WAZE на CIC/NBT

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 14 Мар 2024, 16:10

Звукът минава през AUX, така че трябва да е активен този input.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 14 Мар 2024, 16:43

MMG написа:
Melir написа:Изглежда си с Andream B-Version, от това което виждам вече има версия B_V1.6.2, както и ъпдейт за MCU-то който най-вероятно ще ти разреши проблема, но моят съвет е ако не ти се чете и занимава много да не се захващаш с ъпдейтването, защото можеш да омажеш нещо. Най-лесно е да отидеш при човека, който ти е монтирал MMI и да го помолиш да я ъпдейтне.
Благодаря ти. Аз сам си го монтирах. Като ми остане време може да попрочета относно това как се флашва и с коя версия.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Взех от приятел неговия MMI и монтирах него.
То е някаква версия с по-различен интерфейс и онзи бъг с колелцето на волана го няма.

Обаче, сега имам проблем с Bimmerlink - постоянно се разкача и не мога да прочета модулите за грешки. Ако го направя без да е стартирал MMI, т.е. Без да отварям врата, спед като колата е била запала - работи без проблем.
Няма угодия :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 14 Мар 2024, 17:08

MMG написа:
MMG написа:
Melir написа:Изглежда си с Andream B-Version, от това което виждам вече има версия B_V1.6.2, както и ъпдейт за MCU-то който най-вероятно ще ти разреши проблема, но моят съвет е ако не ти се чете и занимава много да не се захващаш с ъпдейтването, защото можеш да омажеш нещо. Най-лесно е да отидеш при човека, който ти е монтирал MMI и да го помолиш да я ъпдейтне.
Благодаря ти. Аз сам си го монтирах. Като ми остане време може да попрочета относно това как се флашва и с коя версия.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Взех от приятел неговия MMI и монтирах него.
То е някаква версия с по-различен интерфейс и онзи бъг с колелцето на волана го няма.

Обаче, сега имам проблем с Bimmerlink - постоянно се разкача и не мога да прочета модулите за грешки. Ако го направя без да е стартирал MMI, т.е. Без да отварям врата, спед като колата е била запала - работи без проблем.
Няма угодия :)


Sent from my iPhone using Tapatalk



Това е така, защото телефонът се свързва автоматично с MMI-a, отвори WiFi менюто на телефона и избери Bikmerlink адаптора вместо MMI-а.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 14 Мар 2024, 20:42

Все пак е странно, защото в движение мога да си следя ДПФ, акумулатор и др., но при сканиране за грешки прекъсва някъде след средата на сканиране на модулите, не може да задържи връзката сякаш.
А и адаптерът ми е блутуут, не wifi.

Със стария бокс този проблем го нямаше.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 17 Мар 2024, 8:51

Ами да, заради CarPlay-a е, защото освен WiFi ползва и Bluetooth… Ако ти е толкова важно да работят и двете едновременно можеш CarPlay-a да го ползваш с кабел.

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 17 Мар 2024, 18:27

Melir написа:Ами да, заради CarPlay-a е, защото освен WiFi ползва и Bluetooth… Ако ти е толкова важно да работят и двете едновременно можеш CarPlay-a да го ползваш с кабел.
За момента така го ползвам, безжично, пък да видим. Не е чак такава драма. :)


Sent from my iPhone using Tapatalk

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от ICHIBAN » 18 Мар 2024, 13:51

Melir написа:Звукът минава през AUX, така че трябва да е активен този input.

Благодаря.Успях да ги свържа и вече има звук само че:
Когато примерно слушам радио и някой ми звъни,пак няма звук,вдигам от волана и не се чува?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 19 Мар 2024, 8:11

Така е, трябва да се смени входа преди да се вдигне. При мен това става от “mode” копчето на волана.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от ICHIBAN » 19 Мар 2024, 16:34

Melir написа:Така е, трябва да се смени входа преди да се вдигне. При мен това става от “mode” копчето на волана.

Да,с “mode” копчето на волана става но ако само такъв е варянта явно не е доизкусорено.Защото ако слушам радио а преди това съм слушал музика от флашката която е в подлакътника,като ми звънне някой и натисна “mode” ме прехвърля на флашката а не на AUX.
П.С.Когато върви WAZE,без да си задал адрес,може ли да се направи да съобщава гласово за камери,полиция и т.н. а не само да ги показва?
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Leon » 19 Мар 2024, 17:17

Най-големият недостаък за мен е, че като пусна андроид ауто всичко идва от телефона, не мога да си слушам радио, например или музика от флашка докато ми е свързан телефона. Поради тази причина не го и ползвам. Има ли някакво решение на това?
Never mistake motion for action...

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12762
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от vld » 19 Мар 2024, 21:37

Leon написа:Най-големият недостаък за мен е, че като пусна андроид ауто всичко идва от телефона, не мога да си слушам радио, например или музика от флашка докато ми е свързан телефона. Поради тази причина не го и ползвам. Има ли някакво решение на това?

Няма как да има решение, с тези MMI боксове е така, те просто са различен интерфейс, няма как да пуснеш звук от два интерфейса едновременно.
Това е като да слушаш музика от флаш памет и радио едновременно...
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 10445
Регистриран на: 16.09.2003
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: 328i

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Leon » 20 Мар 2024, 14:26

Аз не съм с ММI бокс, но както и да е, ясно, че няма как, въпросът беше риторичен.
Never mistake motion for action...

ентусиаст
Online
Аватар
Мнения: 1064
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 20 Мар 2024, 20:12

Аз за мен решение съм намерил: waze върви без звук и си пускам както искам.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Предишна

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook