130Wmax/35W RMS и фабричните във вратата, които са около 10W RMS (мисля да ги сменям). Сложил съм на предните кондензатори по 50mF, за да не ги претоварва баса.
Много полезна функция в моят случай е FIE, Front Image Enchancer, който намаля средните и високите честоти на задните колони. По този начин мога да преместя FADER-a назад, за да не претоварва предните тонколони, без звука да се 'мести назад'. Разбира се 56та серия имат High&Low Pass Filter, отделни еквалайзери за предните и задните колони, така че можеш да си настроеш системата вече перфектно според говорителите.

Цвета на екрана е добър, не много силен през нощта, без да избледнява през деня (няма настройки), червеното на копчетата се връзва със черно-оранжевата тема на таблото на хондата ми.

Диска не можеш да го накараш да прескочи! Поне аз не можах - минавам по Джеймс Баучер, с пълна газ през трамвайните релси, а съм със спортно окачване и нископрофилни гуми на 15" джанти. Радиото също лови доста добре, не се смущава толкова от съседните коли с кофти кабели на свещите, както старото радио. Единствено има проблем да открие някоя станция, ако е по-слаба. Трябва ръчно да я намериш.

Сега какво не ми харесва. Първо по качеството на изпълнение - рамката около устройството не е добре закачена за шасито, и се мърда и лесно мога да я откача. Копчето за усилване, като се извади, доста се мърда настрани, създава усещането, че не е закачено.
Същото това копче му трябват около 3-4 оборота от край до край. Няма прогресивност (рязко като го завъртиш и да променя силата по-бързо)
Няма MUTE копче, и спирането става със задържане на едно от 4те копчета в ъглите.
Така че, ако искаш бързо да спреш музиката - не може! Трябва или да държиш 2-3 секунди копчето за спиране, или да въртиш 3-4 пъти копчето за усилване. Което ако не е изкарано, много трудно се върти.
Има копче ПАУЗА но работи само за СД.

После не ми харесва RANDOM play. Има възможност за произволно свирене, обаче - върти песните из всички директории. И ако гаджето ти е записало някоя чалга в някоя нейна си поддиректория - общо взето точно след heavy metal-a се пуска чалга и става кофти.
Има решение и на този проблем - ако си в Repeat Folder режим, тогава и RANDOM play повтаря само в тази директория. Обаче ако смениш директорията, автоматично преминава пак в Repeat Disc режим (и съответно RANDOM Disc)

А и забравих да кажа, има само 2 изхода за усилвател, за предните и за задните колони. Ако искаш да слагаш съб, ще трябва да го обединиш с някои колони. А това как става точно, не знам.
5600 има отделен изход за съб, и (предполагам) и настройки директно от устройството. Но, доколкото видях, разликата в цената е 100лв. Което (за мен) не е малко, то и 3630 не ми е никак евтин.

Назад към Car аудио и видео

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook