Проблем със Fuel level sensor 750i

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Проблем със Fuel level sensor 750i

Мнение от Sivako » 03 Дек 2021, 17:12

Здравейте
От няколко дни забелязах че стрелката за горивото пада по бързо от обичайното, свързах това с ниските температури и повишеният разход на гориво
Днес напълних резервоара (долях около 60л) но стрелката си остана на мястото на което беше, точно преди резерва и след пробег от 40-50 километра падна на 0
Отворих скритото меню и видях че левият датчик за гориво показва 0л и никакво съпротивление а десният нещо от сорта на 30-35л, закачих я на диагностика и грешките бяха точно такива каквито очаквах.

8020B8 Tank fill-lever sensor, left: short circuit to positive or open circuit
E12C01 Left fuel level sensor: Short circuit to B+

Реших че не е толкова страшно, имал съм същият проблем и на предишният ми автомобил Е65 сменям левият сензор и продължаваме напред
Почнах да ровя в Realoem и да търся номер на сензора но се оказа че такъв липсва и никъде не се предлага, след това установих че на резервоара има отвор само от дясната страна където се намират бензиновата помпа и десният сензор а от ляво няма нищо под седалката.
Та мисълта ми е някой дали е имал същият проблем и може ли да се смени левият сензор по някакъв начин който не включва смяна на резервоара? Че за всичко друго ми се дават 3к лв но за балон от пластмаса и то здрав нетечащ :D ми се вижда малко несериозно :ranting:

Ще съм много благодарен ако някой ми каже че има вариянт да се смени само сензора :D

Колата е BMW 750i LCI xdrive 2013г

Благодаря ви
Изображение

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3881
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Проблем със Fuel level sensor 750i

Мнение от Kroki » 04 Дек 2021, 11:31

Реално и в тиса така го дават.

Screenshot.png
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 739
Регистриран на: 22.08.2004
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: F20 116d / F01 750i xDrive
Мечтае да кара: Колело

Re: Проблем със Fuel level sensor 750i

Мнение от Sivako » 15 Дек 2021, 20:49

За жалост е така, случайно попаднах на резервоар от мегапартс на цената на каса бира и го взех да прегледам дали има някакъв начин да се бръкне, погледне, раздърпат/запоят кабели на сензора но и със ръка без кости немое се бръкне до тоя сензор :ranting:
Така че ще се сменя, добре че този който взех е пълен с шума и вода, напукани съединения та да не си мисля да го слагам него :D
Изображение

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook