Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от dido0o``` » 14 Юни 2021, 8:31

Kartoff написа:Моята е LCI, ако това има значените, но не се връща сама в лентата защото е X-Drive и няма електрическа рейка, както и не може да паркира сама... Само вибрира волана, когато пресечеш осевата линия... Тези датчици в бронята къде се слагат и трудно ли е да се направи ? И досега не съм виждал при F сериите как е огледалото, когато има blind assist... Светлинката в стъклото ли е или в рамката ? Демек какво трябва да сменя от огледалото ?


Изображение
При F10 е на същото място

Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от doctorcheto » 14 Юни 2021, 8:36

Ето севтва триъгалник
https://www.youtube.com/watch?v=E3RqGDEk2so

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от mrwrong » 14 Юни 2021, 20:40

Толкова слабо светят тези триъгълници в огледала, че се замислям да инсталирам два оранжеви ярки светодиода в решетките на пищялките.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от sk8 » 15 Юни 2021, 19:33

Сензора в бронята вижда ли се отвън или е само отвътре ?

Имам 4 точки на задната броня но предполагам са за парктроника?

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от dido0o``` » 15 Юни 2021, 20:15

sk8 написа:Сензора в бронята вижда ли се отвън или е само отвътре ?

Имам 4 точки на задната броня но предполагам са за парктроника?


Колега ако нямаш екстрата няма как да имаш сензорите... прикачил съм снимка на 2ра страница горе, на която се вижда монтиран на 3ка. На 5ца е същото .. два големи сензора под двата стопа, зад бронята се намират - не се виждат без да се свали.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 206
Регистриран на: 12.02.2007

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от sk8 » 15 Юни 2021, 20:36

Благодаря много за изяснението ! :))

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от doctorcheto » 16 Юни 2021, 6:30

Има и евтино решение и вариянт за тези който нямат Kafas камера

https://www.aliexpress.com/item/1005001 ... caa490e5-3

Може да се намери и специялно за модел на БМВ за 100$ със светещи огледала.... :yes:

Потребител
Аватар
Мнения: 29
Регистриран на: 24.10.2008
Местоположение: Димитровград
Пол: Мъж
Кара: F11 535xD

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от divxstore » 16 Юни 2021, 11:24

Сега правих ретрофит на NBT Evo с карплей , кафас2, lane departure warning и blindspot. Оказа се, че освен огледалата и модулите, трябва да сменя и gateway-а, защото моя е Mid Plus и няма комуникацията с модулите зад бронята. Мисля, че трябва да е поне ZGW02 High, взех си ZGW02 High Plus за всеки случай. Имайте в предвид, че може да се наложи и такава смяна. Следващата седмица ще ми го сменят и ще видя дали блайндспота и лейна ще тръгнат.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 116
Регистриран на: 9.12.2020
Пол: Мъж
Кара: X4
Мечтае да кара: Печка с газова уреддба
Детайли за колата: 2D Xdrive

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от doctorcheto » 17 Юни 2021, 11:40

divxstore написа:Сега правих ретрофит на NBT Evo с карплей , кафас2, lane departure warning и blindspot. Оказа се, че освен огледалата и модулите, трябва да сменя и gateway-а, защото моя е Mid Plus и няма комуникацията с модулите зад бронята. Мисля, че трябва да е поне ZGW02 High, взех си ZGW02 High Plus за всеки случай. Имайте в предвид, че може да се наложи и такава смяна. Следващата седмица ще ми го сменят и ще видя дали блайндспота и лейна ще тръгнат.


За Lane departure ти трябва кафас2 камерата която явно я имаш. Там gateway-a не трябва да ти е проблем. Но за lane change worning и Blind Spot не съм сигурен че проблема ти е gateway-a. Нормално е да няма комуникация с HC2. Погледни тази тема.....
https://f30.bimmerpost.com/forums/showt ... ?t=1238969

Успех :bchug:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от vankata 1296 » 15 Юли 2022, 9:38

Здравейте, относно активиране на Lane departure warning имам няколко въпроса, колата е с Кафас 1 камера, дистроник и асистент за мъртви точки, blind!
Нужен е панела, кодиране, вибромотор във волана. Относно вибрацията във волана не съм я усещал при ползване на асистента за мъртва точка? Тази вибрация от менюто ли се пуска или регулира в степени? Не съм свалял бега на волана за наличието на вибромотор, но предполагам че го има в случай за наличен асистент за мъртва точка (blind)???
Нужно ли е окабеляване, преправяне на кормилната колона? Колата е 2011г. със CIC

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от dido0o``` » 20 Юли 2022, 10:00

vankata 1296 написа:Здравейте, относно активиране на Lane departure warning имам няколко въпроса, колата е с Кафас 1 камера, дистроник и асистент за мъртви точки, blind!
Нужен е панела, кодиране, вибромотор във волана. Относно вибрацията във волана не съм я усещал при ползване на асистента за мъртва точка? Тази вибрация от менюто ли се пуска или регулира в степени? Не съм свалял бега на волана за наличието на вибромотор, но предполагам че го има в случай за наличен асистент за мъртва точка (blind)???
Нужно ли е окабеляване, преправяне на кормилната колона? Колата е 2011г. със CIC


Ако колата ти има по рама асистент за мъртва точка, то трябва да имаш вибромотор във волана. Вариантите са или да не работи или волана да е сменян с такъв без мотор.
Инак при такова оборудване, за да си пуснеш Lane departure warning ти трябва кодиране и евентуално панел с бутони. Казвам евентуално, защото можеш да го кодираш да се пуска автоматично при над определена скорост.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 123
Регистриран на: 2.03.2018
Пол: Мъж

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от Rothorm » 27 Юли 2022, 18:23

За retrofit камери 360 градуса
Ако колата има задна камера и се добавят огледалата с камерите с модула
Трябва ли задължително да се добавя и предна камера или “360” ще работи и без предна?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 75
Регистриран на: 17.01.2020
Местоположение: Пловдив
Пол: Мъж
Кара: F10 LCI 530xD
Мечтае да кара: Самолет
Детайли за колата: Убава йе. Има 4 колелета.

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от mrwrong » 27 Юли 2022, 23:43

Rothorm написа:За retrofit камери 360 градуса
Ако колата има задна камера и се добавят огледалата с камерите с модула
Трябва ли задължително да се добавя и предна камера или “360” ще работи и без предна?

Да, ще работи и без предна камера. На Ф10 , 360 градусовия изглед се прави от двете камери в огледалата + камерата на багажника. Модула има още входове и за две камери в предната броня отстрани, но те не се използват за 360 градусовото вю. Предната камера която е в огледалото - КАФАС камерата няма никакво отнощение към изгледа на камерите и се използва за други предназначения.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от dido0o``` » 06 Авг 2022, 14:33

mrwrong написа:
Rothorm написа:За retrofit камери 360 градуса
Ако колата има задна камера и се добавят огледалата с камерите с модула
Трябва ли задължително да се добавя и предна камера или “360” ще работи и без предна?

Да, ще работи и без предна камера. На Ф10 , 360 градусовия изглед се прави от двете камери в огледалата + камерата на багажника. Модула има още входове и за две камери в предната броня отстрани, но те не се използват за 360 градусовото вю. Предната камера която е в огледалото - КАФАС камерата няма никакво отнощение към изгледа на камерите и се използва за други предназначения.


По принцип на F10 поради липсата на предна камера в системата по-правилно е да се казва 270 градусов изглед :lol:

п.с. Имам такива огледала с камери и кабели за продаване, ако на колегата му трябват :yes:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 78
Регистриран на: 6.05.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: С TOYO
Мечтае да кара: F11 ///М

Re: Retrofit - Lane departure warning & blind spot assistant

Мнение от vankata 1296 » 29 Авг 2022, 9:59

Здравейте имам два въпроса!
1. При изтриване на табло 6wa с разширените функции и кодирането му за дадената кола как така стрелките на километраж, оборотомера и масло, гориво се изместиха с няколко милиметра? Преди тази операция стрелките бяха на мястото си!

2. Колата разполага със следните асистенти: хед ъп, дистроник, мъртва точка на панела под ключа за фаровете.
Намерих панел същия, но с копче за напускане на лентата! Кодира го въпросния човек, заработи но след други кодировки копчето за лентите остана във включено положение и не се гаси???
Ами то като заспи колата ще се оправят нещата??

Моля някой, който си разбира от работата в София да оправи сътвореното! Ще получа нервна криза…

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook