Закупуване на 7-а серия F01

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от grkv » 13 Дек 2020, 18:00

Зависи от сто неща...
Не разчитай на това, че е по-тежка отзад и ще върви много :lol:
Аз карам с максимално асфалтовите зимни гуми и на сняг ми е трудно, но пък ми е тихо и бързо когато няма сняг... което предвид последните зими и моето извънградско каране е почти винаги.
Баща ми има 5ГТ (ф07) пак само на задно и му сложи джиповски модел гуми. Копае като танк в снега, но бучи като ловджийски джип на асфалт... та има го и тоя вариант ако искаш.
И в двата случая не трябва да забравяш, че караш кола на задно и не трябва да се надценяваш. Така казано, връщайки спомени от предни години с други БМВ-та съм закъсвал само тогава, когато съм се пробвал да видя дали ще стане... никога не съм закъсвал на паркинг или в градски условия, но съм карал винаги с нови гуми, та 7цата не е по-различна от другите БМВ-та в това отношение.
Аз не харесвам Х драйва, понеже е нещо, което бих използвал броени пъти в годината, а въртя железата целогодишно. По-висок разход, занижена динамика и евентуални проблеми с раздатка, което при моите 90% извънградски километри ми е ненужно.
Другото важно за мен е, че завиването на задните гуми е несъвместимо с Х драйв, а колата си е дълга...
Плюсът на Х драйв, освен в дълбок сняг е, че можеш да си първи на светофара, аз с 300+ коня на задно не мога, дори и с 275ци, но щом си карал 535 на задно - същото е.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от Ppetkow » 13 Дек 2020, 19:48

Още нещо се сетих - на задно само 730д ли е? Защото не намирам 740д без хдрайв... Иначе 535цата беше същата работа с 275 отзад и 245 отпред. Бях у направил леки доработки и беше станала около 330кс и в интерес на истината много вървеше. На старта естествено ме минаваше и рено клио защото не може да захапе, но след 60 и дори от 80 на кикдаун получавах като ритник отзад и тягата имах чувството че не спираше... Липсва ми тази кола...може би и защото е60 са сравнително по-леки от следващите поколения за това доста се усещаше вървежа. Но капне ли дъжд, стане ли влажно или снежно с вървежа до там. Лампата за тракшън контрола мигаше като елха при всяко подаване на газ. За това ще отнема от удоволствието на задно за сметка на хдрайв и повечко сигурност във всички условия. И да - готино е задните гуми да завиват особено на такава дълга кола. Но пълна хубост няма

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от grkv » 13 Дек 2020, 21:05

Има ги всички двигатели с и без Хдрайв, даже и 3.0 бензин 258, но те пък са съвсем редки...
По принцип препоръчваме 730 понеже е най-просто и безпроблемно, 740 е същата кола но с още една турбина. Ако изпадне хубаво 740хд - мятай се, не е лошо.

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.08.2020
Пол: Мъж

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от [Maverick] » 15 Дек 2020, 22:31

Да се върна на темата след като направих 12000 км.
Това е комфортна голяма лимузина, няма как да имаш усещане за спорт, независимо в кой режим си, при положение, че е направена да се вози директор в нея.
Моята е Хдрайв, 740д, на светофара излита от място. Аз съм скиор и само на задно не ми върши работа, а и като цяло с риск да разбуня духовете, от много време имам мнение, че от много мощност на един мост няма смисъл. До 60 км/ч не можеш да тръгнеш, ако настъпиш до долу.
Относно разходите - това е кола за хора с приличен доход, ако имате съмнение че ще се справите с нея, по-добре не си я купувайте. Задължително се следи за състоянието на всмукателния колектор и демпфера. При положение, че този модел е отдавна на вторичния пазар, е хубаво когато я купувате да имате едни 5к настрани за всеки случай. Нещата, които много харесвам в нея са 8-степенния автомат и обезшумяването.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от Ppetkow » 16 Дек 2020, 9:59

Имал ли си до сега някакви сериозни проблеми с колата било то механични или по електрониката?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от grkv » 16 Дек 2020, 11:42

Аз съм на мнение, че колата е сравнително евтина за поддръжка АКО се действа адекватно от самото начало.
Моторът Н57 се слага на всичко - 3, 5, 7ма серия, Х3/5/6 и болежките му са познати отдавна.
Аз като взех колата, веднага свалихме мотора, сменихме вериги, изчистихме колектора, понеже е слабо място на мотора. За да не се зацапа пак затапихме ЕГР-а, изрязахме ДПФ-а, понеже кола ме е оставяла на пътя от запушен ДПФ. Заедно с това рециклирахме стартер и генератор. Тези неща направят ли се, колата от към мотор е почти вечна.
Кутията си е отделен въпрос, но това се гледа когато се купува.
До момента съм сменял единствено тампон на кутията - беше около 50лв оригинален.
Дискове и накладки също не мисля, че са скъпи.
Окачване - амортисьори се рециклират успешно за около 350лв на ъгъл, но не ме е опирало все още.

Вече ако някой иска просто да я хвърли на някой сервиз и просто ''да е готова'' без да пита - да, това е скъпо. Но така и Голф би бил скъп за поддръжка.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от Ppetkow » 16 Дек 2020, 16:02

Много добре. Само един въпрос - спед ЕГР-а и махането на ДПФ-а започна ли да пуши отзад много колата? Защото едно време го направих същото на моето е60 535д и при настъпване отзад беше бясна пушилка...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от grkv » 16 Дек 2020, 16:48

Не, при нормално каране не пуши абсолютно нищо. Когато настъпя педала до долу изплюва едно малко кълбенце между 2.5-3к оборота и изчиства, но това аз не мога да го видя в огледалото, само този който кара зад мен, толкова е малко, но тия неща зависят изцяло от горивната карта на колата и дали е 7ма серия или 20 годишен голф няма значение. Темата с ДПФ-а е дълга и нещата са малко Левски-ЦСКА...
Когато се правят тия интервенции с екологиите най-често се прави и ремап и е въпрос на читав мапер да нагоди така смесите, че да има максимално добро изгаряне на нафтата и да не пуши.
Лоши смеси = много пушилка.

ЕГР-а няма отношение към пушенето, той просто отделя една част от изгорелите газове и ги вкарва обратно в всмукателния колектор - от там и проблемите с нагар, чернилка, затлачване и лошо палене/невървене/пушек отзад.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от Ppetkow » 16 Дек 2020, 18:52

Тогава като дойде време живот и здраве ще пиша да питам къде е правен твоя ремап, за да е толкова читав и да е толкова малко изпушването отзад. Защото моето, както казах беше страшна пушилка... Благодаря ти за изчерпателните отговори.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 278
Регистриран на: 7.09.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: back to diesel(Ld)

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от motor » 16 Дек 2020, 19:59

Ако почнеш да махаш ЕГР, ДПФ и тн за какво ти е седма серия. Да бъдеш поредния бълвоч на сажди?
ф01 с Xdrive не съм имал, но не бих и търсил.
БЯЛ ЛЯП И КОЛАТА ПО ИНЕРЦИЯ(НА ГАС)

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от Dextuar » 16 Дек 2020, 20:04

motor написа:Ако почнеш да махаш ЕГР, ДПФ и тн за какво ти е седма серия. Да бъдеш поредния бълвоч на сажди?
По-скоро да си поредния играч, който спира на село на мегдана да го огледат колко е успял в живота, че се е качил не на какво да е BMW, а на 7-ца. А другото го правиш, защото хем искаш да изтъниш от поддръжката, хем искаш все пак да не те разстрелва някой голф на светофара. За семеен човек с деца една 5-ца комби е доста по-смислен избор от 7-ца. Разбира се за 5-ца с еквивалентното количество екстри като на 7-ца, съответно ще трябва и да се бръкнеш по-дълбоко в джоба, когато купуваш, ама това на седянката няма кой да го оцени, така че си двойно прецакан в социално отношение. Това за хората, които първата им работа е да побългарят всички еко системи на автомобила. Разбира се при хората, които избягват такова поведение, много по-вероятно просто да са любители на модела и комфорта.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от santorini » 16 Дек 2020, 20:50

Ахаха, декстуар класически хейтър ;)

Принципно си прав, да побългариш 7ма серия - и то Ф, явно не е колата за тебе. Но пък от друга страна, защо не, негова си е, в булгаристан няма санкции за пушек от сажди и турбо-замърсяване, кои сме ние да му даваме наклон? И аз бих взел 740xd, не 5ица комби 535, нищо че е същия двигател.

Всеки да си кара както му е кеф, рано или късно и у над ще забранят балканските глупости с рязане, затапване и тем подобни селянии.

Но дотогава, Freude am fahren ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от Ppetkow » 16 Дек 2020, 21:40

Комби си имам и не ми трябва. И хич не ми дреме какво ще си мислят хората. Ако колата се окаже с проблем от дпф-а направо го махам. Няма да се занимавам с по сто пъти отпушвания или пък нов за цена х4. Имал съм доста бмвта, като последното беше м135и фейсовото. Голям кеф, но като станеш семеен просто става излишно. Да не говорим за твърдото окачване и вътре да качиш жената и бебето абсурд. Та за това го продадох и се насочих втората да е 7ца. Със сигурност ще мине време докато намеря подходящ запазен фейслифт екземпляр. Тези филми с дпф-а съм ги играл и както се казва “втори път една и съща грешка-не”.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от grkv » 17 Дек 2020, 0:00

Декстърчето даже не може и да ми сипе като хората, но пък винаги е забавно когато се опитва :lol:
Аз обаче нямам право все още, че пак ще ме пратят в почивка...

Сега, понеже тия глупости ги пиша сигурно за 3-4ти път, в кратце нещата изглеждат така:
1. Не знам за какви селски мегдани говориш, живея в Пловдив, а БМВ на 10 години е всичко друго, но не и символ на просперитет, та нито се бия в гърдите, нито се срамурам... кола да ме вози :dunno:
2. Не ми пука дали е 3та, 5та или 7ма серия, трябва ми кола с която да правя по 40к км на година извън града безпроблемно. Тая ми изпадна на оферта и предлага много ''кола'' за парите си.
3. 5-та серия комби е хубава кола, ама за да има всичко, което има 7цата струва доста повече. Трябва да си купя по-малката кола за повече пари? Аз да не съм луд? Искам да получа възможно най-много за парите си.
4. Това, дето вие му викате побългаряване или рязане на екологиите всъщност се казва Stage 2 и се прави по цял свят, поствал съм ви линкове от западни тунинг студия не веднъж, не се правете на ударени във всяка тема ;)
5. На въпроса защо ми е 7ма серия като ще махам екологиите - това е кола като всички останали, тоя двигател/кутия се слага и на е90, нищо по-специално не е. На всяка ще ги махна, ако ще и дизелово Бентли да е. Не е до пестене на пари, не беше свършил, че да съм се стиснал за нов, свалих го работещ. Техническите плюсове за колата са ясни, минусите от към екология - горе-долу. Всеки си има глава на раменете и сам си решава ;)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от santorini » 17 Дек 2020, 9:28

Има и друго, понякога човек като мине на бензин, и изведнъж много почва да гледа отгоре на дизелджиите ;)

ПредишнаСледваща

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook