WAZE на CIC/NBT

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 776
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от ekalchev » 24 Авг 2021, 21:02

grkv написа:Аз продължавам да не разбирам за какво толкова ползвате кар плей?
От към музика и навигация с фабричните си решения колите се справят много по-добре :dunno:

Виж името на темата

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от grkv » 25 Авг 2021, 5:15

На уейз мястото му е на телефона в джоба/къпхолдъра. Гласови предупреждения и толкова, като навигация е почти безполезен с безбройните прекъсвания, пренасочвания и т.н. Особено в градски условия ми е идвало да го хвърля през прозореца. ГПС навигацията на колата, ако е с актуални карти е в пъти по-надеждна.
Музиката също - през USB порта качеството е окей, контролите на волана си работят, за зор винаги има един аукс кабел със спотифай ако човек иска подкасти :dunno:

Сестра ми има такова китайче с Карплей на Х3-ката си, три пъти съм си играл и е страшна отврат.
Аз също съветвам да не се занимавате, реално не добавя някаква функционалност на колата, просто шаренко с проблеми.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 25 Авг 2021, 7:53

cww написа:Страхотен и много полезен пост, адмирации за което!
Би ли споделил ти какво устройство ползваш, сам ли си го ъпдейтваш и т.н...


Ами аз съм описал какво е устройството и версията му, както и коя е версията на софтуера която аз ползвам, но ако питаш за телефона - iPhone X. Инъче да, аз сам си го ъпдейтвам като процедурата е доста проста и отнема не повече от 5 минути, въпросът е че трябва да се внимава да не инсталираш грешен софтуер, който не е за твоето устройство, защото след това вече е главоболие.

За колегите които се чудят защо ми е, ами защото лично на мен ми хареста и ми е по-удобно, ако на вас ви е по удобно с телефон в ръка ползвайте го така! Аз ползвам не само Waze като навигация и всички работят много по-добре от заводската навигация предвид факта, че включват данни в реално време. Да не споменавам, че за да напиша един адрес със заводската ми отнема прекалено много време, докато с CarPlay просто мога да кажа къде искам да отида и коя навигация да ме навигира. Освен това гласовите команди на БМВ-то са мега зле, а аз съм свикнал да ползвам почти за всичко Siri. Календарът ми е синхронизиран с няколко различни такива вкл. служебен и ми е супер удобно да ги имам директно в колата. Отделно много по-лесно и интуитивно ми е да си сменям музиката в колата с гласова команда или с джойстика на iDrive или пък с копчетата на радиото ако щете (и те си работят при мен) отколкото да ръчкам телефон докато шофирам. Отново казвам, просто искам да дам малко повече информация на хората във форума за да може всеки сам да прецени за себе си.

Забравих да кажа един голям плюс, откакто имам MMI box-a съм си премахнал телефона от iDrive, защото когато съм например в бензиностанция и някой ми се обади става кошмар, аз вдигам от телефона обаче колата е в обхвата ми и звукът се прехвърля там, аз избирам да се прехвърли към телефона, но поради някаква причина го прехвърля за момент и отново отива към колата, просто е ад, чувствам се като заложник на самата техника :D В момента ползвам CarPlay само с кабел и е просто рай, искаш CarPlay ползваш го, не искаш CarPlay не го ползваш (когато паля колата за къси разстояния предпочитам директно да тръгне радиото просто ей така за фон и не се занимавам с нищо)

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 30 Юли 2022, 21:36

Попадна ми един 12.3” android екран и го сложих на GT-то. Наблюденията са ми от две-три пътувания до момента.

Накратко, андроид функциите не ме блазнят, но това което исках го има - apple car play основно за waze. Ползвам го с кабел, като колегата по-горе и работи екстра.
Тъй като обаче съм с CIC не става да имам радио и звукови команди от waze едновременно, т.к. звукът минава през АUX. Иначе, има опция това да се избегне, като се пусне wifi hot spot от телефона и се ползва waze като приложение от андроида. Но ми е по-лесно с кабела и затова го ползвам с car play.

Като цяло разликата в размера на екрана е голяма, въпреки, че не изглежда да е меджу 10 и 12 инча.
Изображение
Изображение
ИзображениеИзображение


Edit: напоследък го ползвам повече безжично.
Много съм доволен като цяло.

Sent from my iPhone using Tapatalk

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 366
Регистриран на: 17.06.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW G32 LCI "22
Детайли за колата: BMW G32 LCI "22

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Tsapo » 12 Окт 2023, 10:34

Здравейте, вече два месеца съм с MMI box монтиран на F11 LCI с NBT. Работи си коректно и нямам забележки.
Превключването м/у двете устройства става лесно. Нямам проблема с парктроника описан по назад в темата. Не намирам и разлика в качеството на звука когато слушам нещо през AUX-а. Като цяло съм доволен, защото добавяш нещо, което ако искаш ползваш и по никакъв начин не нарушаваш фабричната система.
Ползвам го с Iphone.

Поздрави

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 13 Окт 2023, 18:57

Връщам се отново към темата, тъй като смятам, че е все още актуална. Бях ви споделил за проблемите, които имах с моя MMI box и iPhone, е оказа се от телефона. Преди няколко месеца си купих по-нов модел и сега всичко работи безупречно (както с кабел така и безжично).

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 17 Окт 2023, 21:35

И аз в в момента съм с MMI, като преди бях с андроид дисплей на предната кола.
При ММI-то имам един бъг, който ме дразни много. Има настройка, с която врътката на волана да управлява радиото или да управлява MMI. Аз искам да мога да си сменям станциите, задавам му wheel control (off по спомен беше). Проблемът е, че помни настройката докато не се разкачи връзката или накратко до следващото палене. И така всеки път наново трябва да се влиза в настройките, което е досадно. Не съм ровил оправя ли се с ъпдейт.

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 24 Окт 2023, 8:25

При мен този проблем го няма и никога не го е имало, защото много често се случва да си слушам радио. Ако имаш марка и модел на MMI можеш да потърсиш за софтуерен ъпдейт и да видиш дали няма да се оправи.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 24 Окт 2023, 9:05

Melir написа:При мен този проблем го няма и никога не го е имало, защото много често се случва да си слушам радио. Ако имаш марка и модел на MMI можеш да потърсиш за софтуерен ъпдейт и да видиш дали няма да се оправи.
Да, може, но нямам бранд/модел.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 24 Окт 2023, 13:05

В системното меню на MMI трябва да има подменю което показва с какъв софтуер си, снимай го и ще се опитам да потърся.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 26 Окт 2023, 21:19

Melir написа:В системното меню на MMI трябва да има подменю което показва с какъв софтуер си, снимай го и ще се опитам да потърся.
Изображение
Изображение

Това е версията.
Обаче в update менюто иска и парола, която нямам идея каква е (пробвах 1314,1213, 0000) и не са те.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 27 Окт 2023, 8:39

Изглежда си с Andream B-Version, от това което виждам вече има версия B_V1.6.2, както и ъпдейт за MCU-то който най-вероятно ще ти разреши проблема, но моят съвет е ако не ти се чете и занимава много да не се захващаш с ъпдейтването, защото можеш да омажеш нещо. Най-лесно е да отидеш при човека, който ти е монтирал MMI и да го помолиш да я ъпдейтне.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1060
Регистриран на: 9.07.2013
Кара: 318Ci E46, 530GT

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от MMG » 27 Окт 2023, 8:41

Melir написа:Изглежда си с Andream B-Version, от това което виждам вече има версия B_V1.6.2, както и ъпдейт за MCU-то който най-вероятно ще ти разреши проблема, но моят съвет е ако не ти се чете и занимава много да не се захващаш с ъпдейтването, защото можеш да омажеш нещо. Най-лесно е да отидеш при човека, който ти е монтирал MMI и да го помолиш да я ъпдейтне.
Благодаря ти. Аз сам си го монтирах. Като ми остане време може да попрочета относно това как се флашва и с коя версия.


Sent from my iPhone using Tapatalk

Потребител
Аватар
Мнения: 48
Регистриран на: 19.11.2020
Пол: Мъж

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от Melir » 27 Окт 2023, 13:38

Щом сам си го монтирал не би следвало да е голяма драма да го ътдейтнеш, ще ти пратя на лично информация.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 249
Регистриран на: 28.07.2011
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: е61-530da-05г.

Re: WAZE на CIC/NBT

Мнение от ICHIBAN » 14 Мар 2024, 15:48

Колеги,ударете едно рамо моля.Имам инсталирам MMI Car Play но незнам как да свържа телефона с него за да има звук.Също и като пусна WAZE пак няма звук.
Има ли някъде стъпка по стъпка как става свързването от самото начало?Казаха ми че трвбва Siri да е на ON.
И да се гордея и да не се гордея,
все съм си българин,така че по-добре
да се гордея.

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook