Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 279
Регистриран на: 15.02.2011
Пол: Мъж
Кара: f11 m550d
Мечтае да кара: 911 turbo s

Re: Масло двигател

Мнение от xexoral » 17 Мар 2021, 9:14

И как по-точно се източват само 2 от 7 литра?


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Масло двигател

Мнение от bai_ILIA » 17 Мар 2021, 9:15

За Силвърстар съм чувал легенди. Тук съм склонен да ти вярвам, че е възмножно, макар да се съмнявам да е редовна практика. БМВ нямат конкуренция на следпродажбеното обслужване в България. До няколко дни ще минавам на Ауди и съм загрижен най-вече за това, че не знам всички детайли и че трябва да ги уча наново...Само за инфо ако на някой му е интересно - Крис от Das Auto ми прави прегледа на колата. Е няма такава услуга. В Ауто Бавария стоиш зад джама и едвам измолих 5 минути под колата като изрично в поръчката настоявах да се вдигне на подемник, нищо че е с пълна история в БМВ и била топ...А там ела тука 1 час покрай колата виж това, виж онова виж исторята, виж тука боята е боядисвано, виж грешките по модулите и по-скоро липсата на такива...Човеко е подвижна ВАГ енциклопедия :clap
"Чемодан, вокзал, Москва"

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3724
Регистриран на: 27.01.2010
Местоположение: Перник
Пол: Мъж
Кара: Tesla Y

Re: Масло двигател

Мнение от adovet » 17 Мар 2021, 9:22

И пак почваме тоя казал, оня казал, ама шеф приЕтал и т.н. Хора говорете от собствен опит не какво сте чули за нещо си. Нали имаше един колега дето се съмняваше на скоро, че са му сменили маслото та беше ходил да гледа записите им от камерите та всичко се оказа точно. От моя опит с Дару кар( а мога да кажа че редовно ходя там) мога да изкажа малко особено мнение единствено за последното ми посещение там. Отидох да ми сменят маншона на кормилния прът и ми бяха превъртяли волана с един зъб. Върнах се след 2 дни и го оправиха, извиниха се и така. Най интересното в цялата ситуация беше, че за работа ми взеха 60лв. За същото нещо бях подпитал в един местен сервиз и ми искаха 300лв. :bchug:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1246
Регистриран на: 2.01.2007
Местоположение: Варна
Кара: -ше G20 320d

Re: Масло двигател

Мнение от kraska » 17 Мар 2021, 9:24

Казал го е ориентировъчно. Как мислиш ти източват 200-300 гр когато някой не е преценил и маслото е над макса. Махаш болта, тръгва да тече и слагаш болта отново, когато прецениш. Прави ли се често си има и лесна процедура измислена :)
Много хора вярват,че щом е официален сервиз на бмв, там всичко се прави като по учебник , със стъпките, нютон метрите за затягане и смяна на болтовете........... да ама не. Това са просто сервизи с наети работници на които им се плаща малко и в повечето случаи страдат от качествена работна ръка. Хубавото е само ,че ако нещо не си доволен се обръщаш към бмв България да им начука канчето ако не си доволен. Просто цената която плащаш е в повечето случаи доста по-скъпа отколкото да закараш колата в доказан сервиз, които се занимават с БМВ.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Масло двигател

Мнение от bai_ILIA » 17 Мар 2021, 9:25

И аз ходя само в Дару от 3 години и няма грижи. Цените са топ. Обслужването е перфектно. Практиката ми по сервизите от последнтие 20 години показва, че рано или късно всеки прави грешка или се дъни. Въпросът е колко голяма е грешката и как реагира след това...Ако някой търси перфектният сервиз, такъв няма :yes:
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: София
Кара: 328i

Re: Масло двигател

Мнение от Biankonero » 17 Мар 2021, 9:25

bai_ILIA написа:За Силвърстар съм чувал легенди. Тук съм склонен да ти вярвам, че е възмножно, макар да се съмнявам да е редовна практика. БМВ нямат конкуренция на следпродажбено обслужване в България.

Склонен съм да се съглася за Ауто Бавария - преди GLE-то там подържахме Х6-цата, също нова от тях - винаги всичко беше с клипчета и прочее, гледане при смяна и т.н. Но за Дару по-добре да не отваряме приказка :mhihi: Днес може хората и екипите да са други, но тези порочни практики се услаждат, защото им докарват не малко странични доходи - представи си имаш магазин за авточасти, които ти доставят безплатно, не е зле нали ;)

Колега Adovet, имам и собствен опит с Дару, бях описал подробно в темата им тук, както и там бях написал - и капачката на винтила няма да им дам да ми сменят :mhihi: Не съм от тези, дето като "чуят" нещо ще ти го драснат тук като достоверно. А и както казах, колите са си наши и всеки има глава на раменете - от предупреждения глава не боли, но от глупост много.
Последна промяна Biankonero на 17 Мар 2021, 9:29, променена общо 1 път

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Масло двигател

Мнение от grkv » 17 Мар 2021, 9:29

bai_ILIA написа: Крис от Das Auto


Тоя е невероятен палячо... а и това не е официален сервиз, само се представя за такъв :lol:

Удари му един гугъл по нашенските форуми. ;)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Масло двигател

Мнение от bai_ILIA » 17 Мар 2021, 9:30

grkv написа:
bai_ILIA написа: Крис от Das Auto


Тоя е невероятен палячо... а и това не е официален сервиз, само се представя за такъв :lol:

Удари му един гугъл по нашенските форуми. ;)


Знам, че не е официлен колега. Оторизиран е, официален е друго. Би трябвало и двата да предоставят еднакво добра услуга. Има връзка със сървърите. Не коментирам личноста му, а знанията. Аз съм доволен от прегледа. научих за тази кола повече от колкото ми даде 1 година четене в нета...Сега офертата която ми прати като цени е малко космос, но ще видим :ok: Както с всеки сервиз има ЗА и ПРОТИВ..За гугъла е ясно - чел съм го. Като за всеки сервиз в БГ. Аз не съм от тия хора, на които могат да им сменят нещо здраво...До толкова разбирам от коли независимо от марката. Хейтят го, че не му се занимава с вехтории, но с тия цени незнам те дали искат да се занимват с него...Давам ти пример - имам два прецакани кантара на въздушното окачване - преден ляв и заден десен. Писал ми 4 броя понеже така пише в книгата. Аз ще сменя два и ще искам да почистят другите два...

Отплеснахме се. С две думи, който не му харесва даден сервиз, да го сменя :yes: В крайна сметка е важно като си даваш парите, понякога са бая, да се чувстваш добре.
"Чемодан, вокзал, Москва"

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Масло двигател

Мнение от ekalchev » 17 Мар 2021, 10:29

Някой хора много се филмираха. Източвали били на половина, ползвали рециклирано масло... Този като видел, че кола била подържана в официален сервиз бягал. Те всички коли до края на гаранцията се подържат в официални сервизи, какви коли те привличат тебе, че бягаш от такива подъжани в официален сервиз?

Примера със Силвър Стар моторс не е показателен за БМВ. Първо тоя сервиз е монополист и не работи в условията на конкуренция с други официални сервизи. Много лоши отзиви има за него, това не значи, че всички официални сервизи са толкова зле.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: София
Кара: 328i

Re: Масло двигател

Мнение от Biankonero » 17 Мар 2021, 12:24

ekalchev написа:Някой хора много се филмираха. Източвали били на половина, ползвали рециклирано масло... Този като видел, че кола била подържана в официален сервиз бягал. Те всички коли до края на гаранцията се подържат в официални сервизи, какви коли те привличат тебе, че бягаш от такива подъжани в официален сервиз?

Примера със Силвър Стар моторс не е показателен за БМВ. Първо тоя сервиз е монополист и не работи в условията на конкуренция с други официални сервизи. Много лоши отзиви има за него, това не значи, че всички официални сервизи са толкова зле.


Колега, тази тема е твое творение - говориш за филмирани колеги, а ти се съмняваш в цвета на току що смененото ти масло, и то гледайки парцала? За мен друг е филмирания, но не това е важно. Прочети съветите и мненията, състави си собствено мнение/заключение и промени нещо (или не променяй нищо). За това е форума, ако можем да си помогнем с опит/мнение/съвет, не да изказваме мнения един за друг и кой бил филмиран, кой не :yes:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Масло двигател

Мнение от ekalchev » 17 Мар 2021, 12:44

Biankonero написа:Колега, тази тема е твое творение - говориш за филмирани колеги, а ти се съмняваш в цвета на току що смененото ти масло, и то гледайки парцала? За мен друг е филмирания, но не това е важно.

Аз се съмнявам, не твърдя, че не е сменено. Правя тест и искам мнение от форума, дали заключението, което съм направил е правилно. Напълно възможно е в официален или не-официален сервиз маслото да не бъде сменено поради грешка или умишлено но това не значи, че си мисля че в Дару Кар по-принцип не сменят масла, както ти казваш. Разбирам че всеки има мнение но за мен е "филмиране" да си мислиш, че във всички официални сервизи, на всички марки не сменят масло по-принцип. Мисля че този тест с парцала, оборва твоето твърдение, че не сменят маслото в официалните сервизи. Много е лесно да се хвърлят необосновани твърдения. Аз обичам да работя с факти, а тази тема помага за намирането им. Ако повечето хора са като мене да проверяват, дали официалните сервизи ще продължат да не сменят масла, както си мислиш?

По темата:
След 24 часа след като намазах кухненската хартия и маслото е имало възможност да попие добре се вижда вече разликата. Явно този тест с хартията работи, просто трябва да се остави достатъчно време на прясното масло да попие за да е надежден теста. Трябва да се има и в предвид че старато масло беше на 9 хил. км., така че не е много много старо. Вероятно ако е на 30к ще се вижда още по-голяма разлика.

Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 348
Регистриран на: 23.08.2006
Местоположение: София
Кара: 328i

Re: Масло двигател

Мнение от Biankonero » 17 Мар 2021, 13:17

ekalchev написа:
Biankonero написа:Колега, тази тема е твое творение - говориш за филмирани колеги, а ти се съмняваш в цвета на току що смененото ти масло, и то гледайки парцала? За мен друг е филмирания, но не това е важно.

Аз се съмнявам, не твърдя, че не е сменено. Правя тест и искам мнение от форума, дали заключението което съм направил е правилно. Ти твърдиш, че има някаква конспирация и в официалните сервизи на всички марки не сменят масла.



Хем се съмняваш, хем конспирация. Няма никаква конспирация колега, чиста кражба си е на изписани и платени консумативи и подигравка с колите на хората. И де да го твърдях само аз - с мед да ги намажеш. Самият факт, че и ти се съмняваш говори достатъчно. Аз за себе си отдавна съм решил - в официален сервиз никога, както и кола купена нова от тук (БГ) и подържана гаранционно в официален серзиз пак у нас - подминавам с 200. Ти си имаш глава на раменете, не е нужно да споделяш моето или нечие друго мнение :yes:

По чуденката ти - не карам дизели, но маслото веднага след смяната (или изминати малко км) трябва да е като олио на цвят, ако двигателя е 6. Е, ако двигателя е пълен с нагари и утайки от долнокачествени масла това няма как да е така, особено ако сложиш хубаво масло с почистващи качества - ще потъмнее веднага. Така че само можем да гадаем по това питане и снимки, без да знаем как е мотора от вътре и с какви масла е каран до момента.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1202
Регистриран на: 3.12.2011
Пол: Мъж
Кара: –ше Е60 530 d

Re: Масло двигател

Мнение от memorex » 17 Мар 2021, 13:36

xexoral написа:И как по-точно се източват само 2 от 7 литра?


Sent from my iPhone using Tapatalk

Не се меся в темата ви но съм си освежавал маслото чрез частична замяна .Това става много лесно и бързо със вакуум сонда през мерителната тръба на щеката.Ако няма такава обаче трябва от пробката.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 216
Регистриран на: 6.03.2009
Местоположение: София
Кара: G20
Мечтае да кара: V12

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от A9A » 17 Мар 2021, 17:38

След като посетих (за сервизна акция) М Кар и Ауто Бавария реших, че ми остава само една възможност - Дару Кар... Явно и тях трябва да задраскам. Ганьо си е ганьо...

Да си подържаш 5+ годишният автомобил в официален сервиз (говоря за масов модел автомобил) с надеждата, че бъдещият собственик (99% българин) ще го оцени е безумие... Батеее тука се глеа да въри и да е на далавера... :kuku:
Немски форум: питаш нещо и ти отговарят.
Сръбски форум: питаш нещо и теб те питат.
Български форум: питаш нещо и всички ти обясняват колко си тъп.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 6.02.2010
Пол: Мъж
Кара: '16 Q7 S Line 3.0 TFSI Supercharged
Детайли за колата: Stage 1 435hp/545NM, заредена до гърба

Re: Смяна на масло на двигателя в официален сервиз

Мнение от bai_ILIA » 17 Мар 2021, 20:39

Оценява се колега :mhihi: Пуснах обява на 32к и на третия час се обади човек. Днес я видя, кара и т.н. Разбрахме се ако всичко е ОК в сервиза да плаща 31к. Точно защото имам пълна сервизна история, много екстри и пазарна цена :yes: Разбира се, всеки си знае за себе си. Аз не бих купил кола без пълна сервизна история в официалния сервиз.
"Чемодан, вокзал, Москва"

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook