WAZE на CIC/NBT

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 11.06.2020

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от nxn » 28 Фев 2021, 11:58

Дори на най-новите модели и iDrive7 на худ и инструмент клъстъра се показват посоките само от апал мапс, от гугъл мапс и вазе примерно не работят.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

WAZE на CIC/NBT

Мнение от Anthony_J » 28 Фев 2021, 19:27

Аз чак сега схванах какво е имал предвид колегата :)
Мислих си, че се опасява да не му изчезнат хедъп показанията на iDrive при добавяне на модула. Иначе естествено, че ако ползваш друга навигация, различна от вградената или Apple maps, да ги няма. Все пак това е Apple Car Play. Не знам как би стоял вариантът със смяна на дисплея с такъв в с вграден андроид 10. Тогава нямаш carplay и би трябвало гугъл мапс да работи с HUD.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 12 Мар 2021, 10:19

Здравейте колеги, да се включа и аз тъй като се оглеждам за читах CarPlay за CIC. Специално тези от aliexpress ги хвалят доста и дори имат шипване от Европа: https://www.aliexpress.com/item/4001036393763.html

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 15 Мар 2021, 22:55

А при box-a (mmi) може ли да си пуснеш waze със звук и да слушаш радио едновременно?
Прочетох някъде, че може да се върже и предна камера, това вярно ли е?

Гледам също и headunit 10.25” с андроид, незнам дали повече си заслужава (сега съм с CIC) и какво повече получаваш от mmi бокса. Но там ме притеснява качеството на екрана и по-точно има ли добро антирефлексно покритие или си е огледало през деня.


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 196
Регистриран на: 6.01.2017
Местоположение: Англия
Пол: Мъж
Кара: Бмв Ф10
Мечтае да кара: вече го карам :)
Детайли за колата: 525д 204 коня 2011
предишна Бмв Х5 4.4 320коня 2004

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Alex1990 » 21 Мар 2021, 18:26

А какво ви е мнението, андроид юнит или ауто кар плей ако искам и камера за задно и безжична връзка с телефон

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от nthnl » 21 Мар 2021, 19:03

Според мен функционално няма разлика между двете. В единият случай получаваш "all-in-one" решение, при което MMI-а е вграден в дисплея. В случай, че вземеш само MMI то тогава това е отделна кутия. И в двата случая работи по абсолютно същият начин.

Като параметри изглежда прилично. Дали е като огледало през деня може да каже някой колега, който е сложил такова устройство. По ревютата ако съдя - явно е ок дисплея.

Qualcomm Snapdragon 625 processor (MSM8953 Octa-core A53 2.0GHz)
10.25inch IPS touch screen 1280*480

Относно задната камера - това е отделен модул и ще работи и с двете.

Поздрави,
Михаил Великов

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 21 Мар 2021, 19:51

Сякаш клоня повече за бокса, като си запазя оем екрана... :dunno:
На сайта на Андрийм пише, че бокса има фунционалност за предна камера. По-нататък бих добавил, че ще ми е полезна за гаража.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от ekalchev » 21 Мар 2021, 19:54

Аз също се чудех, някой разправят че headunit-a имал собствен микрофон и не ползвал тоя на колата и се чувало гадно но пък има touch.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от nthnl » 21 Мар 2021, 20:24

Да, така е - андреам имат вграден микрофон но има опция да се сложи допълнителен. До колкото бях чел - няма как да се ползва вграденият в колата. трябва да се сложи алтернативен но не съм гледал как се прави.

Поздрави,
Михаил Великов

ентусиаст
Аватар
Мнения: 873
Регистриран на: 16.02.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: Е61 530xd, LCI

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Anthony_J » 22 Мар 2021, 0:39

Също така е много важно и какъв телефон имаш, защото андроида няма Carplay и ако си с iPhone няма да може да ползваш тази функционалност.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 315
Регистриран на: 14.03.2008
Местоположение: София
Кара: Renault Megan E-Tech, Kia Sorento
Мечтае да кара: По пистите :)

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от nthnl » 22 Мар 2021, 0:59

Ако не ме лъже паметта има и CarPlay и Android Auto.

Поздрави,
Михаил Великов

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от fitter » 30 Мар 2021, 16:23

По-назад в темата беше питано, но няма отговор - звука при всички mmi ли е през aux? Да разбирам ли че audio връзката смартфон-mmi е безжична (wifi/ BT), a mmi -CIC/NBT e през aux? Ако е така, значи неможе да се слуша радио и да се чуват примерно гласовите напътствия на Waze. Трябва да си само в mmi среда, така ли е? Някой който е слагал да сподели как е качеството на звука като стриймваш през телефона. Благодаря предварително.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 06 Апр 2021, 16:07

Здравейте отново, аз вече съм с монтиран MMI box. Темата с тези кутийки е доста популярна в чуждите форуми, тъй като за едни 350-400лв. старата и скучна навигация придобива нов облик и възможности. Можете да стриймвате музика от Spotify или друго приложение за музика, дава възможност да си подкарате Google Maps или Waze или каквото приложение за навигация ви харесва и т.н. Аз лично попаднах на доста подробна тема в чужд форум, но нека обобщя накратко.
Най-общо казано повечето MMI box-ове са доста сходни, да не кажа еднакви откъм хардуер, защото се произвеждат главно от една фирма, естествено китайска. След това вече всяка марка си разработва софтуер, като при по-старите версии е имало възможност да качиш софтуера на Bimmertech примерно на MMI box на друг производител, но тъй като се сещате какво е станало това вече е невъзможно. От това което изчетох Bimmertech са най-добри откъм софтуер, но цената им е доста по-висока от останалите. Лично аз се спрях на Andream, но гледам, че с RoadTop са си почти еднакви.

1. Звукът минава през AUX без значение от производителя, като при NBT минава директно отзад, а за CIC се прекарва кабел до AUX-а в подлакътника
2. При NBT няма нужда от втори микрофор, но при CIC се слага сплитер и за разговорите по телефона се ползва ОЕМ, а за Siri или приложенията на MMI box-a допълнителния
3. При CIC HIGH се монтира MMI box за NBT, но при вход/изход на звук важат правилата за CIC

Надявам се информацията да е полезна и ако имате въпроси питайте, ако има голям интерес мога да направя една отделна тема изцяло с въпроси и отговори, като държа да почертая, че не съм експерт!

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от ekalchev » 06 Апр 2021, 16:30

Кажи дали си правил research за MMI box vs Headunit. Плюсове - минуси.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 06 Апр 2021, 19:01

ekalchev написа:Кажи дали си правил research за MMI box vs Headunit. Плюсове - минуси.
Ами честно казано не, но лично аз не бих махнал заводския дисплей. Предимството което виждам при MMI е, че натискаш едно копче и минаваш към стоковия iDrive. Също така доколкото съм мярка информация за тези head unit-и пише, че дисплеят е доста лъскав и блести прекалено много, някой се беше оплакал, че не пасвало съвсем точно и имало фуга зад него, както и че загрявали, но пак повтарям, никога не съм се чудиш въобще и не съм търсил подробна информация.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook