Няма звук при Bluetooth разговор > COMBOX RETROFIT проблем - Решен

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Няма звук при Bluetooth разговор > COMBOX RETROFIT проблем - Решен

Мнение от MMG » 08 Апр 2022, 20:42

Здравейте,

От известно време нещо му стана на блутуута в колата. Не чувам нищо при разговор. Телефонът е свързан, мен ме чуват, но аз не.

Разкачах, свързвах го наново, но без промяна.
Идея къде да ровя?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: Няма звук при Bluetooth разговор

Мнение от mrwrong » 08 Апр 2022, 20:58

Виж да не си намалил звука по време на разговор. Настройката за сила на звука при разговор може да я регулираш само по време когато говориш с някой. Или да си мютнал разговора.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Няма звук при Bluetooth разговор

Мнение от dido0o``` » 09 Апр 2022, 6:39

mrwrong написа:Виж да не си намалил звука по време на разговор. Настройката за сила на звука при разговор може да я регулираш само по време когато говориш с някой. Или да си мютнал разговора.


Също така пробвай и от телефона да увеличиш силата на звука по време на разговор. Другото вече е заминал микрофон, но не съм сигурен дали ще излезе или не на диагностика. Може би има някакви функции за тестване.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Няма звук при Bluetooth разговор

Мнение от MMG » 09 Апр 2022, 14:00

Пробвах да увелича, но един път се чува радиото и се увеличава звука от него или при друг опит нищо не се случва. В същото време на дисплея разговора се вижда, че върви и отчита продължителността. Контактите не могат да се заредят също.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Няма звук при Bluetooth разговор

Мнение от MMG » 10 Апр 2022, 19:15

В допълнение, напоследък (все пак сравнително рядко), но за момент ми се изписва SOS call failure, та може и TCU модула да прави проблем.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Няма звук при Bluetooth разговор > COMBOX RETROFIT проблем

Мнение от MMG » 23 Апр 2022, 19:08

Захванах да слагам COMBOX, който отдвана бях купил.
Накратко, след като разглобих целия багажник, т.к. при F07 MULF и TCU са на различни локации, пренаредих пиновете, инжектнах CAFD, кодирах и голяма греда.
Модулът се появява като дам detect ECU от Esys.

После на дисплея в колата си свързвам телефона (iphone) както си му е реда, парола и т.н.

Появява се в менюто, като свързано устройство и при първия разговор, който пробвам, първо, че нищо не чува и второ - модулът забива и изчезва - не се вижда през read ECU повече. В колата стои на please wait и дотам.

Изображение

Рестартирам модула ( вадя му буксата или откачам акумулатора), в началото се появява, започва да синхронизира (без да се появят контактите ми), но пробвам ли да пусна музика или да набера - блокира отново.

Изображение


За да стане ясно на тези, които искат да се захванат :)

Изображение


Дали съм попаднал на дефектен COMBOX? Моделът е telematics. Или пък има вероятност ( не че няма) да съм объркал нещата?!

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Няма звук при Bluetooth разговор > COMBOX RETROFIT проблем

Мнение от MMG » 24 Апр 2022, 16:41

Днес прекодирах наново и пак същото. VO кодирах COMBOX, CIC и KOMBI.


Още в началото се свързва, като тръгна да набирам излиза на дисплея, дори изписа контакта, но звук от разговора няма.

Затварям от телефона, защото модула вече е зависнал, но на дисплея разговора продължава да върви. Оттам нататък комбокса е недостъпен, стои на “Please wait”.

Нещо друго - нормално ли е на кола стояла в гараж 2 часа усилвателя и комбокса да са леко топли? Може и да няма връзка с този проблем де. Също, като се приближа много до някоя от тонколоните на вратите се чува лек шум от говорителя. Това го бях забелязал и преди ретрофита.



От кодирaнето единствено успях да махна SOS Error, който излизаше. Направих го по следния начин (взето от друг чужд форум):

Add HO-Wort = TELD to FA and VO Code Kombi, and CMB_MEDIA, and HU_CIC

Изображение


В същото време, като сканирах за грешки с Bimmerlink, излязоха такива, на модули, които не съм кодирал:



29 Dynamic stability control MK60 E5

1 error
480933: Coding - variant coding - additional functions deactivated


63 Headunit/radio

2 errors

93000C: Audio source: cannot reserve channel in time 93000F
MOST node: at least one function block logged off
02 Switch center, steering column

2 errors

C9A401: VSM: Event Vehicle State
803461: Diag Master: Queue deleted

10 Central gateway module

5 errors

100100: Contact to FZM slave lost 930006: Sudden Light Off-MOST: light goes out unexpectedly
100001: VcmResultSvtCheck - identity check: Differences between the SVT actual and SVT target have been recognized.

100203: DM software error info warning
100204: Message monitoring: no system context signal

Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: Няма звук при Bluetooth разговор > COMBOX RETROFIT пробл

Мнение от MMG » 24 Апр 2022, 20:34

Установих, че колата не иска да заспи. Наблюдавах я за малко > изгасва скоростния лост и след малко се чува как изщраква релето и светва отново. И така 2 часа.

Извадих буксата на Combox-a и заспа след има няма 20-на минути.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Няма звук при Bluetooth разговор > COMBOX RETROFIT пробл

Мнение от dido0o``` » 26 Апр 2022, 12:53

MMG написа:Установих, че колата не иска да заспи. Наблюдавах я за малко > изгасва скоростния лост и след малко се чува как изщраква релето и светва отново. И така 2 часа.

Извадих буксата на Combox-a и заспа след има няма 20-на минути.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Провери си пак кабелите , има различно нареждане на + кабела за коли с ТЦУ и такива без. Също така не си написал кои опции махаш и кои добавяш.

Така като гледам грешките ми прилича на проблем с оптиката, но тя може да се появява ако сканираш колата с откачен кабел

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Няма звук при Bluetooth разговор > COMBOX RETROFIT проблем

Мнение от MMG » 26 Апр 2022, 13:14

dido0o``` написа:
MMG написа:Установих, че колата не иска да заспи. Наблюдавах я за малко > изгасва скоростния лост и след малко се чува как изщраква релето и светва отново. И така 2 часа.

Извадих буксата на Combox-a и заспа след има няма 20-на минути.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Провери си пак кабелите , има различно нареждане на + кабела за коли с ТЦУ и такива без. Също така не си написал кои опции махаш и кои добавяш.

Така като гледам грешките ми прилича на проблем с оптиката, но тя може да се появява ако сканираш колата с откачен кабел
Гледах всичко от този клип вътре в статията:

https://www.drive2.ru/l/507377888048185660/


TCU И MULF се заменят със COMBOX TELEMATICS. Само, че там е на Ф10, но не вярвам да има разлики с Ф07.
Оптиката от Mulf-а съм я терминирал със специалната букса/терминатор за целта.

Махнах свързаните с Телематикса: 6AA, 6AB, 633 и добавих 644, 6VC, 6NF, 6NR… но трябва да погледна точно и ще кажа със сигурност.


Иначе съм наредил кабелите, точно както са на клипа. Захранването е на пин 2, защото е Телематикс (на Медия и е на номер 1). Ама освен ще отворя в Иста и ще гледам отново.

Благодаря ти за включването!

Изображение

Изображение



Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Няма звук при Bluetooth разговор > COMBOX RETROFIT проблем

Мнение от MMG » 11 Май 2022, 9:44

Така, не се бях занимавал от тогава, защото исках да пробвам с друг COMBOX модул. Та, онзи ден закачих друг - пак телематкс, със същият парт номер. още с влизането в купето се чу сигнал за позвъняване, без аз да съм набирал, дору блутута на телефона не беше пуснат. И за моя изненада колата беше набрала 112 и проведох разговор с диспечера. Обясних му на човека, че току що съм сложил нов модул в колата и незнам как се случило, че съм го набрал и му се извиних за фалшивата тревога. :lol:
Да повторя, че телематикс фунциите ги бях изтрил от VO! (За инфо - новият комбох се разпознаваше не под моя VIN, както беше с предишния).

След това, закачих телефона, всичко точно. Излязоха допълнителните функции, като освен Bluetooth audio сега имаше Office и Additional phone и show pictures (или нещо такова). И... пак същата работа. Пробвам да пусна аудио от телефона - please wait. Пробвам да набера и се бъгва - зависва на този екран, нито мога за затворя от колата, нито разговора се чува, нищо.

След това затварям от телефона, но на CIC-а продължава да седи все едно разговора върви. Дори ми се случваше да отида в друго меню, например налягането в гумите или карта, но след секунда да ме върне автоматично в менюто на замръзналиия екран на разговора.
Вече в мено Bluetooth няма връзка с телефона и не мога да го свържа повторно без да рестартирам.

Изображение


Обобщавам:
1) Свързва се само първият път
2) Не се чува разговора (така беше и прeди да сваля MULF-a и TCU-то, иначе преди да се развали нямах грижи, всичко работеше)
3) След това зависва разговора на екрана - Dialing, но на телефона разговора си тече.
4) Прави го и с двата COMBOX модула, които имам.


Незнам какво да го правя, освен да направя един ексел с връзките като поровя от WDS и да видя дали не съм объркал нещо по кабелите. Друга идея нямам.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Няма звук при Bluetooth разговор > COMBOX RETROFIT проблем

Мнение от MMG » 28 Май 2022, 10:09

Проблемът го реших, но не бях писал. Оказа се, че не се разбират с head up-a, който бях сложил. Махнах го и всичко тръгна. Явно наистина не е съвметим със серия 5 и 7, след като впоследтствие проверих в Realoem. Тъкмо свикнах с него и ми беше много полезен, но това е положението.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook