AdBlue - Level Sensor

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

AdBlue - Level Sensor

Мнение от Teogop » 13 Сеп 2022, 11:03

Колеги, има ли workaround за датчика за нивото на AdBlue течността, защото при мен понякога ми светва чека и ISTA казва, че датчика за нивото на течността е извън граници. Но върви комплект (16197351665) с помпата и подгрева и не знам дали ми се дават 1000 лв. заради някакъв ултразвуков сензор.

Код: Избери целия код
Functional description

The fuel level sensor is integrated in the delivery module.

The fluid level is measured by ultrasound.

The evaluation electronics transmit ultrasonic pulses. These ultrasonic pulses are reflected at the transition from AdBlue to air (echo impulse). The evaluation electronics receive and amplify these echo impulses. The amplified echo pulses are then converted into a digital signal.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: AdBlue - Level Sensor

Мнение от Tsapo » 17 Сеп 2022, 7:58

Teogop написа:Колеги, има ли workaround за датчика за нивото на AdBlue течността, защото при мен понякога ми светва чека и ISTA казва, че датчика за нивото на течността е извън граници. Но върви комплект (16197351665) с помпата и подгрева и не знам дали ми се дават 1000 лв. заради някакъв ултразвуков сензор.

Код: Избери целия код
Functional description

The fuel level sensor is integrated in the delivery module.

The fluid level is measured by ultrasound.

The evaluation electronics transmit ultrasonic pulses. These ultrasonic pulses are reflected at the transition from AdBlue to air (echo impulse). The evaluation electronics receive and amplify these echo impulses. The amplified echo pulses are then converted into a digital signal.


Здравей колега,

Минах по този път преди 3г.
Периодично светване на чека заради датчика за ниво.
Не се продава отделно от резервоара, не се ремонтира.
Два вароанта имаш:
- Нов/друг резервеоар;
- Махаш Адблу-то.

Аз преди 3г. купих нов резервоар за 3хил. лева +.
Обаче преди 5м. заради DPF спрях всичко.

При първата генерация на adblue системата вграждана в БМВ има лек за подобен проблем с резистори. Нашите са второ поколение и за тях не намерих някакъв лек.

Поздрави и успех.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook