Проблем с PDC - корозия?

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: Белгия
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Проблем с PDC - корозия?

Мнение от Breach » 18 Дек 2022, 18:32

Колеги,

Преди няколко години колата започна да хвърля грешки при включване на паркотроника и накрая съвсем умря. Според ИСТА, няма сигнал до най-външния ляв заден сензор. Смених сензора (трябваше просто да сменя два, ама...) - без промяна. Смених конектора - без промяна. Смених JBBF модула - пак без промяна. Та единственият вариант остава е някъде да има корозия и прекъсната жица по кабелите... На пръв поглед снопа, който минава отзад и после влиза в багажника изглежда добре. Та преди да извадя мултиметъра и да почна да разглобявам половината кола да попитам - някой случайно да се е сблъсквал с такъв проблем и къде е най-вероятно да има прекъсване? Мерси.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Проблем с PDC - корозия?

Мнение от grkv » 18 Дек 2022, 20:52

При мен се случва всяка зима - хубава автомивка с пръскане в сензорите и процепа между пръстена и средата, някои препоръчват ВД40 и подобни... на последните ми три коли почти винаги зимата изключват парктрониците, като се стопли се оправя.
При мен също угаснаха изцяло миналата седмица, включвам задна - грешка, включвам напред - пак грешка. Оставих я на автомивка, след това работиха около половин ден. Миналата зима се получаваше крайните сензори да отчитат, че са до стена въпреки, че нямаше нищо.

Отворен съм към предложения за фикс, но лесни, без разглабяне, иначе ще си го търпя до пролетта :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 191
Регистриран на: 25.06.2011
Местоположение: rustland
Пол: Мъж
Детайли за колата: Focus,Opel Monza/Senator,MX5 nb

Re: Проблем с PDC - корозия?

Мнение от немо » 18 Дек 2022, 23:28

Breach написа:Колеги,

Преди няколко години колата започна да хвърля грешки при включване на паркотроника и накрая съвсем умря. Според ИСТА, няма сигнал до най-външния ляв заден сензор. Смених сензора (трябваше просто да сменя два, ама...) - без промяна. Смених конектора - без промяна. Смених JBBF модула - пак без промяна. Та единственият вариант остава е някъде да има корозия и прекъсната жица по кабелите... На пръв поглед снопа, който минава отзад и после влиза в багажника изглежда добре. Та преди да извадя мултиметъра и да почна да разглобявам половината кола да попитам - някой случайно да се е сблъсквал с такъв проблем и къде е най-вероятно да има прекъсване? Мерси.


PDC-то при БМВ ( с които съм си имал работа) не работи ако има проблем и при само 1 от сензорите. След смяната на всички неща какво ти казва диагностиката ? Ако пак отчита грешка в сменения сензор хващай мултицета и му провери кабелите.Това,че снопа изглежда добре не е гаранция.
Шофирането е превантивен анализ на това,което може да се случи на пътя....

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: Белгия
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Проблем с PDC - корозия?

Мнение от Breach » 21 Дек 2022, 21:27

grkv написа:При мен се случва всяка зима - хубава автомивка с пръскане в сензорите и процепа между пръстена и средата, някои препоръчват ВД40 и подобни... на последните ми три коли почти винаги зимата изключват парктрониците, като се стопли се оправя.
При мен също угаснаха изцяло миналата седмица, включвам задна - грешка, включвам напред - пак грешка. Оставих я на автомивка, след това работиха около половин ден. Миналата зима се получаваше крайните сензори да отчитат, че са до стена въпреки, че нямаше нищо.

Отворен съм към предложения за фикс, но лесни, без разглабяне, иначе ще си го търпя до пролетта :mhihi:


При теб според мен просто сменяш гумичките на сензорите и трябва да се оправи (и без да сваляш бронята трябва да стане, бърка се отдолу).

немо написа:
PDC-то при БМВ ( с които съм си имал работа) не работи ако има проблем и при само 1 от сензорите. След смяната на всички неща какво ти казва диагностиката ? Ако пак отчита грешка в сменения сензор хващай мултицета и му провери кабелите.Това,че снопа изглежда добре не е гаранция.


Да, един ако не работи и всичко изгасва.. Пак е същата грешка - не я помня от ИСТА наизуст, но че няма сигнал към външния заден сензор. Явно ще се мери, идеята ми беше ако има тенденция на определени места да прекъсват кабелите по снопа, че този конкретно минава от задната броня, през багажника, през задните седалки, над праговете и чак до под жабката ;-)

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook