Проблем с отваряне/прибиране на ляво огледало

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Проблем с отваряне/прибиране на ляво огледало

Мнение от armagedon01 » 30 Сеп 2021, 8:19

Здравейте колеги, колата е F10 - 2011 г. и имам много странен проблем - все по - често, ако прибера огледалата и след това ги отворя лявото не се отваря докрай, да речем че е нужно по - малко от сантиметър, за да застане в нормално състояние, при което прибирам ги отново и ги отварям и вече всичко е наред. Чудя се къде може да е проблема - слаба връзка някъде по буксите или ...... имали опция да се калибрират така да се каже, както е шибедаха примерно? Ако някой е имал подобен проблем да сподели опит ..
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: Проблем с отваряне/прибиране на ляво огледало

Мнение от mrwrong » 30 Сеп 2021, 13:00

Опитай първо да смажеш основата на огледалото с някакаква силиконова смазка (спрей). Ако това не помогне може да имаш проблем с потенциометъра вътре в моторчето за прибиране на огледалата. Провери дали няма записана грешка в FRM модула.
Вие нямате нужните права за да сваляте прикачени файлове.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 283
Регистриран на: 19.01.2010
Местоположение: София/Сливен
Пол: Мъж
Кара: 320 D "01, E90 320 D" 07

Re: Проблем с отваряне/прибиране на ляво огледало

Мнение от armagedon01 » 21 Окт 2021, 13:01

mrwrong написа:Опитай първо да смажеш основата на огледалото с някакаква силиконова смазка (спрей). Ако това не помогне може да имаш проблем с потенциометъра вътре в моторчето за прибиране на огледалата. Провери дали няма записана грешка в FRM модула.


Напръсках основата със спрей, както ме посъветва колега и не знам дали в следтствие на това, но скоро не съм имам проблем. Иначе имаше записана следната грешка:
800FB4 - left exterior mirror potentiometer faulty

Роверйки се по темата, колега беше писал, че ако буксата на моторчето е окислена, това променяло съпротивлението и е възможно да прави проблем от там, но не съм разглобявал да проверя и тази опция....
На улицата се пазя не от крадци,а от полицията да не ми вземе парите.
Изображение

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook