WAZE на CIC/NBT

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 06 Апр 2021, 19:03

fitter написа:По-назад в темата беше питано, но няма отговор - звука при всички mmi ли е през aux? Да разбирам ли че audio връзката смартфон-mmi е безжична (wifi/ BT), a mmi -CIC/NBT e през aux? Ако е така, значи неможе да се слуша радио и да се чуват примерно гласовите напътствия на Waze. Трябва да си само в mmi среда, така ли е? Някой който е слагал да сподели как е качеството на звука като стриймваш през телефона. Благодаря предварително.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Връзката телефон MMI е безжична, а ако искаш едновременно гласови навигации и радио можеш винаги на си инсталираш приложение за онлайн радио и готово, има стотици.


Sent from my iPhone using Tapatalk

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 06 Апр 2021, 21:22

Melir написа:3. При CIC HIGH се монтира MMI box за NBT, но при вход/изход на звук важат правилата за CIC


Много полезна информация! Благодаря ти, че си я обобщил.
От т.3 следва да се разбира, че при CIC с големия дисплей трябва да се купи box за NBT?

Защото според сайта им ги дават с различни LVDS букси, без да уточняват типа CIC:
Изображение


Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от fitter » 06 Апр 2021, 22:43

Melir написа:
fitter написа:По-назад в темата беше питано, но няма отговор - звука при всички mmi ли е през aux? Да разбирам ли че audio връзката смартфон-mmi е безжична (wifi/ BT), a mmi -CIC/NBT e през aux? Ако е така, значи неможе да се слуша радио и да се чуват примерно гласовите напътствия на Waze. Трябва да си само в mmi среда, така ли е? Някой който е слагал да сподели как е качеството на звука като стриймваш през телефона. Благодаря предварително.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Връзката телефон MMI е безжична, а ако искаш едновременно гласови навигации и радио можеш винаги на си инсталираш приложение за онлайн радио и готово, има стотици.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Благодаря за обратната връзка за aux-a. Доколкото видях mmi имат еквилайзер и можеш да настройваш повече звука. Незнам дали си имат собствен DAC или ползват този на СIC. Въобще усещаш ли разлика между двете при плейване на една и съща песен от usb. Ако имаш наблюдение и върху видеото от usb ще е полезно- подържани формати, дали върви гладко и т.н....


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 07 Апр 2021, 4:32

От т.3 следва да се разбира, че при CIC с големия дисплей трябва да се купи box за NBT?


Ами според мен се бъркаш, защото CIC с голям дисплей не означава автоматично CIC HIGH. При втория дисплея наподобява повече NBT и съответно буксите са като на NBT и затова най-сигурно е просто преди да се поръча да се провери с колко пина е.

Въобще усещаш ли разлика между двете при плейване на една и съща песен от usb. Ако имаш наблюдение и върху видеото от usb ще е полезно- подържани формати, дали върви гладко и т.н....


Определено има разлика в качеството, басовете са много по-изразени при USB, но все пак зависи и от критериите. Аз съм с обикновена аудио система и не съм особено критичен за звука, инъче четох, че в чуждия форум и на това са му намерили цаката, защото можеш да пуснеш музика през USB или кабела на телефона и след това да се върнеш в Carplay. Естествено губиш звука от MMI box-a.

С флашка още не съм го тествам, но има screen mirroring и директно можеш да си пуснеш каквото ти е кеф от YouTube или от файл, но лично за мен това доста разсейва.

Само да допълня, че с MMI box-a може да се добавят камери, аз си взех такава за задно виждане, но не съм особено впечатлен именно защото разсейва и дава едно фалшиво чувство, че имаш поглед отзад, а реално забравяш че имаш странични огледала и трябва да ползваш и тях. Не знам дали защото е after market, но на камерата не се добива добра представа за това дали влиза колата между две препятствия и вече два пъти ми се случва когато сравня със страничните огледала да се оказва, че ако се доверявам само на нея ще задера задния калник. Инъче е готино, има активни линии и зарежда сравнително бързо, разбира се има и опция да я спреш директно от настройките и така можете да се върнете към заводския PDC. Аз още експериментирам и ту я включвам, ту спирам, но предвид цената ѝ става.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 07 Апр 2021, 19:16

Melir написа:
От т.3 следва да се разбира, че при CIC с големия дисплей трябва да се купи box за NBT?


Ами според мен се бъркаш, защото CIC с голям дисплей не означава автоматично CIC HIGH. При втория дисплея наподобява повече NBT и съответно буксите са като на NBT и затова най-сигурно е просто преди да се поръча да се провери с колко пина е.


От това, което прочетох CIC high е NBT.

https://www.autogravity.co.nz/classroom ... drive.html

Иначе попаднах на този сайт, в който са описани много добре поколенията, за който се интересува:

https://mca.electricmura.ro/en/blog-bmw ... bt-idrive/

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Ppetkow » 19 Авг 2021, 20:55

Днес си сложих MMI box на колата. Ако някой има въпроси да пита. Сложих го при човек, който си има страница и е известен сред бмв кодиране средите (за това на лично, за да не правя сега реклама). Човека си работи точно и останах с много добро впечетление. Щях да ходя при него само за да ми направи старт/стоп системата постоянно изключена, защото много ме дразни, но в крайна сметка се навих да си сложа и този MMI box, за да подкарам Apple CarPlay и да спра да си закачам телефона на таблото с пуснат там Waze. Та… като цяло има и плюсове и минуси, но зависи от всеки кой колко ще му допадне това. Мен лично и най-малките бъгове ме дразнят, а то няма как да няма такива при афтърмаркет изпълнения. Първия бъг го видях още веднага на тръгване от гаража на човека. При включване на задна и пускане на камерата ми за задно виждане всичко е Ок ако се изчака камерата сама да се изключи и си преминава към MMI box-a и CarPlay менюто, НО ако реша аз да изляза от камерата за задно виждане (както много често ми се случва защото при маневриране и след това искам да сменя радио или нещо друго) се връщам в оригиналното меню на NBT системата на колата и не мога да премина към MMI box-a ОСВЕН ако не загася колата. Това ме издразни още в първата минута много… Върнах се веднага и пробвахме да оправим нещата, но явно си е такава бъгава системата. Интересното е, че камерата за задно виждане не се изключва в случаите, когато например тръгваш назад и даваш на P. Стои си така докато или ти не дадеш back или бутнеш наляво бутона ИЛИ тръгнеш да караш напред и след определена скорост се изключва. Във всички други случаи си стои включена и там е проблема, че при изключване на камерата после не те връща в CarPlay менюто и забива…. Друго - на head up дисплея не можеш да смениш песен. Като тръгнеш да скролваш с бутоните на волана вдясно за музиката изписва на head up дисплея нещо от рода на “aux is enabled, buttons not active” и това всеки път при скролването на тези бутони, които пък всъщност служат за скролване на екрана на CarPlay менюто… Адски ме дразни… Иначе щом се пусне Waze в движение всичко си работеше Ок. Микрофона не се смени, а се ползва оригиналния. В крайна сметка се обадих на човека и вдругиден го махам. Не мога да търпя подобни бъгове. А и още нещо - бързите бутони (цифрите от 1-9) които се настройват пожелание или бърз достъп да се обадиш на някой (както е в моя случай) НЕ работят. Ровиш в CarPlay менюто и от там… И докато се обадя на някой - триста зора. Не е като да натиснеш бутона за вдигане и на head up дисплея да ти се показват контактите и също и от там да можеш да набираш - НЕ става. Защото при всяко натискане на бътоните на волана изписва на head up дисплея “aux is enabled, buttons not active”. Абе афтърмаркет си е и толкоз… Споделям всичко това, за да не си губите като мен времето за един Waze. Гледайте си от телефона и не си хабете нервите. Колата е ф10 2016-Та год. Ако имате въпроси - питайте.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Eliyan » 20 Авг 2021, 8:51

Благодаря че сподели, защото и аз го бях замислил - ще си гледам Waze от телефона явно :lol: :lol:

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 20 Авг 2021, 11:10

Много полезно, колега! Това ме отказва да го слагам, бях го намислил, но не ми остава време.

Твоят mbox коя марка е?


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Ppetkow » 20 Авг 2021, 12:32

MMG написа:Много полезно, колега! Това ме отказва да го слагам, бях го намислил, но не ми остава време.

Твоят mbox коя марка е?


Sent from my iPhone using Tapatalk



Andream мисля, че се казваше.

Днес установих още един бъг (понеже докато чакам човека да ми каже в кой ден може да го махнем имам още малко време за тест). То не си е бъг ами направо 360градуса камерите не ми работят. Като натисна бутона до ск лост и нищо…. Трябва да изляза от системата като с задържа menu бутона (и това не винаги става от първия път) и тогава да цъкна бутона за камерите. Демек докато го направиш може да брадясаш дето се вика. Много често използвам на кръстовища без видимост бутончето за предните камери на бронята за оглед наляво и надясно - не става… после реша да сменя песен от head up дисплея - показва грешката, защото това нещо работи само в AUX режим… Чист pain in the ass….

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от ekalchev » 20 Авг 2021, 13:30

И аз благодаря, и аз се отказах. Преди това коментирахме Bimmertech че било скъпо, че хардуера му бил същия като на Andream но тези неща, които се оплака колегата звучат като софтуерни бъгове и е много вероятно Bimmertech да ги няма, което би оправдало по високата цена.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 125
Регистриран на: 3.11.2016
Пол: Мъж
Кара: BMW
Детайли за колата: F10 M550D

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Ppetkow » 20 Авг 2021, 14:51

✌️Това беше целта. Да ви дам изчерпателно инфо от първо лице, което липсваше тук. Не знам за другите типове такива джаджи ама повече не бих се занимавал в интерес на истината. А и не ми се бърника честно казано повече по колата. Не ми е проблем да си пускам от телефона.

P.S мой приятел преди две години си взе новата Е класа на Мерцедес. Там си е фабрично вграден Apple CarPlay, но и там даваше малък бъг - при превключване към 360 камерите му имаше около секунда забавяне, която секунда струваше одраскан праг…

Дружба Тийм
Аватар
Мнения: 5675
Регистриран на: 4.05.2002
Местоположение: Keep walking
Пол: Мъж
Кара: 535xD

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Giorceto » 21 Авг 2021, 13:03

Ppetkow написа:....

Какво точно си сложил, че май има голяма разлика в модулите. Гледам, че и цените са им от 400 до 900 лева.
Докъдето и да си стигнал, продължавай напред...
Почивки в Турция Почивка в Алания| Почивка в Дидим| Доставка от Англия|

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 24 Авг 2021, 10:13

Здравейте отново, реших и аз да драсно още веднъж в темата, но първо искам да уточня, че не продавам или монтирам такива устройства, по-скоро искам да споделя моя личен опит с такъв MMI box след около 5 месеца ползване. По-конкретно моят е Andream B2 с версия на софтуера B2_V1.5.0 и да, има доста различни модули и съответно софтуерни версии за всеки един от тях, така че или трябва доста да наблегнете на четенето в интернет или ще си е чист късмет какво точно ще купите, колко ще е актуално като софтуер и каква подръжка ще има откъм ъпдейти. Като цяло аз лично съм доволен от покупката, но също така прекарах около 3 месеца в ровене из форуми, ъпдейтване на софтуери и тестване докато успея да настроя моя MMI box да работи точно както аз искам, тоест ако искате нещото да бъде монтирано и да работи out of the box най-вероятно не би следвало да търсите after market продукт. Също така, да знаете английски си е абсолютно задължително, но това вече важи почти навсякъде.

Минуси:
1. На пазара има голям набор устройства и съответно софтуери към тях и е трудно да се каже какъв точно к*р ще изтеглите от торбата
2. Устройтвото си е бъгаво, то не беше забиване, то не беше крашване и накрая дискънект и рестарт, тоест не е сигурно дали след доста играчка въобще ще можете да го нагодите да работи според вашите разбирания за перфектно
3. Звукът минава през AUX, като за мен звукът е достатъчно добър особено след като в последните версии на софтуера има доста настройки само за звук, но също така не можете да използвате скролера на волана в AUX режим (тоест можете да го ползвате, но на таблото или HUD ви писка, че не можете, което си е дразнещо)

Плюсове:
1. На пазара има голям набор устройства и съответно софтуери към тях, което ги прави доста популярни, съответно има доста информация за всичко свързано с тези устройства и софтуера към тях (дори има къстъм софтуер в който са изчистени повечете бъгове)
2. Успява да "съживи" заводската iDrive с много по-модерна визия, куп допълнителни екстри и като цяло за един 10+г. автомобил си е просто :kuku:
3. Голяма част от бъговете се срещат в системите на чисто нови автомобили, където хората са платили доста повече за тази екстра, а друга част от бъговете са си бъгове на CarPlay или AndroidAuto и нямат отношение към MMI box-a

Лично моето мнение е, че тези кутийки са страхотни! В момента CarPlay-a работи безупречно и мога да кажа много стабилно, като дори и след няколко часово шофиране няма ни най-малки наченки на лагене или насичане.

Надявам се постът ми да бъде полезен за да вземете правилното за вас решение, дали тази "кутийка" ще ви донесе повече плюсове или минуси, хубав ден!

Д-р Хаос
Аватар
Мнения: 1244
Регистриран на: 26.02.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: само шестцилиндрови БМВ-та :)

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от cww » 24 Авг 2021, 19:31

Страхотен и много полезен пост, адмирации за което!
Би ли споделил ти какво устройство ползваш, сам ли си го ъпдейтваш и т.н...


Sent from my iPhone using Tapatalk
NOTHING IS GAINED WITHOUT SACRIFICES AND FREEDOM WITHOUT BLOOD

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от grkv » 24 Авг 2021, 20:57

Аз продължавам да не разбирам за какво толкова ползвате кар плей?
От към музика и навигация с фабричните си решения колите се справят много по-добре :dunno:

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook