регулиране вратите на F07 със софт клоус

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

регулиране вратите на F07 със софт клоус

Мнение от bereta » 27 Мар 2021, 20:47

Здравейте, отскоро забелязвам, че на предните врати ми пропуска вода покрай стъклата (нямам рамка) от вътрешната страна. Чувал съм, че при врати със софт клоус, това регулиране на притискането се прави само софтуерно. Моля за съвет, така ли е наистина и може ли да се направи извън официалните сервизи?
Ride on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: регулиране вратите на F07 със софт клоус

Мнение от expl0de » 28 Мар 2021, 9:16

Откъде влиза тази вода, самите стъкла вдигат ли се нагоре под рамката като затвориш вратата? Вратите би трябвало да можеш да ги регулираш от палеца, но ако линиите с калника отзад и отпред са хубави по цялата ширина, няма да е това проблемът.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: регулиране вратите на F07 със софт клоус

Мнение от bereta » 28 Мар 2021, 11:08

Да, движат се и се вдигат до горе. Когато купих колата преди четри години, един познат ми показваше на затворена врата “маркери” върху гуменото уплътнение указващи доколко е прилепнало стъклото. От него чух тогава и това, че се регулирали с помоща на софтуер в сервиза. Но никога до сега не ми се е налагало. И за това питам.
Ride on

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 783
Регистриран на: 11.10.2012
Пол: Мъж
Кара: e92, f30
Мечтае да кара: M4

Re: регулиране вратите на F07 със софт клоус

Мнение от expl0de » 28 Мар 2021, 20:56

Аз мисля, че са като обикновените панти, но задвижвани с мотор и няма как да се регулира софтуерно колко да прибира вратата или пък да се разцентрира сама ключалката. При 3 купе има опция да се регулира сходимостта на самото стъкло към уплътненията, трябва и при теб да има тази опция. правилно е при първото щракване на ключалката стъклото в горния заден ъгъл да допира съвсем леко уплътнението. Съответно ще е по-удобно да се прецени ако се спре автоматичното затваряне. Регулацията е шибана обаче, върти се един болт звезда, а около него има контра гайка. Ако свалиш корите ще е най-лесно. Иначе има една тапа на вратата отстрани и през нея. Ако решиш да се занимаваш ще ти пратя снимки как да си направиш инструментите за 20 тина лева.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 83
Регистриран на: 20.01.2017
Пол: Мъж
Кара: F07, 258 k.с. Bang & Olufsen
Мечтае да кара: Към следващия концерт на AC/DC

Re: регулиране вратите на F07 със софт клоус

Мнение от bereta » 28 Мар 2021, 21:13

expl0de написа:Аз мисля, че са като обикновените панти, но задвижвани с мотор и няма как да се регулира софтуерно колко да прибира вратата или пък да се разцентрира сама ключалката. При 3 купе има опция да се регулира сходимостта на самото стъкло към уплътненията, трябва и при теб да има тази опция. правилно е при първото щракване на ключалката стъклото в горния заден ъгъл да допира съвсем леко уплътнението. Съответно ще е по-удобно да се прецени ако се спре автоматичното затваряне. Регулацията е шибана обаче, върти се един болт звезда, а около него има контра гайка. Ако свалиш корите ще е най-лесно. Иначе има една тапа на вратата отстрани и през нея. Ако решиш да се занимаваш ще ти пратя снимки как да си направиш инструментите за 20 тина лева.

Благодаря за разяснението. А дали някъде в нета няма да има и клипче. Ще потърся и ако намеря, тогава вече бих пробвал сам. И ще се възползвам от предложението за направата на инструмента.
Ride on

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook