Няколко грешки на f11

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 9.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 525d

Няколко грешки на f11

Мнение от Skorostrelko » 09 Окт 2021, 21:51

Здравейте,
от скоро преминах на F11 525d LCI и имам няколко въпроса. Днес я прочетох с bimmerlink, защото се появи проблем с kafas. Когато взех колата нямаше никакви грешки в камерата и системите свързани с нея си работеха без проблем. Сега отново работят, но постоянно изкарва предупредително съобщение при потегляне (в прикачената снимка). Четох доста теми и навсякъде е описан този проблем след смяна на челното стъкло. При мен забелязах също, че стъклото е сменяно, но защото в първите дни след като взех колата и при огледа, нямаше проблем. Попаднах на тема, и че след изтриване на профила в nbt се е появил такъв проблем. Аз също изтрих стария профил и си направих нов. Тази камера калибрира ли се, и ако да как? Ще бъда благодарен, ако ми кажете нещо и за други две от грешките. Central fault memory full 801C20 - оправя ли се, ако се откачи акумулатора? Generator no communication 2A0D00 - това релерегулатора на алтернатора ли е или датчика на минусувата клема на акумулатора? И последната грешка нищо не ми говори и нищо не намерих в нета - 800ff2 SMO error in sensor.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

Потребител
Аватар
Мнения: 33
Регистриран на: 9.05.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: BMW E61 525d

Re: Няколко грешки на f11

Мнение от Skorostrelko » 29 Окт 2021, 15:05

Здравейте,

понеже успях да отстраня един от проблемите за които писах и реших да споделя мнение за евентуално бъдещи колеги, които се сблъскат с подобен проблем. Всички грешки свързани с kafas (48210D, 48211D, 800ABB и E12C20) се оправиха супер елементарно. Понеже ми остана малко свободно време и реших да поразглобя малко и да видя как са връзките и къде евентуално е проблема с комуникацията с камерата. Започнах първо с най-лесното, а именно да сваля пластмасовите кори зад огледалото и да видя какво се случва при камерата (кабели, букси, връзки и т.н.) След като свалих въпросните пластмаси забелязах, че самата камера седи в едно пластмасово легло с капаче, което е на щипки и отстрани влиза буксата за към NBT. На това въпросно капаче бяха откачени долните две щипки и то беше полуотворено. :roll: Заради това платката на камерата с буксата се местеха свободно и връзката на буксата с камерата не беше ок. Натиснах хубаво буксата и затворих пластмасовото капаче с всички щипки, както трябва. В резултат на тази супер елементарна намеса всички грешки за KAFAS изчезнаха, NBT спря да ми извежда предупреждение за камерата (снимката в предишния пост) и започна да си разпознава знаците отново, както беше и преди да се появи проблема. :lalala:
За грешката 800ff2 SMO error in sensor все още не съм намерил решение, но това което открих, е че това един от сензорите в задната броня за отварянето на багажника с движение на крака. Най-странното, е че капака на бажника си работи без проблем и се отваря и затваря, както с крак (посредством сензорите), така и с бутоните от дистанционното и този до шофьора, долу в ляво. Не знам, защо записисва тази грешка....? :dunno:

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook