Downpipe 530D

5-та серия (2010-2016), 5-та серия GT

Модератори: Ilko Ivanov, mad_presley, Технически модератори

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 778
Регистриран на: 9.12.2019
Местоположение: София
Кара: 2016 m550d

Re: Downpipe 530D

Мнение от ekalchev » 25 Яну 2021, 20:28

Трудно ми е да дам такива подробности.

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Downpipe 530D

Мнение от chris_barnes » 25 Яну 2021, 20:56

Егр-а изгаря много малка част от саждите които излизат от колата.

@Елиян - това е добър подход, може да се извади дпф-а и да остане катализатора. Тогава може да припушва като се смачка но няма да мирише много на дап.
Аз обаче бих ти препоръчал следното:

1) Отиди при някой грамотен диагностик. За да ти се запуши дпф-а значи не е можел да регенерира. Отстрани си всички проблеми по автомобила.
2) Има варианти за почистване на дпф-а. Чел съм, че т.нар. Carbon Cleaning машини могат частично да намалят саждите в дпфа за да може да се пусне регенерация. Това може да се провери с диагностика от човек който разбира.

Ако е тотално капандъ и не подлежи на изчистване, тогава може да се премахне. Отваря се тялото и се премахва само питата на дпф-а, след което се затваря. В такъв случай бих те посъветвал следното:

- веднага след механичното премахване отиди при човек който ще ти направи качествено софтуер
- спри егр-а, дпфа и си направи стейдж 1 ремап (Но да е човек който ще ти закачи автомобила на живи данни и ще излезете да карате на пътя, а не някой наливач дето ще ти сложи някакъв си софтуер и ще ти каже : честито, вече си еди колко си коня :)

Успех, и да пишеш какво си направил :)


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 110
Регистриран на: 1.05.2017
Местоположение: Варна
Детайли за колата: '12 BMW F11 535d xDrive

Re: Downpipe 530D

Мнение от msch » 25 Яну 2021, 20:59

ekalchev написа:Ще пуши черно ако се махне ЕГР-а.


Ще пуши черно, ако се махне DPF-а с катализатора.

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Downpipe 530D

Мнение от Eliyan » 25 Яну 2021, 21:36

chris_barnes написа:Егр-а изгаря много малка част от саждите които излизат от колата.

@Елиян - това е добър подход, може да се извади дпф-а и да остане катализатора. Тогава може да припушва като се смачка но няма да мирише много на дап.
Аз обаче бих ти препоръчал следното:

1) Отиди при някой грамотен диагностик. За да ти се запуши дпф-а значи не е можел да регенерира. Отстрани си всички проблеми по автомобила.
2) Има варианти за почистване на дпф-а. Чел съм, че т.нар. Carbon Cleaning машини могат частично да намалят саждите в дпфа за да може да се пусне регенерация. Това може да се провери с диагностика от човек който разбира.

Ако е тотално капандъ и не подлежи на изчистване, тогава може да се премахне. Отваря се тялото и се премахва само питата на дпф-а, след което се затваря. В такъв случай бих те посъветвал следното:

- веднага след механичното премахване отиди при човек който ще ти направи качествено софтуер
- спри егр-а, дпфа и си направи стейдж 1 ремап (Но да е човек който ще ти закачи автомобила на живи данни и ще излезете да карате на пътя, а не някой наливач дето ще ти сложи някакъв си софтуер и ще ти каже : честито, вече си еди колко си коня :)

Успех, и да пишеш какво си направил :)


Sent from my iPhone using Tapatalk


Благодаря ти за отговора!
1) Нямам проблеми с ДПФ–а - имахме високи стойности, но пуснахме регенерация и след това мисля че(не съм имал възможност да я закача) се оправихме с това, но никога не ми е излизал чек, никога не е влизала в авариен режим или нещо подобно. Колата е на 256 000, в момента сменям вериги, маслена помпа и лагери и просто исках да не се занимавам с ДПФ-а и да го махна, ще си карам без него НО ще го закарам да го оправят и да си стои в гаража, ако стане нещо с тия закони, никога не знаеш :)

За всички неща надолу съм напълно съгласен с теб, колата ми е в ръцете на Красимир Ацалов "Atsalov" и за това нямам притеснения че нещата няма да се случат "некачествено" дето се вика.

Плана е stage 3 xHP, remap на двигателя и нещата, които коментирахме отгоре - разбира се винаги ме е притеснявало да не пуши като комин, но съм окей да препушва като я смачкам.
Ще драсна като направим всичко!

Благодаря много на всички за мненията.

П.С. Знам че мога да коментирам нещата с Краси, но за жалост съм в София, а той в Пловдив и да го дъжа по телефона с дълги разговори не ми е удобно..

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Downpipe 530D

Мнение от equipment » 25 Яну 2021, 22:27

Пиши ,като си дойдеш в Пловдив и ще ти замерим колата в заводски данни как ускорява. А после ще я замерим и след чипа и стейджа на кутията. За да видиш реално след всички тия манипулации колко секунди си смъкнал в дисциплините 0-100 , 100-200 и 1/4 mile : )

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Downpipe 530D

Мнение от Eliyan » 25 Яну 2021, 22:49

equipment написа:Пиши ,като си дойдеш в Пловдив и ще ти замерим колата в заводски данни как ускорява. А после ще я замерим и след чипа и стейджа на кутията. За да видиш реално след всички тия манипулации колко секунди си смъкнал в дисциплините 0-100 , 100-200 и 1/4 mile : )


Вече е без двигател и се надяваме до края на седмицата да сме готови със всички неща, но нищо не пречи след това пак да го направим :))

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 444
Регистриран на: 17.12.2007
Местоположение: София
Кара: бързо

Re: Downpipe 530D

Мнение от Teogop » 03 Фев 2021, 1:34

А какво налага отваряне а двигателя или просто профилактично?

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Downpipe 530D

Мнение от Eliyan » 03 Фев 2021, 9:36

Teogop написа:А какво налага отваряне а двигателя или просто профилактично?


Защото колата е почти на 260 000 и реших да сменя вериги, лагери и маслена помпа и поради това двигателя беше отворен

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 420
Регистриран на: 10.03.2007
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11 535D

Re: Downpipe 530D

Мнение от fitter » 03 Фев 2021, 9:41

Eliyan написа:
Teogop написа:А какво налага отваряне а двигателя или просто профилактично?


Защото колата е почти на 260 000 и реших да сменя вериги, лагери и маслена помпа и поради това двигателя беше отворен
Колега, можеш ли да споделиш състоянието на споменатите компоненти на тези километри. Отваряхте ли помпата? Ще се радвам да споделиш къде и колко излезна ремонта. Ако не тук, то в темата за веригите. Благодаря предварително.

Един съвет -погледнете и помпата за високо налягане за стружки.


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Downpipe 530D

Мнение от Eliyan » 03 Фев 2021, 11:00

fitter написа:
Eliyan написа:
Teogop написа:А какво налага отваряне а двигателя или просто профилактично?


Защото колата е почти на 260 000 и реших да сменя вериги, лагери и маслена помпа и поради това двигателя беше отворен
Колега, можеш ли да споделиш състоянието на споменатите компоненти на тези километри. Отваряхте ли помпата? Ще се радвам да споделиш къде и колко излезна ремонта. Ако не тук, то в темата за веригите. Благодаря предварително.

Един съвет -погледнете и помпата за високо налягане за стружки.


Sent from my iPhone using Tapatalk


Честно да ти кажа изкарал съм късмет, веригите имаха луфт, а лагерите знаехме че са тръгнали защото на последната смяна на масло и филтри, имаше златни стружки по масления филтър, което говори по себе си, а от там и маслената помпа със сигурност трябваше да се смени.
Все още не сме приключил с ремонта, и за това не мога да ти дам крайна цена, но имайки предвид че се маха DPF, слага се даунпайп, ремапва се двигателя и кутията, цената няма да е само ремонт + труд, а повече.

Ще драсна като е готова колата (стискам палци до края на тази седмица ) и тотала който излезна :)

EDIT: Забравих да спомена, че всичко това се прави при ATSALOV Auto

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Downpipe 530D

Мнение от Eliyan » 12 Фев 2021, 15:17

Здравейте колеги! Взех колата, в момента е без ДПФ, на мястото има даунпайп, другите катализатори по изпускателната ситема НЕ са премахнати.

Искам да ви кажа, че колата стана коренно различна, звука ме кефи адски много и ме кара да се усмихвам до ушите всеки път като я вкарам във високите.

За момента няма да мога да я карам както си искам, за да поработи с новите части и не мога на дино да отида за сега, но прогнозирам с ремап на двигателя, stage 3 xHP, без ДПФ, без ЕГР и даунпайп, че ще изкара 300, ако не и малко над 300(надявам се).


Няма черни пушаци, когато я натисна малко по-мъжката от старт излиза леко препушване, но в никакъв случай да е черно като катран.

Overall съм много щастлив с нещата направени и остана само да намерим от къде идва една вибрация като се смачка леко и ще си свиркам яко :)

младши ентусиаст
Аватар
Мнения: 411
Регистриран на: 12.10.2018
Пол: Мъж
Кара: 530D f11

Re: Downpipe 530D

Мнение от equipment » 14 Фев 2021, 17:15

Готов си вече да те замерим с драгито :)

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Downpipe 530D

Мнение от Eliyan » 14 Фев 2021, 18:11

equipment написа:Готов си вече да те замерим с драгито :)


С радост, само да мина някой друг хиляден километър и да се адаптира с новите части, че не мога да й дам кик все още, страх ме е :mhihi:

кандидат ентусиаст
Аватар
Мнения: 169
Регистриран на: 2.11.2019
Пол: Мъж
Кара: E70 3.0D LCI
Мечтае да кара: M550D

Re: Downpipe 530D

Мнение от Eliyan » 02 Мар 2021, 9:47

Колеги, прикачвам клип от звука на колата след всичките направени неща
https://www.youtube.com/watch?v=Dms_r-vpxDk

Самия клип загатва само тъй като мястото не позволява да се натисне повече, но аз лично съм мега мега доволен от звука на колата и най-важното за мен е че няма гадна черна димка

ентусиаст
Аватар
Мнения: 1076
Регистриран на: 6.02.2012
Местоположение: София
Пол: Мъж
Кара: F11
Мечтае да кара: на безплатна нафта
Детайли за колата: 530xd

Re: Downpipe 530D

Мнение от chris_barnes » 02 Мар 2021, 15:16

Честито, пожелавам ти автомобила да те радва много километри още! Кой направи софтуера на мотора?


Sent from my iPhone using Tapatalk
Изображение

ПредишнаСледваща

Назад към F07/F10/F11

Кой е на линия

Потребители разглеждащи този форум: 0 регистрирани

Последни теми
Facebook