Грешка в ел. моторче на вихровите клапи

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.07.2020
Пол: Мъж

Грешка в ел. моторче на вихровите клапи

Мнение от Blagoev88 » 05 Сеп 2022, 15:17

Здравейте, от няколко дни вече ми излиза грешка в ел моторче на вихровите клапи не работи и грешката не изчезва.

Въпроса ми е някой правил е подобен ремонт?

Гледам че моторчето може мн лесно да се смени, но майстора ми каза че се сваля целия колектор и там е по сложно, но от друга страна може би се сваля за да се почисти или нз.

Ако някой може да вкара някаква яснота ще съм му благодарен.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 76
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: Грешка в ел. моторче на вихровите клапи

Мнение от mrwrong » 06 Сеп 2022, 20:17

Blagoev88 написа:Здравейте, от няколко дни вече ми излиза грешка в ел моторче на вихровите клапи не работи и грешката не изчезва.

Въпроса ми е някой правил е подобен ремонт?

Гледам че моторчето може мн лесно да се смени, но майстора ми каза че се сваля целия колектор и там е по сложно, но от друга страна може би се сваля за да се почисти или нз.

Ако някой може да вкара някаква яснота ще съм му благодарен.

Може и на моторчето нищо да му няма. Сваля се колектора и се почистват клапите, защото сигурно са затлачени от нагар. Не отлагай ремонта , защото може да изгори наистина моторчето или да разбие легото на оста на клапите.

Дон Кроки
Аватар
Мнения: 3908
Регистриран на: 14.01.2009
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: и се усмихва :)
Мечтае да кара: със сина ми :)
Детайли за колата: С всички възможни екстри.

Re: Грешка в ел. моторче на вихровите клапи

Мнение от Kroki » 07 Сеп 2022, 15:49

Свала се колектор, чисти се.
Почистват се портовете и на главата.
Моторчето ти е блокирало, заради нагара в клапите.
You're safer in the race car than you are in cars going to and from the track. - Mario Andretti
`91 E30 318i `93 Е36 325td `06 E46 320d `12 F800ST `07 E61 LCI 525d

drago_pavlov написа:Аз светкам само ако има някаква опасност. За патруки не :lol: Както аз си плащам актовете, така ще си ги плащат и другите :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Грешка в ел. моторче на вихровите клапи

Мнение от grkv » 08 Сеп 2022, 6:37

Аз ги махнах и оставихме оста да си се върти свободно. Вече над 70к км никакви проблеми.

Потребител
Аватар
Мнения: 7
Регистриран на: 3.07.2020
Пол: Мъж

Re: Грешка в ел. моторче на вихровите клапи

Мнение от Blagoev88 » 22 Сеп 2022, 15:26

Здравейте, преди няколко дни сених моторчето и също така почистих всичко НО грешката остана. Според мен има някаква разлика в динамиката или си въбразявам.
Ако някой има др предложения да казва.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Грешка в ел. моторче на вихровите клапи

Мнение от armagedon01 » 22 Дек 2022, 5:03

И аз имам проблем с вихровите клапи, записва грешка, че може би имам механичен проблем / грешката е 279100/. Свалих колектора - абсолютно чист, защото няколко пъти вече съм карал да го чистят при разни ремонти/ никога не е имало значителен нагар/, смених моторчето, пуснах нови адаптации на клапите и продължава да записва тази грешка. Колата е мн по - мудна, колеги споделят мнение, че леглото на оста е разбито и от там идва проблема, някой може ли да обясни по - подробно какво и защо се прецаква?
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 32
Регистриран на: 2.07.2011
Местоположение: Белгия
Пол: Мъж
Кара: BMW F10 520dA

Re: Грешка в ел. моторче на вихровите клапи

Мнение от Breach » 22 Дек 2022, 11:59

armagedon01 написа:И аз имам проблем с вихровите клапи, записва грешка, че може би имам механичен проблем / грешката е 279100/. Свалих колектора - абсолютно чист, защото няколко пъти вече съм карал да го чистят при разни ремонти/ никога не е имало значителен нагар/, смених моторчето, пуснах нови адаптации на клапите и продължава да записва тази грешка. Колата е мн по - мудна, колеги споделят мнение, че леглото на оста е разбито и от там идва проблема, някой може ли да обясни по - подробно какво и защо се прецаква?


Под адаптации, предполагам си пуснал процедурата за въздушна маса (адаптацията на клапите е в пакета). По всяка вероятност грешката я хвърля контролера - ако движението излезе от параметри:

1. Свободно ли се движеше оста с клапите преди монтажа?
2. Добре ли е зацепен мотора - трабва да легне в 2 гнезда?
Изображение
3. Иначе съм чувал че на тази част от гнездото където се движи "ръката" от мотора (2 горе) може да се получи износване и да излезе от толеранс - т.е. отива прекалено напред/назад от допустимото

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Грешка в ел. моторче на вихровите клапи

Мнение от armagedon01 » 05 Фев 2023, 15:38

Breach написа:
armagedon01 написа:И аз имам проблем с вихровите клапи, записва грешка, че може би имам механичен проблем / грешката е 279100/. Свалих колектора - абсолютно чист, защото няколко пъти вече съм карал да го чистят при разни ремонти/ никога не е имало значителен нагар/, смених моторчето, пуснах нови адаптации на клапите и продължава да записва тази грешка. Колата е мн по - мудна, колеги споделят мнение, че леглото на оста е разбито и от там идва проблема, някой може ли да обясни по - подробно какво и защо се прецаква?


Под адаптации, предполагам си пуснал процедурата за въздушна маса (адаптацията на клапите е в пакета). По всяка вероятност грешката я хвърля контролера - ако движението излезе от параметри:

1. Свободно ли се движеше оста с клапите преди монтажа?
2. Добре ли е зацепен мотора - трабва да легне в 2 гнезда?
Изображение
3. Иначе съм чувал че на тази част от гнездото където се движи "ръката" от мотора (2 горе) може да се получи износване и да излезе от толеранс - т.е. отива прекалено напред/назад от допустимото

Моторче според мен, трудно може да се зацепи неправилно. Сминих колектора с нов, прехвърлих моторчето и всичко е точно, няма грешки за клапите, колата върви по много различен начин.
Направих съпоставка със стария колектор и според мен остта му не се движеше така свободно като на новия ... Може би ако колектрора се изчисти с ултразвук или нещо подобно, ще стане ....
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook