Шум (жужене/леко виене) при завиване F11 530xD

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 54
Регистриран на: 21.04.2010
Пол: Мъж
Кара: F11 530d xDrive

Шум (жужене/леко виене) при завиване F11 530xD

Мнение от M3-CSL » 13 Май 2022, 11:01

Здравейте, моля за малко помощ/акъл как да разреша следния проблем - чува се едно леко жужене/виене дори и при най-малкото завиване и в двете посоки. Шума се появи преди около месец и за сега не е ставал по-силен. Интересното за шума е, че се променя заедно с оборотите на двигателя. Другото особено е, че около секунда след като изправя волана и колата се движи в права посока шума изчезва. Прави го и на студен и топъл двигател. Колата е 530xdrive с dynamic drive и active drive. Като чух за първи път шума забелязах, че около капачето за хидравлична течност има леко омазняване, но не беше нещо фрапантно. Нивото е на средата и не съм забелязал след това да се губи течност. Не са и излизали грешки по таблото за каквото и да било. Струва ми се, че самият шум идва някъде от под краката на шофьора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Шум (жужене/леко виене) при завиване F11 530xD

Мнение от msch » 13 Май 2022, 11:47

Здравей! Аз го имам същия проблем. При мен шума се появи след като сменихме хидравличната течност.
Два сервиза го диагностицираха, като единия сервиз беше само за рейки и хидравлични системи. Казаха, че шума идва от един от маркучите към хидравличната рейка.
След това смених и въпросния маркуч, но шума си остана. Чува се точно в краката на шофьора при леко завъртане на волана и след като не буташ волана 6-7сек постепенно затихва и изчезва шума. Моята е така вече повече от година.
Шума беше изчезнал миналото лято след по-дълго пътуване по магистралата. Няколко пъти ускорявах и поддържах доста висока скорост. След като се върнах на следващия ден вече шума го нямаше.
За съжаление след известно време шума се завърна.

Няколко пъти съм правил инициализация на dynamic drive-а, но нищо.
Нямам записани грешки или нещо подобно.
Според мен шума идва точно от клапана на рейката, който управлява дебита на хидравличната течност, която преминава през самата рейка. Т.е. това което прави волана по-тежък или по-лек.
Доста е наврян тоя клапан и за сега не съм предприел смяната му. Даже не знам дали може да се извади без да се свали рейката.

Само да добавя, че при мен шума не се влияе от оборотите на мотора.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook