Стъклопакет за страничните стъкла

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Стъклопакет за страничните стъкла

Мнение от Kartoff » 07 Май 2021, 19:33

От както имам сегашната кола ме мъчи въпроса откъде да си намеря слепени / двойни стъкла / стъклопакет или както там го наричат за страничните прозорци ? На предишната Е61, която все още имам е с такива на всички свалящи се прозорци и даже между двете стъкла има фолио... Беше много смешно, когато я регистрирах в КАТ и на каналите един се опита да отлепи фолиото и не успя :mhihi: :lol: :kuku: Колата е по безшумна и така можеш да си караш с фолио на предните прозорци без риск да те глобят или да ти го махнат... Затова сега искам на тази да сложа такива стъкла, но в нета никъде нищо не намирам и даже почвам да се замислям дали има F10/11 с такива стъкла защото и обяви за втора ръка не съм срещал... Сигурен съм, че не съм само аз, който би искал такава екстра :)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 995
Регистриран на: 8.11.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: М2+X5

Re: Стъклопакет за страничните стъкла...

Мнение от msi200 » 07 Май 2021, 20:43

Няма такава екстра, доколкото знам.
I love the sound of V8 in the morning...

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Стъклопакет за страничните стъкла...

Мнение от Top Gun Maverick » 07 Май 2021, 21:09

То хубаво, ама ако искат да ти пишат актове, пак ще ти пишат, а не да се мъчат да ти свалят фолиото. Да ти сваля фолиото г-н полицай където и да е, това е просто злоупотреба с власт. Може да ти каже да го махнеш ти собственоръчно, а ако откажеш(или не можеш в твоя случай)тогава да прави каквото иска законово.
Аватарът ти е объркващ. :mhihi:
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 454
Регистриран на: 31.12.2006
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535xd LCI

Re: Стъклопакет за страничните стъкла...

Мнение от Kartoff » 07 Май 2021, 21:13

Top Gun Maverick написа:То хубаво, ама ако искат да ти пишат актове, пак ще ти пишат, а не да се мъчат да ти свалят фолиото. Да ти сваля фолиото г-н полицай където и да е, това е просто злоупотреба с власт. Може да ти каже да го махнеш ти собственоръчно, а ако откажеш(или не можеш в твоя случай)тогава да прави каквото иска законово.
Аватарът ти е объркващ. :mhihi:


Точно там е работата, че не могат да ти напишат акт защото се води фабрично затъмняване... Обясниха ми го в КАТ, когато регистрирах предишната кола... Не бяха много щастливи, че са ми затъмнени предните стъкла, но нямаше какво да направят...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Стъклопакет за страничните стъкла...

Мнение от grkv » 07 Май 2021, 23:43

Какво са ти обяснили няма особено значение, просто са ''взели завоя'' да излезат от ситуация на незнание, 'щото ''затъмнени'' е субективно понятие...
Теорията, поне законово е следната: забранено е затъмняването, точка, обаче, с една европейска директива е определен процент на светлопропускливост за стъклата, годни за употреба на коли в ЕУ, или иначе казано дори и абсолютно прозначното на око стъкло има някаква светлопропускливост, която не е 100%-това, съответно възниква едно задължение за контролиращия орган да определи колко точно е светлопропускливостта на даденото стъкло посредством едно уредче, дето я има десетина такива в цялата страна, я не. Без замерване е равносилно на АУАН за превишена скорост, ама така на око.
Как е постигнато намаляването на светлопропускливостта е друг въпрос, който няма абсолютно никакво значение, можеш да си го почерниш и с пламък от свещ или черен спрей ако искаш.
На практика обаче, поне в София (понеже вече няколко пъти го играем тоя цирк...) четат само първата алинея и видят ли нещо различно от абсолютно прозрачно стъкло (на око поне) директно искат да спират колата от движение ако не си изчоплиш фолиото на момента.
Абсолютно неправомерно, ама като увиснеш на пътя без номера и после чакаш 2 седмици в КАТ да си регистрираш колата наново е все тая кой прав и кой крив...

Относно стъклата на БМВ-тата: Аз на 7-цата имам това, което описваш - страничните стъкла са двойни с нещо между тях, само че като екстра се води:
S356 Climate Comfort Laminated Glass за страничните и S358 Climate Comfort Windscreen за предното.
Страничните на око са си прозрачни с едва доловим отенък, но много далеч от затъмнени, предното леко синее под определен ъгъл погледнато отвън.

Старши спамър
Аватар
Мнения: 1857
Регистриран на: 27.04.2010
Местоположение: Извън матрицата в Ориндж кЪнтри юниверс.
Кара: го на оранжеви хапчета ПО ДЖАПАНКИ!
Мечтае да кара: хората към оринджпилване.
Детайли за колата: разделена на 21 млн. бройки.

Re: Стъклопакет за страничните стъкла

Мнение от Top Gun Maverick » 08 Май 2021, 9:42

Да, доста си прав. :mhihi: Тия неща, ама било фабрично, ама не знам си какво, имаш ли документ за това нещо и ако имаш колко процента е вътре. Какво ти фабрично след като както казваш всеки може и със свещ да го опуши най-общо казано, може да си смени стъклата, може всичко да направи. Отделно на ченгетата им е писнало от затъмнени прозорци все едно минава министър. Наскоро спира един срещу мен, гледам има залепена застраховка, ама едвааааам се вижда, понеже предното стъкло е черно. Пак казвам черно, не там леко синеещо или лилавеещо, черно като въглен. :shock: Беше на някакъв грозен ленд, а отзад пушеше черно с цвят на челното стъкло. :shock: Поглеждаш навътре, нищо не можеш да видиш, пистолет ли са насочили, смърка ли някой на таблото, возят ли нещо, нищо бе. За какви проценти говорим в такъв случай? Вижда го ченгето и си ползва члена там за видимо затъмнени или както се води, спира те от движение или поне ти пише глобата и върви обжалвай после като искаш в съда, че не ти е измерил пропускливостта колко точно %-та е. :mhihi:
П.п: Не съм видял и чул ченге да се заяжда ако прозореца е леко затъмнен, нито за тези синеещи и лилавеещи, макар на А8-ците, които сега са много мутренски(години около 2006-та да речем)лилавеят на моменти така, че все едно е абсолютно 0%-та прозрачно стъклото.
https://youtu.be/MNf97XgBdTc
Ако има неразбрали, there is no second best:
https://youtu.be/yzs7qtF04e8 :mhihi:
In God we trust, all others we track.
https://youtu.be/upv2UP4sCzI?si=sXoNFIQpgckN0dVc
I feel the need, the need for speed.
https://youtu.be/zTPoRDrtc0s?si=y-Qi2Ec94Gg15iOw

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Стъклопакет за страничните стъкла

Мнение от ekalchev » 08 Май 2021, 10:01


Старши Алкохолик
Аватар
Мнения: 3925
Регистриран на: 13.03.2006
Местоположение: в Е32 740iL в мечтите си
Кара: E60 LCI 535d
Мечтае да кара: E24 635CSi
Детайли за колата: Немска петица с многооо екстри. Ама не всичките, де! Такива има само нов внос от Италия :D

Re: Стъклопакет за страничните стъкла

Мнение от zAcK » 08 Май 2021, 18:50

Kartoff написа:От както имам сегашната кола ме мъчи въпроса откъде да си намеря слепени / двойни стъкла / стъклопакет или както там го наричат за страничните прозорци ? На предишната Е61, която все още имам е с такива на всички свалящи се прозорци и даже между двете стъкла има фолио... Сигурен съм, че не съм само аз, който би искал такава екстра :)


Аз съм имал 2 коли с такива стъкла и съм питал и тук, и в G30, ама няма :dunno: Супер странно решение от страна на БМВ :dunno: В други модели ги има и в момента, ама в петиците не. Например в Х3 :dunno:
Хубави години бяха, 'га бяхме млади фенове с M20-ки с големи 'жанти! :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Изображение
E34 520i / E39 520i / E39 540i / E60 535d - Love at First Sight is Real :mhihi:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Стъклопакет за страничните стъкла

Мнение от bai_ILIA » 09 Май 2021, 17:07

Това е голяма екстра в графата комфорт на пътуване. А6-ците го имат като опция, за разлика от 5 серия, което наистина е странно решение.
"Чемодан, вокзал, Москва"

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook