LCD дисплеят на iDrive не работи

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.10.2007

LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от andy_forresite » 22 Мар 2022, 15:25

Колата е 750и, V8, 2010, канадска версия.
Не светва екрана на айдрайв, няма гонг, няма музика ... нищо. Слагах друг монитор - няма ефект. Сега се чудя дали да не взема друг CIC да пробвам с него. Всички 15 бушона са проверени, включително за връзка под тях. Това изглежда наред.
Знаете ли кои електронни компоненти отговарят за работата на idrive и къде се намират? Нещо като МРМ модул (микро пауър модул) или ЕСЕ-US електронен модул :roll:
В момента е със свалено СД с копчетата и вляво в багажника е махната кората. Има три "модула", не знам за какво са. Средното е усилвателя. Гледам някакви антени, предаватели без захранване залепени за метални части, от които намерих три по колата - при жабката, отляво в багажника дето е отворено и третото е на задната стена откъм задната броня вдясно. Прилича на разстопена гума/пластмаса 7/4 см и черни на цвят.
Кое се поврежда на тези коли за да не светва дисплея? Няма лого БМВ, чисто черен екран. Налице е само подстветката на бутоните, включително на управлението на айдрайв на централната конзола.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от Kroki » 22 Мар 2022, 16:07

Чел ли си я?
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.10.2007

Re: LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от andy_forresite » 22 Мар 2022, 19:51

Ако питаш за диагностика, да, чел съм я. Показа грешки около комуникацията по флекс-рей с модул 3 и модул 4. Идея нямам кое е модул 3 и 4. Само предполагам че модул 3 е самия Кар информейшън сентър (CIC).

Имаше и други грешки, но свързани с различни неща. Например за страничен еърбег при шофьора и някаква информация от горивните поплавъци. Нещо такова.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от oci » 22 Мар 2022, 20:23

andy_forresite написа:Ако питаш за диагностика, да, чел съм я. Показа грешки около комуникацията по флекс-рей с модул 3 и модул 4. Идея нямам кое е модул 3 и 4. Само предполагам че модул 3 е самия Кар информейшън сентър (CIC).

Имаше и други грешки, но свързани с различни неща. Например за страничен еърбег при шофьора и някаква информация от горивните поплавъци. Нещо такова.



cic модула не е на флек рей шината.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3880
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от Kroki » 23 Мар 2022, 19:37

С каква диагн я чете? :paranoid:
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.10.2007

Re: LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от andy_forresite » 24 Мар 2022, 11:01

Не зная каква е диагностиката. Не е на лаптоп, а по-скоро като скенер и с блутуут на ОБД-то.
Взех за проба два броя CIC. Никаква промяна. Няма признаци на живот. Според мен моето СIC и LCD са си здрави.
Поинтересувах се, зачетох се и открих няколко "неща", които си комуникират по MOST (fiber optic). Ето какво е положението:
- в таблото свети сигнала на оптиката
- в централния модул свети
- в ВСМ - също
- в блутуута - свети
- в сателитното радио или там каквото е - също свети
- в усилвателя свети, но много слабо.
Диагностиката казва, че няма връзка с CIC. Трябва да се свали цялото табло за да се види този кабел към CIC откъде идва. По-лесния начин е някой да знае и да каже къде да проверя :) Стигнах до там двете бушониери да се свалят от колата и да се прегледа самата платка - пистите. Всичко свети, всички бушони са проверени и здрави.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.10.2007

Re: LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от andy_forresite » 28 Мар 2022, 14:34

Включвам се да кажа на какво се дължеше причината да не работи CIC и CID - на блутуут модула. Хем знам че е проблемен на тези коли и го изключих... Сега е шунтиран и няма блутуут в колата.
По принцип щях да питам за фаровете и модулите във фаровете, но собственика не заслужава. По всякакви идиотски начини се е опитал да унищожи колата и почти е успял. С приятел я взехме с намерение да я погледнем и ако можем да я поправим. Ремонтът потръгна. Казвахме му какво е изгоряло и без една стотинка за нас. А той идва да вдига джабъл как ние си измисляме повреди и слагаме изгорели части по работещата му кола за да спечелим пари :kuku: Божеее... След работа отивам, това бмв се събира да не го виждам в гаража.
Каращият това бмв първо му е включил ток 24V, второ е обърнал + и - и трето вместо бензин е заредил нафта. Резултатът е изгоряла електроника. Сега останаха дългите и ейнджъл айс в двата фара и едни чистачки да се подкарат, но няма. С лопатата чарковете обратно както си е и да се спасява.

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.02.2021

Re: LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от KDebian » 28 Мар 2022, 16:39

Пусни регистрационния номер тук, поне който тръгне да купува такава, като я види в мобилето да бяга с 300.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 70
Регистриран на: 5.10.2007

Re: LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от andy_forresite » 04 Апр 2022, 12:51

Не знам дали щях да кажа номера, но в случая няма смисъл, защото още няма регистрация. По принцип колата е готова и днес ще си я приберат. Разходът на гориво е отделна тема.
От любопитсво, пък и да се ограмотя малко, да попитам кога или откъде светват вътрешните фарове? В случая са дайнамик ксенон + халогенни до тях. Гледах на клипове и в нито един не светят тези фарове. Питах двама с бмв, само че 5-ци, едното е60, другото ф10 и казаха, че не знаят дали светят, кога светят :shock: Май знаеха само къде е кормилото ...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: LCD дисплеят на iDrive не работи

Мнение от grkv » 04 Апр 2022, 13:59

Светят когато копчето е на Ауто и навън е тъмно, за да светя ксеноните. Навиваш волана с ниска скорост и светват като завиващи, освен самото завиване на лупите.

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook