Басово бучене от задвижването при отпускане на газта *РЕШЕН*

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от xterminator » 06 Окт 2021, 17:19

Колата работеше все по-грубо с всеки изминал ден... Според Ауто Бавария няма дертове с тампоните. Закарах я при Томата в Несебър, който само като усети как работи и беше сигурен, че тампоните са леш. Толкова бяха зле, че мотора е бил легнал с 2 см на едната страна и полуоската е стъргала в тампона!! :ranting:
Ето един клип, на който се вижда състоянието им и колко са "здрави": https://www.youtube.com/watch?v=VZCvz3NRuRQ

И понеже вакуумът, който управлява тампоните управлява и турбините, след смяната им колата стана много по-отзивчива на педала на газта.

Проблемът с басовия шум се подобри значително, но не напълно, вибрациите изчезнаха, работи доста по-тихо. Но явно проблемът е многокомпонентен.
Майсторът каза, че на задното каре на малкия кардан има лек луфт, а всичко друго е здраво... Може от този луфт да идва остатъчния шум.
Ако намеря пълното решение на проблема обезателно ще пиша.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от Ненко Вранков » 11 Окт 2021, 9:36

Дори не искам да коментирам компетентността в сервизи като Ауто бавария, но ме кефи как хората ги мислят за богове там... :lol: :lol: :kuku:
Точно пък тампомните на мотора от 15 години насам са направени така §е зверски лесно им личи кога са за смяна, само с поглед! Без напъвания, повдигания и тестове.

Аз ти казах и по-напред в темата - аз имах проблем с бучене при отнемане на газ в движение и се оказа заден диф. Имай го едно на ум. Прекалено слабо място са от Е87 насам.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от xterminator » 27 Дек 2021, 10:49

От 2-3 дни се появи едно притупкане при отпускане на газта, когато колата е в по-високи обороти. Чува се от задната част някъде при кардан/диференциал. Някой път го прави и като си смени предавката от по-висока към по-ниска при намаляне на скоростта без газ и се вдигнат оборотите. Сякаш става когато по-рязко се спре подаването на въртящия момент към колелата. Подобно е като на Е46-ците от едно време, като се включваше първа така притупкваше отзад. :mhihi: Допускам, че може да е заминал тампона на дифа сега като е стегнал студа. Предстои да видим...
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 19.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10, 535i X Drive LCI

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от Deo_10 » 27 Дек 2021, 16:31

При мен след минаване през кофти дупка започна да вие при скорост над 70-80км/ч. Вие по-осезаемо в завой надясно и по-леко като се движа направо. При ляв завой спира. Имам и леки вибрации във волана. Минах с предно дясно колело, а реално виенето се чува май от другата страна. :mhihi: Сменихме лагер, но виенето си остана. Майстора не вижда нищо друго. Общо взето и при мен има подобно нещо и пак е лека мистерия.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от msch » 27 Дек 2021, 18:48

Deo_10 написа:При мен след минаване през кофти дупка започна да вие при скорост над 70-80км/ч. Вие по-осезаемо в завой надясно и по-леко като се движа направо. При ляв завой спира. Имам и леки вибрации във волана. Минах с предно дясно колело, а реално виенето се чува май от другата страна. :mhihi: Сменихме лагер, но виенето си остана. Майстора не вижда нищо друго. Общо взето и при мен има подобно нещо и пак е лека мистерия.


Би трябвало щом вие повече на десен завой да е лагер от лявата страна на колата....

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от xterminator » 27 Дек 2021, 22:35

Докато жената вкарваше колата в двора аз стоях навън и като смени от D на R отвън така яко се чува пукане на метал, че си помислих, че се откачило нещо отзад. Направих и аз няколко проби. Като прехвърля от D на R пука здраво на метал :shock: :shock:
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от Dextuar » 27 Дек 2021, 22:53

xterminator написа:Докато жената вкарваше колата в двора аз стоях навън и като смени от D на R отвън така яко се чува пукане на метал, че си помислих, че се откачило нещо отзад. Направих и аз няколко проби. Като прехвърля от D на R пука здраво на метал :shock: :shock:
Прегледай раздатката.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от xterminator » 28 Дек 2021, 9:37

Dextuar написа:
xterminator написа:Докато жената вкарваше колата в двора аз стоях навън и като смени от D на R отвън така яко се чува пукане на метал, че си помислих, че се откачило нещо отзад. Направих и аз няколко проби. Като прехвърля от D на R пука здраво на метал :shock: :shock:
Прегледай раздатката.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Раздатката е сменена гаранционно преди 40 К км. Не мисля, че ще се скапе толкова бързо, а и се чува от задната част някъде. Запазвам час при първа възможност и ще видим какво ще излезе.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от Spaidy » 28 Дек 2021, 11:52

xterminator написа:
Dextuar написа:
xterminator написа:Докато жената вкарваше колата в двора аз стоях навън и като смени от D на R отвън така яко се чува пукане на метал, че си помислих, че се откачило нещо отзад. Направих и аз няколко проби. Като прехвърля от D на R пука здраво на метал :shock: :shock:
Прегледай раздатката.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Раздатката е сменена гаранционно преди 40 К км. Не мисля, че ще се скапе толкова бързо, а и се чува от задната част някъде. Запазвам час при първа възможност и ще видим какво ще излезе.


Ще излезе фланеца на раздатката. Отиди по - скоро преди да превъртят всички зъби. На мен вече ми се случи.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 92
Регистриран на: 19.08.2010
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F10, 535i X Drive LCI

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от Deo_10 » 28 Дек 2021, 15:23

msch написа:
Deo_10 написа:При мен след минаване през кофти дупка започна да вие при скорост над 70-80км/ч. Вие по-осезаемо в завой надясно и по-леко като се движа направо. При ляв завой спира. Имам и леки вибрации във волана. Минах с предно дясно колело, а реално виенето се чува май от другата страна. :mhihi: Сменихме лагер, но виенето си остана. Майстора не вижда нищо друго. Общо взето и при мен има подобно нещо и пак е лека мистерия.


Би трябвало щом вие повече на десен завой да е лагер от лявата страна на колата....

Него сменихме. И все пак виенето започна след дупката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от xterminator » 30 Дек 2021, 15:26

Каквото имаше да се троши се строши... На един обратен завой при потегляне нещо изпука по-яко и взе да стърже. Изгасих я, запалих я и си работеше нормално, но не посмях да я включа на D. Натоварих я и я изпратих в сервиза. След като са я разглобили стана ясно, че е превъртял фланеца на кардана откъм диференциала. Няма данни за други щети. Ще чакам след НГ да видим какво ще става и ще пиша.
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 158
Регистриран на: 4.04.2008

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от Spaidy » 30 Дек 2021, 18:36

Казах ти, аз минах по този път вече, но отворих и раздатката и я направих като нова, беше паднала циментацията на лагерите, дисковете си бяха заминали, общо взето където и да си решил да я правиш, провери я за да не ти се налага пак да оставаш без кола.
Къде ще я правиш? Нали не си я закарал в Горубляне при този от ОЛХ?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от xterminator » 30 Дек 2021, 23:46

Spaidy написа:Казах ти, аз минах по този път вече, но отворих и раздатката и я направих като нова, беше паднала циментацията на лагерите, дисковете си бяха заминали, общо взето където и да си решил да я правиш, провери я за да не ти се налага пак да оставаш без кола.
Къде ще я правиш? Нали не си я закарал в Горубляне при този от ОЛХ?



Колата е с премиум селекшън гаранция и мога да я ремонтирам само в оторизирани сервизи. В момента е в Ауто Бавария в Младост. Проверили са раздатката и само ще и сменят маслото. Това е инфото засега.

Раздатката е на 40 000 км, надявам се да не е видяла зор от този случай и всичко да е наред.
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 4307
Регистриран на: 3.04.2015
Пол: Мъж
Детайли за колата: 440i

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от Dextuar » 30 Дек 2021, 23:56

xterminator написа:
Spaidy написа:Казах ти, аз минах по този път вече, но отворих и раздатката и я направих като нова, беше паднала циментацията на лагерите, дисковете си бяха заминали, общо взето където и да си решил да я правиш, провери я за да не ти се налага пак да оставаш без кола.
Къде ще я правиш? Нали не си я закарал в Горубляне при този от ОЛХ?



Колата е с премиум селекшън гаранция и мога да я ремонтирам само в оторизирани сервизи. В момента е в Ауто Бавария в Младост. Проверили са раздатката и само ще и сменят маслото. Това е инфото засега.

Раздатката е на 40 000 км, надявам се да не е видяла зор от този случай и всичко да е наред.
Тампоните защо не ги смени в Ауто Бавария, щом е премиум селекшън, а ги смени другаде?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 207
Регистриран на: 12.01.2010
Пол: Мъж
Кара: F10

Re: Басово бучене от задвижването при отпускане на газта

Мнение от xterminator » 31 Дек 2021, 0:34

Dextuar написа:
xterminator написа:
Spaidy написа:Казах ти, аз минах по този път вече, но отворих и раздатката и я направих като нова, беше паднала циментацията на лагерите, дисковете си бяха заминали, общо взето където и да си решил да я правиш, провери я за да не ти се налага пак да оставаш без кола.
Къде ще я правиш? Нали не си я закарал в Горубляне при този от ОЛХ?



Колата е с премиум селекшън гаранция и мога да я ремонтирам само в оторизирани сервизи. В момента е в Ауто Бавария в Младост. Проверили са раздатката и само ще и сменят маслото. Това е инфото засега.

Раздатката е на 40 000 км, надявам се да не е видяла зор от този случай и всичко да е наред.
Тампоните защо не ги смени в Ауто Бавария, щом е премиум селекшън, а ги смени другаде?


Sent from my iPhone using Tapatalk


Тоз как ме излови :lol:

Защото според тях тампоните бяха окей, а реално бяха тотално зле и форс мажорните обстоятелства ме накараха да ги сменя другаде. Имал съм дизел доста години и знам как работи като му се скапят тампоните на мотора. Не можах да понеса повече тая груба работа на място. Накарах ги да ги прегледат, исках да ми вземат парите, но те не поискаха или ги домързя... :roll: Няма да ме издадеш, нали? :mhihi:
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook