BMW F01 730d проблем с паленето

7-ма серия (2009+)

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.06.2008

BMW F01 730d проблем с паленето

Мнение от jipabg » 30 Ное 2022, 17:40

Здравейте. От две седмици имам проблем с паленето, завърта за малко и спира, пали на втория, третия път. Никакви грешки не показва, акумулатора е здрав, стартера също. Гледаха я и в М Кар, но казаха, че не виждат причина. Няма значение дали е студена или не, един път пали, друг път не иска. Нямам чип сложен заради каското, а само оригиналния имобилайзер. Дайте мнение, моля.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: BMW F01 730d проблем с паленето

Мнение от zvetiko » 01 Дек 2022, 16:13

Може би някоя маса не дава добър контакт...Вижте какво става с напрежението на колата когато върти стартера, хистограмата на заряд на акумулатора- понятието здрав акумулатор няма практическа стойност.

Потребител
Аватар
Мнения: 4
Регистриран на: 26.06.2008

Re: BMW F01 730d проблем с паленето

Мнение от jipabg » 29 Дек 2022, 9:25

Здравейте. Проблема с паленето все още не е решен. Проверихме бушони, акумулатор, маси, реле…не изписва грешки. Имам съмнение, че е от подгревните свещи, въпреки, че не изписва грешка. Дали е възможно? Понеже ми излиза знака за подгряване при плюсови температури и на всяко натискане на старт бутона преди да запали, тоест ако го натисна 5 пъти за да запали най накрая, се показва и иконката за подгрев. Ако някой има идея, ще съм благодарен :)

Потребител
Аватар
Мнения: 1
Регистриран на: 11.04.2022
Пол: Мъж

Re: BMW F01 730d проблем с паленето

Мнение от AntoanKunev » 04 Юни 2023, 17:44

jipabg написа:Здравейте. Проблема с паленето все още не е решен. Проверихме бушони, акумулатор, маси, реле…не изписва грешки. Имам съмнение, че е от подгревните свещи, въпреки, че не изписва грешка. Дали е възможно? Понеже ми излиза знака за подгряване при плюсови температури и на всяко натискане на старт бутона преди да запали, тоест ако го натисна 5 пъти за да запали най накрая, се показва и иконката за подгрев. Ако някой има идея, ще съм благодарен :)

Здравейте. Какъв се оказа проблема ?

Назад към F01/F02/F03/F04

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook