Закупуване на 7-а серия F01

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от Ppetkow » 18 Дек 2020, 13:27

Още нещо интересно - реших да погледна колко литра е багажника на ф01 и се оказа, че е 500литра, а на ф10 520литра т.е. по-голям?! Не е кой знае с колко, но направих няколко проверки и наистина е така...

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 5.08.2020
Пол: Мъж

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от [Maverick] » 22 Дек 2020, 1:23

Ppetkow написа:Имал ли си до сега някакви сериозни проблеми с колата било то механични или по електрониката?

По електрониката не съм имал проблеми. Това, което смених е всмукателен колектор, беше се спекъл и запушил, подозирам, че заради смяна на 30к на маслото, както препоръчва производителя. Може би, ако е била обслужвана на 15к на нашата калпава нафта, нямаше да има този проблем. Вторият ми сериозен ремонт беше демпфера- просто я запалих един ден, замириса на изгоряло, спря да зарежда акумулатора, закарах я в сервиз директно, и я оправиха. Другите ми намеси са по интериора, някои от копчетата на климатроника се захабяват. След това си поиграх с инфотейнмънта- сложих мирорлинк, тв тунер, монитори в подглавниците и спи градът. Няколко мнения по-нагоре прочетох, че Ф10 комби едва ли не е по-добра кола от Ф01 - за буркани може би, събира повече. Сетих се за още нещо, което много ми харесва в Ф01, спрямо колите, които съм карал преди ми се струва, че не се накланя в завой.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от grkv » 23 Дек 2020, 14:30

Това е динамик драйв - хидравлична щанга и това й е целта - купето да стои водоравно. Колектора ти е бил зацапан от ЕГР-а. Ще се зацапа пак ако не го изолираш, но не е болка за умиране. Возията и пътно поведение (да не се чете спортно) е несравнима с кое да е бмв от другите серии. На мен ми е първа кола от най-високия клас. Все ме беше срам, че не ми ходи, но след 7цата не си и помислям вече за нещо под най-високия клас, без значение марката. Просто е друго, дори и да не ти трябва пространството. Аз се возя основно сам или с жена ми, деца още нямаме, та отзад си возим основно якетата... :lol: Обезценяването при най-високия клас е друга тема, но тук търсим основно употребявани коли, та нещата са в наша полза.
Относно 5ца комби - по-практична е от към товарене и това е, но той Декстъра си е клавиатурен професор по принцип...

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.02.2021

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от KDebian » 03 Мар 2021, 22:22

Здравейте на всички!

Предстои ми покупка на F02 750 LI. Изчетох доста негативни коментари и имам следния въпрос:

Как и по какъв начин може да се установи дали всичко е наред с мотора - с инжекторите, с дюзите и т.н? На сервизи не вярвам, макар и оторизирани - в България живеем, все пак :) Ходих да гледам едно, ама нито имаше "потрепване" на обороти било то в спряло движение или на 1-ва/2-ра, нямаше придръпване при смяна на предавките, нямаше и странични шумове. Дори човека ми даде да си го покарам с доста висока скорост. От една страна - да, от евтините е, но лично аз съм продавал автомобил на ниска цена, когато съм бил принуден от обстоятелствата :) Как може да се установи дали има потенциал този автомобил и наистина ли е толкова проблемен и ако да - как и с какво? Дори и да го придобия след няколко месеца как бих установил, че нещо не е наред? Как бих установил, че има за смяна инжектори, дюза или да не казвам най-лошото - двигателя? И ако все пак това стане за какво да съм подготвен, като разходи на пари и време?

Благодаря предварително!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от nthnl » 05 Мар 2021, 10:35

Здравей колега,

За съжаление няма как разбереш дали всичко му е наред на мотора. Зависи много как е обслужвана и през какви километри. Основните проблеми са:
1. Горене на масло - получава се главно заради гумички на клапани или разбити водачи - ремонтът не е евтин - сваля се мотора и се ревизират главите. Ревизията на самите глави - 600лв, ОЕМ гарнитури за главите 650лв без ддс. Ако тръгнеш да правиш такова нещо е хубаво да се проверят всички търбо пътища дали нямат запушвания. Това се получава от рядката смяна на масло. Комплектът маркучи е мисля към 1200лв. Хубавото на този вариант е, че ще може да се види състоянието на блок бутала и тн. Другото нещо което се подменя е картерната вентилация там е около 500-600лв. Грубо около 6-7000лв излиза ремонта с частите и труда.

2. Вибрации в купето - получават се от кофти бензин или заминали инжектори. Инжекторите карат грубо около 40-50 000км след което неминуемо трябва да ги смениш. Цената за бройка е между 400-600лв зависи от къде си ги купиш. Сменят се лесно.

3. Помпи за високо налягане - помпите се произвеждат от бош и вървят по 300-400лв за бройка. Не е болка за умиране.

4. Според километрите на колата - вериги и биелни лагери. Комплекта лагери са 1200лв, но не се заблуждавай, че ремонта е евтин. Друго нещо задължително, което се сменя са маркучите от мотора към масленият радиатор - те са 2 броя и са по 350лв. С времето остаряват и се напукват при което може в движение да изтече маслото.

Поздрави,
Михаил Великов

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от grkv » 05 Мар 2021, 13:15

nthnl написа:Инжекторите карат грубо около 40-50 000км след което неминуемо трябва да ги смениш.


Това ако е вярно - баси и двигателя недомислен...

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.02.2021

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от KDebian » 30 Мар 2021, 10:13

nthnl, а как стои въпроса със закупуването на 740? Пак ли е същото положение? :confused:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от grkv » 30 Мар 2021, 16:01

За 740и прочети темата в е90 раздела за 335и, моторът е същия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от santorini » 31 Мар 2021, 18:05

KDebian написа:nthnl, а как стои въпроса със закупуването на 740? Пак ли е същото положение? :confused:


Тотално различно положение, тотално различен двигател :) Като цяло няма особени драми, но преди и след фейслифта са различни двигатели Н54 и Н55. След фейса е с 8ск кутия освен това, и 740i не се предлага с xdrive.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от santorini » 02 Апр 2021, 20:15

KDebian написа:nthnl, а как стои въпроса със закупуването на 740? Пак ли е същото положение? :confused:



https://www.mobile.bg/pcgi/mobile.cgi?a ... 4739236504

Ако бюджета го позволява, погледни тази. фейслифтова, с нов мотор, който най вероятно е сменен за ВИП клиент, тъй като второто поколение като цяло нямат нужда от тази интервенция, там инжекторите са ок.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 261
Регистриран на: 15.08.2015
Местоположение: expedia.com
Пол: Мъж
Кара: BMW and Toyota
Детайли за колата: I6 3.0 turbo and naturally aspirated i-Force 5.7 V8

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от peshehodetz » 03 Апр 2021, 16:00

santorini написа:
Тотално различно положение, тотално различен двигател :) Като цяло няма особени драми, но преди и след фейслифта са различни двигатели Н54 и Н55. След фейса е с 8ск кутия освен това, и 740i не се предлага с xdrive.


Предлага се и с xDrive моделите след 2013 година.

Изображение

Sent from my SM-G950U using Tapatalk
keep walking

Where debt is dumb, cash is king, and the paid-off home mortgage has taken the place of the BMW as the status symbol of choice.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от santorini » 04 Апр 2021, 12:51

да, видях после че след фейса имат xdrive, но забравих да коригирам поста.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 22.04.2021

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от Deyan Kolev » 22 Апр 2021, 18:21

Здравейте, бих искал да попитам дали BMW 750I F01 става на газ..

Благодаря предварително! :)

Потребител
Аватар
Мнения: 8
Регистриран на: 18.02.2021

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от KDebian » 13 Май 2021, 13:42

Deyan Kolev написа:Здравейте, бих искал да попитам дали BMW 750I F01 става на газ..

Благодаря предварително! :)

Привет, за съжаление не става на газ.

santorini написа:
KDebian написа:nthnl, а как стои въпроса със закупуването на 740? Пак ли е същото положение? :confused:


Тотално различно положение, тотално различен двигател :) Като цяло няма особени драми, но преди и след фейслифта са различни двигатели Н54 и Н55. След фейса е с 8ск кутия освен това, и 740i не се предлага с xdrive.


Това означава ли, че няма нужда от превантивната смяна на дюзи, с цел "спасяване" на мотора? Изобщо няма почти нищо писано за тази модификация, като цяло (740 бензин).

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 192
Регистриран на: 14.04.2017
Пол: Мъж
Кара: 2016 Range Rover SDV8 Autobiography

Re: Закупуване на 7-а серия F01

Мнение от santorini » 19 Май 2021, 17:19

за мотори N54 и N55 има писано много. иначе 740и не ги карат много, в този сегмент най вървежна май е 740д. като цяло всичко което не е 750и е ок ;)

ПредишнаСледваща

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook