EGR | Comfort Access | DSC (F01 730d N57)

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от kolp » 29 Сеп 2016, 9:02

deank написа:За мое огромно съжаление не успях да я закарам аз до Пловдив и да я върна, но утре ще споделя впечатления. Преди малко ми я докараха и на пръв "поглед" двигателя звучи доста по-добре - по-тихо и боботещо :)

Покрай чистенето на всмукателния колектор помолих Краси Ацалов (Atsalov) да почистят ЕГР и кулер и се оказа, че вакуум камерата след ЕГР-а също е блокирала и не работи и е за смяна...

Та направо преминахме към смяна на масло, маслен/горивен/въздушен/купе филтри, смяна на тампоните на диференциала и ъпдейт на софтуера на ECU-тата до I-Level F001-15-11-505 (Factory F001-09-03-525, а предишния ъпдейт е бил F001-10-09-521).

Доволен съм от всичко и отново съм със 7-ца с идеално работеща електроника с почти последен I-level, GraceNote и нави-карти 2016-2: :)

Изображение

Има само една грешка за комфортния достъп и отключването на шофьорската врата (9307A1), но не виждам какво не му харесва... Отключва се и се заключва с докосване както си трябва.

Като навъртя малко километри ще допълня впечатленията си.

Засега ще оставя EGR настройката на 0.7 (повече чист въздух във всмукателния колектор). След ъпдейта се наложи да си настроя пак профилите и отново да си кодирам шестте неща, които ме интересуват (Efficient Dynamics на таблото, затваряне на багажника от копчето в купето, 100%/13V на ринговете, дневни светлини само отпред, опция в CIC за звуков сигнал при заключване и ring3 за телефона).


супер! до колкото знам за ъпдейт на софтуер се плаща доста солена годишна такса, за да има достъп сервиза до онлайн системата на БМВ, откъдето да се дърпат най новите пакети. Ацалов пипа сериозно :)

иначе ми е интересно как може да се види какви са разликите с новата версия, примерно аз гледам че съм с F001-15-07-504 (factory F001-09-08-530), което е доста ново, но явно не най-новото.

не вярвам да няма от 2016 нови пакети, мисля че през 3 или 6 месеца актуализират. сега гледам че на старата ми кола (която ти помниш:) съм ъпдейтнал до F001-15-11-503, два "билда" преди твоя софтуер, а това беше ноември 2015

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от deank » 29 Сеп 2016, 9:13

Да, има F001-16-07-506, който е последния. Аз го имам, но нямам външно захранване и затова не рискувах да си ъпдейтна сам софтуера.

Честно казано не виждам някакви особени разлики, с изключение на това, че CAFD файловете на модулите са нови и има допълнителни опции за кодиране, някои модули вече са с други имена, а примерно при мен SZL или ZBE модула нямаше CAFD и не можеше да се кодира, но вече може.

п.п. Относно "онлайн" системата на БМВ - от сайтовете на братушките човек може да се снабни за 5 минути напълно безплатно с последните версии на ISTA-D/ISTA-P/E-SYS и т.н. Аз ползвам ISTA+ (Rheingold 4.01) и E-SYS 3.27.1 с последните данни от 07/2016 (по-нови мисля че няма). Миналото лято си направих ENET кабел (7-8 лв), който тествахме първо с теб :), но поне кодирането и диагностиката ми излизат 0 лв.

:driving:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от deank » 29 Сеп 2016, 18:52

:OT: :OT: :OT:

kolp написа:иначе ми е интересно как може да се види какви са разликите с новата версия...


В допълнение към предното съобщение - сега вече имам нови опции за кодиране на HUD-дисплея (които всъщност са в HU_CIC, но няма значение).

Вече мога да гледам на HUD-a кой ми звъни, да набирам номера, да избирам радиостанции, да сменям песни/видео-клипове-(DVD-Chapters) и т.н. Много е приятно :)

С предишната версия (10-09) на HUD се визуализираха "само" :) скорост/навигация/мигачи/предупреждение за колан/отворена врата/съобщения от борд-компютъра.


Изображение

Изображение

Изображение

И сега си направих един концерт (2h30min) на DVD и вече може на full-screen (zoom):
Изображение


Също така визуализацията на "мигачите" на HUD-a е по-различна (по-раздалечени са и изглежда по-добре) и разни други неща сигурно има, но още разглеждам... :)

За жалост, всичките тези неща са "скрити" за обикновения собственик и както обикновено трябва дилъра или някой "кодер" да ги активирра/кодира срещу заплащане. С малко ровичкане по чужите форуми, E-SYS + ENET и всичко излиза много изгодно.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от deank » 25 Ное 2016, 10:34

meha написа:За съжаление все още не съм открил ремонт на дръжките. Сменяш цялата .Иначе почва да точи акумулатора.


Преди два дни спря да работи комфортното отваряне на шофьорската врата и мисля че в резултат на това е изгорял един бушон (№2 в жабката). Сега колата е като коледна елха, защото същия бушон е и за DSC модула. В понеделник я изгасих с всичко работещо и в сряда при запалването изписа "100" грешки (в ISTA са 57 :) - всичките заради липса на връзка с DSC).

За нова дръжка и смяната ѝ към Аутобавария/Дару-кар ли се насоча?
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от meha » 25 Ное 2016, 10:43

Принципно се поръчва от тях ,да. Но ако си намериш втора употреба същия цвят можеш да я смениш.
капацитивния датчик е умрял в дръжката и затова е коледа :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от deank » 25 Ное 2016, 10:56

От тази схема само №12 ли ми трябва (51217231931):

Изображение
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от meha » 25 Ное 2016, 11:33

да,поръчва се по VIN и и два с цвета на колата.
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от deank » 25 Ное 2016, 16:08

Минах за 30 минути през ДаруКар да изключат дръжката и да сменят бушона. Сега поне всичко се нормализира.

Поръчах дръжката и другата седмица ще я сменят като пристигне.

Доста брутално е заради едно бушонче на дръжката колата да стане буквално каруца. :)
Последна промяна deank на 25 Ное 2016, 16:59, променена общо 5 пъти
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2190
Регистриран на: 5.01.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от meha » 25 Ное 2016, 16:29

deank написа:Минах за 30 минути през ДаруКар да изключат дръжката и да сменят бушона. Сега поне всичко се нормализира.

Поръчах дръжката и другата седмица ще я сменят като пристигне.

Доста брутално е заради едно бушонче на дръжката колата да стане буквално каруца. :)


Просто е вързана на кофти предпазител,отговарящ за кофти неща :mhihi:
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от deank » 25 Ное 2016, 16:59

Заради липсата на комуникация с DSC модула спират да работят следните неща:

Изображение

* Power Steering (волана едва се върти)
* Скоростомер
* ABS/DSC
* Cruise Control
* Може да включваш D/P/N без натискане на спирачка
* Навигация (GPS)
* Flat Tyre Monitor
* Достъпен е само NORMAL режим (COMFORT/SPORT/SPORT+ изчезват и колата вози супер твърдо - по-твърдо дори от SPORT+)
* Километропоказателя замръзва на текущите километри
* Изчезват показанията за средна скорост и разход
* Вратите не се заключват при потегляне
* Ръчната спирачка едва успях да я изключа от копчето
* Изчезват предупрежденията за предпазен колан
* HUD дисплея не показва скоростта (само -- km)

... сигурно и други неща имаше, но сега не се сещам.

Този пост от bimmerfest ме насочи много бързо къде е проблема:

https://www.bimmerfest.com/forums/showpost.php?p=9707560&postcount=5

I have 2009 BMW 750Li, recently it was involved in hit and run. Now my dash is a Christmas Tree. I took it to certified mechanic and he stated that he can't get connection to DSC Module. It is located on same side as the impact and power steering is gone now, 7-8 errors.
What could cause that unit to go bad without physically damaging the module?
Basically is here anything that could cause this to go bad from hit and run on passenger side front fender area if there's no physical damage to the module itself?

Do all of your comfort access door handles work? I've seen this issue a lot at my shop, you won't believe it but there is a fuse behind the glove box that will blow and cause this issue. I believe it is fuse #2 and it's a 5 amp fuse. Replacing the fuse will fix the issue temporarily but you have to ask yourself why it blew. That fuse helps to power the DSC module but it also powers the Comfort Access system. More than likely you have one of more faulty door handles. Hope this helps.


п.п. По законите на Мърфи точно днес трябваше да мина годишен технически преглед и се заинатиха заради неработещ DSC/ABS, което мисля че е похвално. По-късно минах, след като оправих бушона и всичко беше наред.
Последна промяна deank на 26 Ное 2016, 11:05, променена общо 1 път
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1135
Регистриран на: 24.08.2011
Пол: Мъж

Re: EGR | Comfort Access | DSC (F01 730d N57)

Мнение от kolp » 25 Ное 2016, 20:00

ц ц ц , много кофти, дано се оправят нещата. както казваше един познат за Ф01, страхотни коли, но са прекалили с електрониката. не е реално толкова системи да блокират заради един прост бушон

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: EGR | Comfort Access | DSC (F01 730d N57)

Мнение от deank » 26 Ное 2016, 10:36

Е, то всичко се оправи веднага след смяната на изгорелия бушон - всички модули и системи по колата работят. Само шофьорската дръжка не отключва/заключва при докосване, но като я сменя следващите дни вече всичко ще свети в зелено в ISTA. :)
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 660
Регистриран на: 5.09.2006
Местоположение: София

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от deank » 05 Яну 2017, 16:21

meha написа:За съжаление все още не съм открил ремонт на дръжките. Сменяш цялата .Иначе почва да точи акумулатора.


Едва вчера пристигна новата дръжка в ДаруКар и днес я смених. Вече всичко е наред - само със съвсем леко докосване се заключва :) С трите ходения (бушона гръмна два пъти - явно и задна лява дръжка е за смяна) ремонта излезе 755 лв.

Върнаха ми старата дръжка, така че ако някой има желание да си играе и да се опита да я ремонтира - да ми пише - ще му я дам.

Това е дефектната (шофьорска):

Изображение
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 107
Регистриран на: 8.01.2009
Местоположение: Габрово
Пол: Мъж
Кара: F10 530 XD 2011г.

Re: Настройка на EGR (F01 730d N57)

Мнение от Salmi » 13 Мар 2017, 14:45

Здравей дали ще може това нещо на хедъпа и на F10 530 2011г



deank написа::OT: :OT: :OT:

kolp написа:иначе ми е интересно как може да се види какви са разликите с новата версия...


В допълнение към предното съобщение - сега вече имам нови опции за кодиране на HUD-дисплея (които всъщност са в HU_CIC, но няма значение).

Вече мога да гледам на HUD-a кой ми звъни, да набирам номера, да избирам радиостанции, да сменям песни/видео-клипове-(DVD-Chapters) и т.н. Много е приятно :)

С предишната версия (10-09) на HUD се визуализираха "само" :) скорост/навигация/мигачи/предупреждение за колан/отворена врата/съобщения от борд-компютъра.


Изображение

Изображение

Изображение

И сега си направих един концерт (2h30min) на DVD и вече може на full-screen (zoom):
Изображение


Също така визуализацията на "мигачите" на HUD-a е по-различна (по-раздалечени са и изглежда по-добре) и разни други неща сигурно има, но още разглеждам... :)

За жалост, всичките тези неща са "скрити" за обикновения собственик и както обикновено трябва дилъра или някой "кодер" да ги активирра/кодира срещу заплащане. С малко ровичкане по чужите форуми, E-SYS + ENET и всичко излиза много изгодно.

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 23.09.2019
Пол: Мъж

Re: EGR | Comfort Access | DSC (F01 730d N57)

Мнение от PETROV 740D F01 » 23 Сеп 2019, 14:23

Здравейте,искам да попитам,дали може да се отсрани проблемът с дръжката на задната врата(Key Less),без да се купува нова.Сменил съм четките на динамото и съм вече с нов акумулатор,докато разбера,че проблема най-вероятно е от не работещата дръжка.

Предишна

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook