Подобряване на Basic Audio

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 658
Регистриран на: 24.02.2015
Местоположение: Brussels/Асеновград
Пол: Мъж
Кара: E60 530dA & VW Golf Mk6
Мечтае да кара: F82 ///M4

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от Exclusive89 » 18 Мар 2021, 10:48

grkv написа:Искам да докарам качеството от юсбто до това на диск. Уж е същото, но реално не е и се хваща отчетливо дори и с нетренирано ухо.

Преди няколко години, когато споделих, че USB не може да замени диска по качество, разни форумни специалисти ми скочиха... "ти слушал ли си през Mulf2high'' ''говориш глупости'' и тем подобни. И аз си викам баааааах това чудо м2хай, ретрофитах въпросния модул... и имаше разлика м/у юсб и диск, да разликата не е огромна, но я има. :)
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от Ненко Вранков » 19 Мар 2021, 11:58

chris_barnes написа:
Ненко Вранков написа:Ясно е, че не е връх от към музика, но със сигурност е по-добра от Top Hi-Fi в Е60/Е65, а не бих казал, че е там е зле..! Е, все пак вкусове всякакви и критерии всякакви.

chris_barnes написа:...
Успях да издебна усилвател PL6 от ф01 за 350лв, което мисля е доста прилична цена. Искаше ми се да е от ф10, но си прав, че ѝм търсят по 6-700лв което е лудост.
...

Ти си го откраднал... на мен един ми обяви 1000, другия 1200... на 600 бих купил. Ама 1200... айде малко да слязат на земята.
Ее те направо са се оляли! Виж Vesselin Dimitrov във Фб. Има обява за top hifi pl6 за 490лв и индивидуалски м-верст за 650лв.
...

Toчно той е единия на който писах. Обяви ми 1000 лв само за усилвателчето... което не ме учудва, впредвид че иска 100лв за две пищялки само... Жив и здрав да е, ама не е моя човек. Явно това му е бизнеса, щото има 10 комплекта аудио системи, вероятно прекупува и препродава.

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от grkv » 19 Мар 2021, 15:59

Понеже обещах, пък два дена се отплесвам и забравям, ето ми сегашния еквалайзер. Копирах няколко от нета и този като че ли най-много ми допадна. Възможно е и да е абсурден за запознати, отворен съм към предложения :lol:


Изображение

Изображение

Legendary
Аватар
Мнения: 1232
Регистриран на: 12.09.2007
Местоположение: Бургас
Пол: Мъж
Кара: F10 530d, F25 30iX

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от MadChicken » 19 Мар 2021, 17:07

Опитай този:

Това със Surround

Bass: +6
Treble: +7

100hz: +7
200hz: +3
500hz: +1
1khz: -2
2khz: -4
5khz: -2
10khz: +3

Това без Surround

Bass: +6
Treble: +5

100hz: +7
200hz: +5
500hz: +4
1khz: +1
2khz: +5
5khz: +8
10khz: +6

Аз карам с един от двата според настроението :) Не съм точно с твоята система, но ако имаш желание пробвай ги.
Only dead fish follow the stream...

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 465
Регистриран на: 2.05.2018
Кара: f01
Мечтае да кара: r230

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от grkv » 19 Мар 2021, 17:09

Задължително.
Мерси.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от chris_barnes » 19 Мар 2021, 20:37

@grkv настройките на MadChicken са доста крайни, и баса и високите са на макс, определено трябва да има punch системата.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от fitter » 09 Май 2021, 7:36

Ненко Вранков написа:Toчно така се оказа... наложи се да добавя ,Hi-Fi като опция...
Малко снимки от процедурата...

Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение Изображение


Едно МНОГО важно пояснение, ако някой реши да прави подобни ъпгрейди. След кодирането в Hi-Fi, изходите НЕ стават Lоw!
Остава сега да разровя и тествам дали онези 4 варианта за корекции оказват влияние сега.
Удобен момент е да сложите малко шумоизолация на централните колонки, между вратите, че и без това F10 си е прекалено шумна...
Изображение

В заключение - доволен съм. Много по-силен и много по-ясен звук... особено откъм среда, предполагам заради гадната фабрична корекция, поради липсата на високочестотни говорители.
Колега Вранков, би ли споделил къде прекъсна сигнала за да свържеш усилвателя? Използва ли някакъв допълнителен харнес или ряза кабелите?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от Ненко Вранков » 10 Май 2021, 21:24

И двете... пуснах и кабели и рязах оригиналните такива.. за да стане максимално лесно.

Потребител
Аватар
Мнения: 17
Регистриран на: 26.10.2021

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от yst127 » 01 Ное 2022, 15:11

Не намерих по подходяща тема и затова питам тук. Ако има нужда нека бъде преместен въпроса ми на подходящо място.

Искам да направя upgrade на музиката в колата. Колата е от 2010 година F10 седан. Текущо е колата разполага с опция 676 "Hifi Loudspeaker System" , но искам да я ъпгрейдна с важното условие (ако е възможно) без да заменям стоковия 8 канален 205W amplifier (поправете ме ако греша) и решението трбва да е plug and play. Имам 2 woofer-а под предните седалки, на предните врати имам midrange + tweeter, централно имам също center midrange + tweeter и отзад в кората зад задните седалки също имам midrange + tweeter зад всяка от седалките. Тотал 12 колони.

Дали amplifier-а е ОК ако се насоча към:
https://www.avitel-bg.com/audison-apbmw ... bmw-woofer Х2
https://www.avitel-bg.com/audison-apbmw ... ay-bmw-kit Х2

Така покривам всички колони без централния midrange + tweeter.

Гледах в bimmertech plug and play замяна на стоковите туитъри с Alpha One (без да пипат усилвателя) разликата беше от земята до небето. Дали и в този случай ще е така? Audison са доста добра марка (според мен).

старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 2887
Регистриран на: 13.04.2007
Пол: Мъж
Детайли за колата: Тежка

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от Ненко Вранков » 06 Ное 2022, 20:31

За доста по-малко парички можеш да минеш към Top Hi-Fi, което не е "УАУ", но ще е с доста по-добър краен резултат от това, което си намислил с фабричното усилвателче, което впрочем е мнооого далече от тия 200 вата.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от dido0o``` » 08 Ное 2022, 8:45

Ненко Вранков написа:За доста по-малко парички можеш да минеш към Top Hi-Fi, което не е "УАУ", но ще е с доста по-добър краен резултат от това, което си намислил с фабричното усилвателче, което впрочем е мнооого далече от тия 200 вата.


Някой правил ли е упражнението от hifi към top-hifi? На места пише че само се наместват пиновете и се пуска оптика, ама в диаграмите гледам захранващите кабели са по-дебели и идват от други бушони :dunno:

Потребител
Аватар
Мнения: 6
Регистриран на: 21.06.2012
Пол: Мъж

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от tribalmixes » 30 Дек 2022, 11:55

Колеги, имам един въпрос относно audio система. До колкото разбрах, има 4 типа:
1. Stereo - базова, без усилвател, твиитери, централен канал.
2. Hi-Fi - с усилвател, обикновенно с твиитери и централен канал.
3. Top Hi-Fi (L7, H&K, B&W) - по-мощен усилвател, навсякъде твиитери, центален канал.
4. Hi-End Individual - най-висок клас.

Аз пак, нямам твиитери, но имам централен канал и имам усилвател и не мога да разбера, каква ми е точно системата. Като опции - нямам никакви, нито 677, 676. В меню на Idrive нямам еквалайзер.
Някой съвет как мога да ги идентифицирам.
Колата е 2012г , F11
Благодаря!

Старши ентусиаст
Аватар
Мнения: 12757
Регистриран на: 10.08.2005
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535d, E84 2.3d

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от vld » 02 Яну 2023, 10:11

tribalmixes написа:Колеги, имам един въпрос относно audio система. До колкото разбрах, има 4 типа:
1. Stereo - базова, без усилвател, твиитери, централен канал.
2. Hi-Fi - с усилвател, обикновенно с твиитери и централен канал.
3. Top Hi-Fi (L7, H&K, B&W) - по-мощен усилвател, навсякъде твиитери, центален канал.
4. Hi-End Individual - най-висок клас.

Аз пак, нямам твиитери, но имам централен канал и имам усилвател и не мога да разбера, каква ми е точно системата. Като опции - нямам никакви, нито 677, 676. В меню на Idrive нямам еквалайзер.
Някой съвет как мога да ги идентифицирам.
Колата е 2012г , F11
Благодаря!

Пусни снима на усилвателя и си напиши рамата.
Изображение

ентусиаст
Аватар
Мнения: 984
Регистриран на: 3.05.2011
Местоположение: Варна
Пол: Мъж
Кара: F10 530d 245

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от dido0o``` » 06 Яну 2023, 11:25

tribalmixes написа:Колеги, имам един въпрос относно audio система. До колкото разбрах, има 4 типа:
1. Stereo - базова, без усилвател, твиитери, централен канал.
2. Hi-Fi - с усилвател, обикновенно с твиитери и централен канал.
3. Top Hi-Fi (L7, H&K, B&W) - по-мощен усилвател, навсякъде твиитери, центален канал.
4. Hi-End Individual - най-висок клас.

Аз пак, нямам твиитери, но имам централен канал и имам усилвател и не мога да разбера, каква ми е точно системата. Като опции - нямам никакви, нито 677, 676. В меню на Idrive нямам еквалайзер.
Някой съвет как мога да ги идентифицирам.
Колата е 2012г , F11
Благодаря!


Сигурен ли си, че има говорител в централния панел на таблото ? Най-вероятно нещо допълнително поставяно, щом имаш усилвател.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 130
Регистриран на: 23.08.2016
Пол: Мъж
Кара: E93 335i
Детайли за колата: не върви

Re: Подобряване на Basic Audio

Мнение от hibernate » 24 Яну 2023, 15:33

Аз слагам в момента Top Hi Fi на Harman. Преди това предния собственик е сложил басове L7, среди кевларени от някоя е-серия и пищялки от harman top hi-fi без усилвател. Ако трябва да съм честен, се чуваше доста прилично, но ми изпадна на оферта високия клас и реших да се възползвам.
BMW 335i E93 2007 - Automatic 360 whp at 100 octane Stage 1 MHD
M-Pack, Keyless-Go, CiC Professional + Combox Retrofit, EPS Retrofit, Hi-Fi Retrofit, Sport Recaro, Light package, index 12 injectors

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook