Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от ekalchev » 17 Мар 2021, 21:17

Аз също никога не бих взел кола без сервизна история. Мина времето когато се налагаше да слушам някакъв нещастник от горубляне как ме баламосва. Аз като търсих кола първото което питах е има ли сервизна история, като кажат няма и чао не искам да слушам повече.

Колата не я обслужвам в официален сервиз заради следващия собственик след мен, правя го защото нямам доверен майстор в софия. Писна ми от такива на които едва ли не да им се моля да им платя да ми свършат работа. Като сложиш и факта, че смяната в Дару Кар е по-евтина от "евтин" гаражен майстор, не виждам много причина да не го направя там. Предишната ми кола е60 ходеше при такъв майстор ама преди това това се подготвях от форумите, какво да ремонтирам и как и да му обяснявам на майстора какво къде да разглоби. И пак имаше случаи на неща направени калпаво. Един път ми наляха червен антифриз вместо зеления. Трагедия. Нямам време вече за тези неща затова в официален сервиз, може да не е най доброто ама не го мисля аз тоя ремонт. Съгласен съм че най-добре да имаш личен майстор, който да е супер компетентен, който взима евтино и да имаш времето да научиш и знаеш всичко как се прави по колата и да стоиш да го гледаш как го прави. За съжаление много хора нямат това време.

Последни път водих колата на жената на такъв майстор. Вика ми ела следобед я вземи, отиваме, колата стои отстрани не е пипната и оня вика - "А ние се чудехме каква е тая кола, забравили сме", въпреки че 20мин му обяснявах какъв и е проблема. Примерно ако живех в Пловдив бих ходил при Atsalov защото има добри отзиви за него, но за София не виждам такъв човек. Вероятно големите сервизи в София ги взимат на работа тези хора и им плащат добре, знам ли.
Последна промяна ekalchev на 17 Мар 2021, 21:33, променена общо 2 пъти

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от kraska » 17 Мар 2021, 21:29

Сервизната история ти гарантира едни километри и нищо повече. Тъпото е че може да не влезеш спокойно в офиц сервиз 2 години а да навъртиш доста км , които да върнеш и пак да минеш през офиц. сервиз. Общо взето хубавата кола си личи ,а колко е в ред си има преглед преди покупка. За всеки влак си има пътници, като гледам какви боклуци се купуват, с история или без всичко се продава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от ekalchev » 17 Мар 2021, 21:32

kraska, ако колата и свършва сервизната история преди 2 години преди ти да я купиш, значи няма сервизна пълна сервизна история. То е ясно, че като кажеш сервизна история трябва да има данни до няколко месеца преди датата в която я купуваш.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от kraska » 17 Мар 2021, 21:35

Е като няма за какво да ходя в офиц. сервиз 2 години кво да правя, да си напомпя гумите ли там?

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от ekalchev » 17 Мар 2021, 21:37

Еми незнам с Ф10 как може за 2 години да не смениш масла или накладки. То тогава колата ще е на много малко км и ще има обяснение защо не е стъпвала в сервиз толкова време.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от kraska » 17 Мар 2021, 21:45

При мен е така, карам 8-10 к на година. Последно преди да продам колата беше влизала преди година заради акцията на кулера, а преди това като е купих от тях близо 2 год. Маслото го сменям на 7-8к, но при нас във Варна обявиха 350лв смяната и .... благодаря :) .

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от adovet » 17 Мар 2021, 21:45

Аве като се загледате в темата за мнение относно конкретна обява всеки пита за сервизна история, така че айде стига с глупостите

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от A9A » 17 Мар 2021, 22:08

adovet написа:Аве като се загледате в темата за мнение относно конкретна обява всеки пита за сервизна история, така че айде стига с глупостите

Изпратено от моят Mi 9T Pro с помощта на Tapatalk


Аве, айде стига с глупостите, че 10 годишен автомобил с повече от един собственик ще му гледам сервизната история. По-добре да играя тото. Като нямам пари да го купя когато е няколко годишен значи съм сбъркал класа и марката...
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от grkv » 18 Мар 2021, 7:55

A9A написа:Като нямам пари да го купя когато е няколко годишен значи съм сбъркал класа и марката...


Как го прецени ''няколко годишен''? Твоя е бил такъв когато си го купувал, нали?
Е как да не те лъжат като ученичка по сервизите с тия детски изказвания? :lol:
Утре ще се появи някой и ще обяви, че ако нямаш пари да го купиш нов - не е за тебе.
Айде стига глупости.
Хората си купуват коли с различни цели.
Има страхливи, мераклии, такива, които търсят работен кон, да му вземат здравето и към следващата и т.н.
С две думи - не обобщавай така, не си прав.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от A9A » 18 Мар 2021, 11:26

grkv написа:Как го прецени ''няколко годишен''? Твоя е бил такъв когато си го купувал, нали?


Няколко годишен (2,3,4) - когато първият собственик го върне на дилъра (като му свърши лизинга и гаранцията), цената му е спаднала до 30-40% от цената му като нов и все още има живот в автомобила.

grkv написа:Е как да не те лъжат като ученичка по сервизите с тия детски изказвания? :lol:


С едно изречение обобщи работата на БГ сервизите. Много точно казано!

Тия "детските изказвания" ги чувам от едни хора живеещи на запад и в повечето случаи със 7+ цифрени банкови сметки. Та от тях ли да се уча, от теб ли...

grkv написа:Утре ще се появи някой и ще обяви, че ако нямаш пари да го купиш нов - не е за тебе.


Ще ни дойде акъла някой ден, има време. Все пак сме 1-2-3 века след запада.

п.с. 2017 година като си купих F11 LCI имах една работна вечеря с швейцарци. Коментираха, че тук автомобилите била стари и много миришело на изгорели газове. Излизаме от ресторанта и виждат в какъв автомобил се качам. Аз не очаквам някой да похвали колата, но и не очаквах да я критикуват - все пак 3 годишно БМВ, Евро 6... Единият погледна отзад автомобила и ми вика: "Хубава кола имаш, но има ауспух. Вече не караме такива." :dunno: :dunno: :dunno:
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от grkv » 18 Мар 2021, 11:46

Еха, силно респектиран съм, че си вечерял с Швейцарци :lol:

Между другото,
Sales of electric cars in Switzerland increased by 40% in 2017, compared to the previous year. But the 4,929 electric vehicles sold only represented 1.6% of total vehicle sales, according to the Federal Statistical Office.

https://www.swissinfo.ch/eng/swiss-stra ... -/44667842

Другите неща не ми се коментират. Краят е ясен, ти ще си останеш намусен и неразбран, а аз отново пратен в почивка от модераторите. Да си го спестим. :bchug:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от Teogop » 24 Мар 2021, 11:00

Аз също съм сменял масло в Дару Кар и със сигурност го сменят, защото се наложи да се връщам да изчистят картера и корите отдолу от масло. На другия ден като видях петното масло в гаража, се учудих, че в официален БМВ сервиз се отнасят толкова небрежно към такава елементарна операция. Как да им се доверя да ми сменят веригите примерно... Е поне си го изчистиха, но около корпуса на филтъра са пропуснали да изчистят.

В Аутобавария също го сменят, защото преди смяната ми беше паднала 1 чертичка, а след смяната стана на MAX.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 633
Регистриран на: 17.01.2019
Местоположение: София/Чепеларе
Пол: Мъж
Кара: e61 535d

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от ivanski_2 » 24 Мар 2021, 11:10

Teogop написа:Аз също съм сменял масло в Дару Кар и със сигурност го сменят, защото се наложи да се връщам да изчистят картера и корите отдолу от масло. На другия ден като видях петното масло в гаража, се учудих, че в официален БМВ сервиз се отнасят толкова небрежно към такава елементарна операция. Как да им се доверя да ми сменят веригите примерно... Е поне си го изчистиха, но около корпуса на филтъра са пропуснали да изчистят.

В Аутобавария също го сменят, защото преди смяната ми беше паднала 1 чертичка, а след смяната стана на MAX.


Ъъъъ, това как доказва че е сменяно, че нещо не се сещам :mhihi: :mhihi: :mhihi:
Some cars are made for maximum miles per gallon, and some are made for maximum smiles per gallon... the choice is yours... :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 178
Регистриран на: 12.08.2019
Местоположение: гр.София
Пол: Мъж
Кара: BMW 520d(140kW)F11,manual gears

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от Alben » 24 Мар 2021, 16:21

ivanski_2 написа:
Teogop написа:Аз също съм сменял масло в Дару Кар и със сигурност го сменят, защото се наложи да се връщам да изчистят картера и корите отдолу от масло. На другия ден като видях петното масло в гаража, се учудих, че в официален БМВ сервиз се отнасят толкова небрежно към такава елементарна операция. Как да им се доверя да ми сменят веригите примерно... Е поне си го изчистиха, но около корпуса на филтъра са пропуснали да изчистят.

В Аутобавария също го сменят, защото преди смяната ми беше паднала 1 чертичка, а след смяната стана на MAX.


Ъъъъ, това как доказва че е сменяно, че нещо не се сещам :mhihi: :mhihi: :mhihi:

Ако търсиш упорито, сигурно ще намериш и Теле под Вол.....

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от cww » 24 Мар 2021, 17:59

Днес си смених хидравличната течност в системата - волан, адаптив драйв и всичко що я ползва в Дару Кар. Ами смениха си го момчетата, даже предобриха работата, та изби един маркуч и се връщах да я дооправят, но така или иначе маслото е ново. Видях го с очите си :mhihi:


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook