DPF -почистване

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 30
Регистриран на: 28.09.2015
Местоположение: Хасково
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: E60 - 520D
F10 - 535D

Re: DPF -почистване

Мнение от ZdravkoR9805 » 05 Окт 2022, 19:22

Speedman5 написа:Здравейте, как се разбира /признаци/, че колата е в режим на регенерация?


При мен се чуваше, че колата работи по-тежко (като боботене) докато карам, и ми се вдигаше температурата на антифриза.
Затова реших да го махна и сложа даунпайп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: DPF -почистване

Мнение от Tsapo » 21 Окт 2022, 15:59

Нито по обороти нито по разход се хващат тея коли.
Регенерация се хваща само с диагностика или ако някой кара след теб в този момент.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 50
Регистриран на: 9.10.2010
Местоположение: София,Пловдив
Пол: Мъж
Кара: f25'12 2.0d'

Re: DPF -почистване

Мнение от svetlioxxx » 12 Мар 2023, 19:10

Tsapo написа:
flober написа:Малко да бутна темата ,па може и някой да е имал подобен проблем.След смяна на датчик за обратно налягане и ЕГР ,проблема с честите регенерации остава.Има моменти ,когато държи по три дни и не трупа сажди ,и съответно няма регенерация ,но в повечето случаи 10км.след като я е направена до нула сажди отново е пълна и пуска пак регенерация.Има доста странно поведение ,защото саждите примерно от 40g.ги сваля на 13g. без да е в регенерация ,задържа ги там и в един момент за 2 мин.каране са на 55g.,и пуска регенерация.!!


Почти същите номера ми прави и на мен преди седмица две.
В резултат на честите регенерации маслото ми се беше покачило, като ще отбележа, че 95% я карам само извънградско и то на дълги разстояния.
Преди съм наблюдавал, че при нормално каране по магистрала ми правеше регенерации най рано след 700км. Сега започна при 200км.
Махнах го, спрях ЕГР-а и Adblue системата. Резултата е не пуши, не смърди и осезаемо повече върви :)


Къде го махна колега?

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook