Антирадар

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Антирадар

Мнение от Ненко Вранков » 04 Мар 2021, 19:11

Колеги, някой от вас ползва ли.. и ако да- какви впечатления имате?
Няма много модели на БГ пазара... гледам в Авал сега KIYO Ultimate AP Laser, но информацията, която е дадена е недостатъчна.. за барбекютата ясно, но тия новите на дръгливите стативи.. хваща ли ги...
Кой каквато информация и действащо решение има към момента, нека сподели.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Антирадар

Мнение от ekalchev » 04 Мар 2021, 19:23

waze и разумно каране

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Антирадар

Мнение от madafaka_donkele » 04 Мар 2021, 19:52

Ненко Вранков написа:хваща ли ги...


Не :mhihi:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Антирадар

Мнение от grkv » 04 Мар 2021, 19:57

Това, за което питаш е джамър.
Имаш няколко варианта, от най-скъп към най-евтин изглеждат така:
1. Джамър - 1200-1400лв, ''препарира'' всичко и караш без да се съобразяваш с нищо. На практика е невъзможно за нашите тигри да го хванат. Популярният за нашите ширини е дело на точно тия, които произведоха и ни продадоха триногите. Може да работи и като парктроник при нужда от диалог на пътя :lol:
2. Скриване на номера - най-глупавият вариант с цапане е ясен, но при спиране от патрулка нещата вече не са ''50 лева за мръсна кола'', вариант са ей тия магнити, скрити зад номера:
https://www.aliexpress.com/item/4000112 ... NEYjqxrN3Q

Пускаш магнита, ''лепиш'' листото или друга стоманена пластина, която скрива 1-2 символа от номера и когато видиш буркани зад себе си или палка - паник бутон, спираш магнитите и всичко пада на земята в движение.
Предвид колко ''наблюдателници'' за следене на трафика има по пътя и колко лесно се връща лентата една кола от къде е минала и в кой момент е с друг/скрит номер, тоя номер трябва да стане от гараж до гараж, а в града няма да мине, но знам за хора, които доста време ползват въпросните магнити.
Смяна на цифра/буква с друга такава е силно непрепоръчителна, при ''беля'' съставът е вече друг.

3. Уейз и очите на четири. Безплатно, но не много ефикасно. Чакам 2х600лв и няколко по-малки, въпреки уейз...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Антирадар

Мнение от ekalchev » 04 Мар 2021, 20:12

grkv написа:Може да работи и като парктроник при нужда от диалог на пътя :lol:

Гърците май конфискуват колата ако не успееш да ги убедиш, че "жената има нужда от 2 парктроника" :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 391
Регистриран на: 12.09.2015
Местоположение: София

Re: Антирадар

Мнение от madafaka_donkele » 04 Мар 2021, 20:31

Баси, толко техника и технологии и пак няма нещо свястно, доказано и работещо. Толкова ли е сложно да се измисли нещо :dunno: Аз по китайците се ориентирам, щом те не предлагат работещи джаджи, значи е зле положението :mhihi: Странна работа толкова време никой да не е изкарал нищо :roll:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Антирадар

Мнение от ekalchev » 04 Мар 2021, 20:43

Приемете че просто трябва да спазваме правилата и да почнем да караме по цивилизовано. И аз имам 2к глоби в кат ама така трябва да бъде щом съм карал бързо. В последно време доста се ограничавам и ако се засиля след изпреварване е за доста кратко. Доволен съм че нещо ме ограничава иначе самодисциплината не ми се получава. В крайна сметка тези ограничения може да ти спасят живота, така че аз не търся решения ами се опитвам да спазвам ограниченията.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Антирадар

Мнение от grkv » 04 Мар 2021, 20:52

Почти никой няма снимки с 200, но моите по 600лв са и двете на Хонда сервиз на Ботевградско, където изведнъж става ограничението 50... иначе вариантът го казахме, работещ, проверен... ама 1500лв.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 229
Регистриран на: 4.12.2005
Кара: FIAT DUKATO HYMER и друга скрап
Мечтае да кара: BMW 2002 tii

Re: Антирадар

Мнение от mr_petroff » 05 Мар 2021, 7:53

ekalchev написа:Приемете че просто трябва да спазваме правилата и да почнем да караме по цивилизовано. И аз имам 2к глоби в кат ама така трябва да бъде щом съм карал бързо. В последно време доста се ограничавам и ако се засиля след изпреварване е за доста кратко. Доволен съм че нещо ме ограничава иначе самодисциплината не ми се получава. В крайна сметка тези ограничения може да ти спасят живота, така че аз не търся решения ами се опитвам да спазвам ограниченията.

Съгласен съм със момента на спазването , обаче правилата са направо малоумни понякога . Особенно ограничения на скороста на места , където просто няма защо .Иначе ползвам стара Кобра и Waze , ама ползата е до към 70% според мен , и все пак по добре 3 отколкото 10 акта :yes:

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Антирадар

Мнение от Ненко Вранков » 05 Мар 2021, 8:20

Oчаквах да има "карай разумно..."
Карам разумно, но отрепките, които крият камерите зад контейнери, зад билбордове в цивилни коли и не знам си къде още на просташки ограничения 60 извънградско , което е през 500 метра... 30 в града... Това не е контрол на движение, това е злоупотреба и подигравка към тия, които им плащат хляба.
За изминалата 1 година имам само 30К км пробег, което в сравнение с предните години като карах по 50-60К е нищо... и 3000лв в глоби платени.
Най-високата скорост с която съм сниман е 96км извънградско. Според вас нормално ли е да е 300лв глобата за това, при все, че минималната заплата е 500-600 в страната.. :) Не ми се коментира даже. Най-интересното е, че Ганьо е окей с това.. но като поскъпне бензина с 20 стотинки и тичаме пред парламента да протестираме, а че никъде няма толкова високи глоби не е проблем.
Ако не сте наясно , вече одобриха и влезна в сила още по-голяма простащина - поредност. Ако имаш 2 глоби за превишена скорост извънградско примерно и ти се удвояват като сума.. вместо 400, ще платиш 800, примерно.

Та - пак казвам - НЕ карам бързо и не разумно. Нито пък смятам да карам слагайки такова устройство. СТрах ме е от всички неграмотници седнали зад волана... към днешна дата куцо, кьораво и сакато има кола и се воззи, не е като преди години.
Докато органите на "реда" НЕ си вършат работата честно и в полза на обществото.. и щом ще сме тарикати, поне да е двустранно.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 6206
Регистриран на: 24.04.2007
Местоположение: София
Кара: Е39М54В30

Re: Антирадар

Мнение от zvetiko » 05 Мар 2021, 9:13

madafaka_donkele написа:Баси, толко техника и технологии и пак няма нещо свястно, доказано и работещо. Толкова ли е сложно да се измисли нещо :dunno: Аз по китайците се ориентирам, щом те не предлагат работещи джаджи, значи е зле положението :mhihi: Странна работа толкова време никой да не е изкарал нищо :roll:


https://iskamgps.com/article/7363/KIYO- ... 1%80%D0%B0

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Антирадар

Мнение от Ненко Вранков » 05 Мар 2021, 9:25

To като цяло избор няма..
https://aval-bg.com/product/464-radar-d ... t-detector
този май е същия, но с 300 лв нагоре... има и модел с GPS , който е на 1900лв.
https://aval-bg.com/product/4066-radar- ... -laser-gps

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Антирадар

Мнение от ekalchev » 05 Мар 2021, 13:35

Ненко Вранков написа:Ако имаш 2 глоби за превишена скорост извънградско примерно и ти се удвояват като сума.. вместо 400, ще платиш 800, примерно.

Къде мога да го прочета това, че не го намирам с гоогле.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 1792
Регистриран на: 4.09.2006
Местоположение: Столичная
Пол: Мъж
Кара: Е34 с ... ръжда

Re: Антирадар

Мнение от ивчо » 05 Мар 2021, 14:09

Мисля че го водеха рецидив :mhihi: И затова Live double 8) :confused:
Иначе - и си прав и не си .
Хранилните са ясни и тъпите знаци, но те реално са от Тошово време . Кой тогава е карал толкова бързо ?! Не че по света е х2 де .
Няма да ти наливам акъл но точно на Хонда там всички карат с 50-60 ... Си се излетял с 90 и малко, си ги минавал като спрели - нали аз малко бих обърнал внимание ако изпреварвам всички :mhihi: Не че не го изядох в ТХ по същата схема, ама точно се усетих че "летя" и греда :roll:
Братята американци имаха предложения, тук имаше GPS базирани такива които съобщаваха кое къде е .
Но реално - самият антирадар е забранен за употреба :mhihi:
За глобите - прав си, и аз мисля че са малко високи . По-голяма събираемост ще имат според мен малките суми .
Въпреки че съм шофирал в Швейцария и Франция и не че не ме одрусаха 50E за едни 17 км, ама :mrgreen:
Механджията написа:е, пример, аз снощи клатих здраво мойта, сутринта с кеф станах, кафенце, после вместо обичайните 15мин до бачкането пътувах близо 25... лежерно така, кефаджийско.... а тия дет бързат, дали са ебали? :mhihi:


The night is dark and full of lo6o :mhihi: :paranoid:

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 617
Регистриран на: 10.11.2010
Местоположение: Шумен
Пол: Мъж
Кара: BMW 325 dizel

Re: Антирадар

Мнение от krasi2bmw » 05 Мар 2021, 14:36

Ненко Вранков написа:Колеги, някой от вас ползва ли.. и ако да- какви впечатления имате?
Няма много модели на БГ пазара... гледам в Авал сега KIYO Ultimate AP Laser, но информацията, която е дадена е недостатъчна.. за барбекютата ясно, но тия новите на дръгливите стативи.. хваща ли ги...
Кой каквато информация и действащо решение има към момента, нека сподели.

Точно този KIYO е радара който лови триногите .Цената в момента е по поносима около 1300 , преди 1900 , този радар се прави от същата фирма която произвежда триногите , тоест цикъла е затворен. Има страшно много опции лови камерата приблизително от 600 до 800 метра взависимост от терена а ако нямаш шанс да намалиш има бутон за блокиране на триногата / самата камера / като в инструкцията изрично е упоменато , че това е на отговорност на водача . Друг вариант няма стига да имаш възможност да го купиш , провери в саитовете в Унгария там цената бе с около 200 лв надолу . Рдара е сертифициран и разрешен за продажба поне тук няма да имаш проблем .

Следваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook