Проблем с втори ключ

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 740XD
Мечтае да кара: BMW F32 435d xDrive

Проблем с втори ключ

Мнение от pvnbg » 15 Фев 2021, 17:23

Здравейте,
Вчера реших да проверя батерията на втория ключ и да покарам малко с него. Не бях изненадан, че е паднала. Подмених я с нова, но ключа не работи както очаквах. При натискане на бутона за отключване, колата не се отключи. При натискане на бутона за заключване, колата се отключи и прозорците започнаха да се свалят. Опитах да я заключа - не стана. Колата пали ако ключа се доближи до символа под волана, но като е в колата не пали.
Опитах процедурата с двата ключа в колата - задържам бутона за отключване, три пъти натискам бутона за заключване, но нищо не се получава.
Някой имал ли е подобен проблем?

Колата е 2014г, keyless go

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 3949
Регистриран на: 18.07.2008
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: '12 BMW F10
Мечтае да кара: самолет

Re: Проблем с втори ключ

Мнение от oci » 15 Фев 2021, 22:07

pvnbg написа:Здравейте,
Вчера реших да проверя батерията на втория ключ и да покарам малко с него. Не бях изненадан, че е паднала. Подмених я с нова, но ключа не работи както очаквах. При натискане на бутона за отключване, колата не се отключи. При натискане на бутона за заключване, колата се отключи и прозорците започнаха да се свалят. Опитах да я заключа - не стана. Колата пали ако ключа се доближи до символа под волана, но като е в колата не пали.
Опитах процедурата с двата ключа в колата - задържам бутона за отключване, три пъти натискам бутона за заключване, но нищо не се получава.
Някой имал ли е подобен проблем?

Колата е 2014г, keyless go



Трябва ти специалист в тази област.
Това което си опитал да правиш важи за е46, при F сериите ключа не се обучава.
Той си е програмиран и това е. Или работи или има проблем.

Потребител
Аватар
Мнения: 39
Регистриран на: 6.10.2007
Местоположение: софия
Пол: Мъж
Кара: BMW 320D GT F34

Re: Проблем с втори ключ

Мнение от kingkacho » 16 Фев 2021, 22:00

pvnbg написа:Здравейте,
Вчера реших да проверя батерията на втория ключ и да покарам малко с него. Не бях изненадан, че е паднала. Подмених я с нова, но ключа не работи както очаквах. При натискане на бутона за отключване, колата не се отключи. При натискане на бутона за заключване, колата се отключи и прозорците започнаха да се свалят. Опитах да я заключа - не стана. Колата пали ако ключа се доближи до символа под волана, но като е в колата не пали.
Опитах процедурата с двата ключа в колата - задържам бутона за отключване, три пъти натискам бутона за заключване, но нищо не се получава.
Някой имал ли е подобен проблем?

Колата е 2014г, keyless go


Така както си го описал означава че и новата батерия е слаба.Когато колата ме предопреди че батерията ми е слаба и да я подменя си купих нова но нея смених с цел да разбера след колко време ще спре да работи.Изкара около три седмици и започна да прави проблеми със заключване отключване и палеше само като допра ду-то до знака.Инересното е че колата вече не даваше съобщение за слаба батерия. След смяната на батерията всичко си тръгна от раз.Новата батерия показваше 3.3V а старата 2.4V.

Потребител
Аватар
Мнения: 16
Регистриран на: 28.02.2014
Пол: Мъж
Кара: BMW F01 740XD
Мечтае да кара: BMW F32 435d xDrive

Re: Проблем с втори ключ

Мнение от pvnbg » 17 Фев 2021, 11:34

Интересно, смених батерията два пъти. Вторият път купих две и смених и на основния ключ. С основният ключ проблеми няма след смяната на батерията, но втория отново се държи странно.

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook